آشنایی با فرودگاه کی یف اوکراین

آشنایی با فرودگاه کی یف اوکراین

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۷

آشنایی با فرودگاه کی یف از اصلی ترین فرودگاه های کشور اوکراین

شهر کی یف که به عنوان پایتخت کشور اوکراین شناخته می شود، از مهم ترین مقاصد گردشگری اروپای شرقی به شمار می آید و فرودگاه کی یف که یکی از اصلی ترین فرودگاه های کشور اوکراین است، نقش بسیار مهمی را در نقل و انتقالات هوایی این کشور ایفا می نماید. فرودگاه بین المللی کی یف (Kyiv International Airport) از شلوغ ترین و پرتردد ترین فردگاه های تجاری اروپا است و سالانه میزبان گردشگران زیادی از اقصی نقاط جهان می باشد. در ادامه با تاریخچه ی مختصری از فرودگاه کی یف آشنا خواهیم شد و به بررسی راه های ارتباطی این فرودگاه با مرکز شهر کی یف خواهیم پرداخت.

آشنایی با فرودگاه کی یف

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی کی یف

فرودگاه بین المللی کی یف، در سال 1923 احداث شده است. این فرودگاه با اهداف نظامی تاسیس شده و تا سال 1934 به همین منظور مورد استفاده قرار گرفته است. لیکن پس از پیوستن به شرکت هواپیمایی ایرفلوت روسیه، این فرودگاه تغییر کاربری داده و کم کم به عنوان فرودگاهی برای حمل و نقل هوایی در داخل اوکراین مورد استفاده قرار گرفته است. در ابتدا فرودگاه کی یف تنها برای پرواز های داخلی استفاده می شده است و پس از سال 1991، همراه با فروپاشی شوروی سابق و به استقلال رسیدن کشور اوکراین، امکان پذیرفتن پروازهای بین المللی از اقصی نقاط جهان برای این فرودگاه محیا شده است. این فرودگاه در سال 2000 مورد بازسازی و گسترش قرار گرفت و پس از پشت سر گذاشتن مراحل بسیار به جایگاه کنونی در کشور اوکراین دست یافت. شاید برایتان جالب باشد که بدانید فرودگاه کی یف ، در سال 2012 تمام پرواز های خود را در وقت تعیین شده انجام داد و هیچ گونه تاخیر در پرواز و یا لغو پرواز را تجربه نکرد و این مساله، خود نشان از پیشرفت های چشمگیر این فرودگاه دارد.

معرفی فرودگاه ادینبورگ اسکاتلند
ادامه مطلب

فرودگاه کی یف

نحوه ی انتقال مسافر از فرودگاه کی یف به مرکز شهر

فرودگاه کی یف، در فاصله ی 9 کیلومتری از شهر کی یف و در مجاورت با منطقه ی ژولیانی قرار گرفته است. این فرودگاه دارای سه ترمینال می باشد و دو ترمینال از آن، به پروازهای خارجی اختصاص یافته است. گردشگران و مسافران به محض فرود آمدن در این فرودگاه می توانند، با استفاده از تاکسی، اتومبیل های کرایه ای و یا اتوبوس های مخصوص فرودگاه، خود را به مرکز شهر و در واقع محل اقامت خود در کی یف برسانند و با هیچ گونه مشکلی مواجه نگردند. خوشبختانه فرودگاه کی یف از شهر چندان دور نیست و انتقال مسافر از فرودگاه به مرکز شهر، به سریع ترین حالت ممکن اتفاق می افتد. در ادامه به بررسی راه های مختلف انتقال از فرودگاه خواهیم پرداخت و شما را با ویژگی های هر یک از این وسائل نقلیه آشنا خواهیم نمود.

  • تاکسی

تاکسی های موجود در فرودگاه به صورت 24 ساعته مشغول به کار هستند و مسافران را در کم تر از نیم ساعت، به مرکز شهر کی یف می رسانند. استفاده از تاکسی به عنوان وسیله ی حمل و نقل از فرودگاه، امن ترین، راحت ترین و پر طرفدارترین روش انتقال به هتل و یا محل اقامت افراد در کی یف می باشد و همواره گردشگران این روش را بر دیگر راه های حمل و نقل از فرودگاه ترجیح می دهند.

تاکسی

  • اتوبوس و مینی بوس

اتوبوس ها و مینی بوس های موجود در فرودگاه که هر یک دارای خطوط حمل و نقل خاصی هستند، از ارزان ترین راه های انتقال از فرودگاه به شمار می آیند و بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند تا با استفاده از این وسائل حمل و نقل عمومی، خود را به مرکز شهر کی یف برسانند. این اتوبوس ها و مینی بوس ها از ساعت 6:30 صبح تا 22:30 شب مشغول به کار می باشند و در این ساعت ها، مسافران را به ایستگاه های مورد خودمی رسانند.

فرودگاه سویل؛ ششمین فرودگاه پر تردد اسپانیا
ادامه مطلب

اتوبوس و مینی ون

  • اتومبیل کرایه ای

استفاده از اتومبیل های کرایه ای نیز، از دیگر گزینه هایی است که بعضا مورد توجه گردشگران و مسافران قرار می گیرد. این اتومبیل ها رفاه و استقلال بیشتری را برای افراد به ارمغان می آورند و در عین حال هزینه ی بیشتری را نیز، به خود به همراه دارند. اتومبیل های کرایه ای معمولا برای افرادی که با هم سفر می کنند و هزینه ها را تقسیم می کنند به صرفه است و گزینه ای ایده آل به شمار می آید.

اتومبیل کرایه ای

با سایت گردشگری سفرمی همراه باشید و به مطالعه ی مقالات تهیه شده در این سایت بپردازید تا اطلاعات مفید و کاربردی را، در خصوص شهرها و کشورهای مختلف جهان به دست آورید و سفر خود را به ارزان ترین و آسان ترین شکل ممکن انجام دهید.

نظرات کاربران