فرودگاه بین المللی کولتسوو در کشور روسیه

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۰ تیر ۱۳۹۷

آشنایی با فرودگاه بین المللی کولتسوو

امسال با برگزاری جام جهانی فوتبال 2018 در کشور روسیه، شهر یکاترینبورگ که در جنوب شرقی این کشور قرار دارد بسیار شلوغ و پر ازدحام می شود. بدون شک شناخت فرودگاه بین المللی کولتسوو در این ایام خالی از لطف نیست. چرا که این فرودگاه قرار است شاهد سیل عظیمی از مسافران و توریست ها در اقصی نقاط دنیا برای تماشای بازی های فوتبال باشد. با سفرمی همراه باشید تا به اتفاق هم این فرودگاه عظیم و بین المللی را مورد تحلیل و برسی قرار دهیم.

فرودگاه بین المللی کولتسوو

معرفی فرودگاه بین المللی کولتسوو

همانطور که می دانید فرودگاه بین المللی کولتسوو در شهر یکاترینبورگ روسیه واقع شده است. این فرودگاه که در سال های مابین 1928 تا 1930 میلادی ساخته شده، در ابتدا به دستور نیرویی هوایی شوروی سابق طراحی و ساخته شده است که در ابتدا از آن به عنوان پایگاه هوایی نظامی استفاده می شد.  پس از گذشت چند سال، این فرودگاه مورد بازسازی قرار گرفت و در سال 1954 میلادی بود که یک ترمینال جدید در آن افتتاح شد. رفته رفته بر میزان وسعت و عظمت فرودگاه بین المللی کولتسوو اضافه شد تا اینکه در سال 1963 بود که یک هتل 3 ستاره با 235 اتاق خواب در آن افتتاح گردید. در این ایام بود که اولین پرواز های پکن به این فرودگاه نیز آغاز گردید. طی چندین سال اخیر و همچنین در حال حاضر، از این فرودگاه عظیم به عنوان فرودگاه عمومی مسافربری و مکانی برای فعالیت های فرودگاهی هوایی استفاده می شود.

فرودگاه بوریسپیل بزرگ ترین فرودگاه اوکراین
ادامه مطلب

معرفی فرودگاه بین المللی کولتسوو

فرودگاه بین المللی کولتسوو با پشتوانه مالی که از طرف سازمان حمل و نقل روسیه داشت و همچنین با اجرای یک سری برنامه ریزی های سنجیده و مدرن، توانست طی مدت زمان بسیار کمی به یکی از فرودگاه های بسیار مجهز و هاب هواپیمایی تبدیل شود و اسم و رسم معتبری را به جایگاه خودش اضافه نماید. به مرور زمان این فرودگاه عظیم بازسازی شد که موجب افزایش ظرفیت فرودگاهی آن نسبت به گذشته شد. با پیشرفت چشمگیری که فرودگاه هوایی کولتسوو در طی چند سال اخیر داشت موجب شد تا از سال 2008 به بعد بسیاری از شرکت های هواپیمایی در کمال میل و اشتیاق با آن اعلام همکاری نمایند.

امکانات فرودگاه بین المللی کولتسوو

طبق آماری که به دست آمده است، با امکانات وسیعی که این فرودگاه در اختیار مسافران خود قرار می دهد، به طور میانگین روزانه چیزی حدود 5 میلیون نفر مسافر در این فرودگاه مجهز و پیشرفته جابه جا می شوند. لازم به ذکر است که تعداد بسیار کمی پرواز مسافرتی از ایران به این فرودگاه صورت می گیرد. اما خاطر نشان می کنیم امسال با وجود اجرای مسابقه های جام جهانی فوتبال 2017 در کشور روسیه، شاهد پروازهای زیادی از مبدأ تهران به مقصد فرودگاه بین المللی کولتسوو شده ایم و این می تواند یکی از اعتبارات مهم برای کشور روسیه و بلااخص شهر بزرگ و مهم یکاترینبورگ است.

از امکانات فرودگاه بین المللی کولتسوو میتوان به تبدیل ارزهای مختلف، برخورداری از از دستگاه ATM، داشتن سالن استراحت در هر سه ترمینال این فرودگاه و برخورداری از اینترنت رایگان و پرسرعت اشاره کرد .همچنین این فرودگاه دارای کافه و رستوران های مجهز و مدرن، فروشگاه های مختلف  و دو ترمینال مجهز می باشد .

فرودگاه سویل؛ ششمین فرودگاه پر تردد اسپانیا
ادامه مطلب

امکانات فرودگاه بین المللی کولتسوو

امکانات فرودگاه کولتسوو

موقعیت جغرافیایی فرودگاه بین المللی کولتسوو

همانطور که در ابتدا نیز به آن اشاره کردیم، این فرودگاه در جنوب شرقی شهر یکاترینبورگ روسیه قرار دارد. این شهر مذکور که یکی از بزرگ ترین شهر های روسیه می باشد بنا به موقعیت های صنعتی، علمی و اداری بالایی که دارد به عنوان مهم ترین شهر روسیه پایه گذاری شده است. موقعیت جغرافیایی فرودگاه به گونه ای است که 16 کیلومتر تا مرکز شهر یکاترینبورگ فاصله دارد. اگر از تماشاچیان و طرفداران فوتبال هستید؛ جهت آگاهی و اطلاع شما عزیزان باید بگوییم که موقعیت جغرافیایی و فاصله هوایی این فرودگاه بین المللی تا تهران 2438 کیلومتر می باشد.

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی کولتسوو

دسترسی به فرودگاه بین المللی کولتسوو از راه های مختلفی صورت می گیرد که یکی از سریع ترین و کم هزینه ترین راه ها از طریق بزرگ راه کولتسوو ترکت است. بزرگ راه کولتسوو ترکت با داشتن کمترین فاصله ی زمانی موجود با فرودگاه مد نظرتان، بهترین و مناسب ترین گزینه انتخابی برای رسیدن هر چه سریع تر به فرودگاه کولتسوو و بالعکس می باشد. شما مسافرین محترم اگر اقتصادی فکر می کنید، می توانید با انتخاب مسیر خود از این راه و تهیه بلیت های مورد نیاز خود از دفاتر فروش یا ترمینال های سلف سرویس که فعالیت های خود را به صورت شبانه روز انجام می دهند، نسبت به رزرو جا در فرودگاه بین المللی کولتسوو اقدام نمایید. بزرگ راه مذکور، چیزی حدود 20 کیلومتر با فرودگاه بین المللی کولتسوو فاصله دارد.

راه های دسترسی به فرودگاه کولتسوو

اطلاعات تکمیلی فرودگاه بین المللی کولتسوو

نام: فرودگاه بین المللی کولتسوو

کارکنان ایرلاین ها چه خدماتی دریافت می‌کنند؟
ادامه مطلب

کد یاتا: svx

کد ایکائو: usss

نوع فرودگاه: مسافربری

ارتفاع از سطح دریا: 233متر

پایانه های موجود در فرودگاه بین المللی کولتسوو

پایانه ها یکی از مهم ترین وظایف موجود در شرکت ها و فرودگاه های هواپیمایی بر عهده دارند. فرودگاه بین المللی کولتسوو با دارا بودن دو پایانه به نام های aو b و یک پایانه vip، قابلیت داشتن تمامی ویژگی ها و امتیازات بارز یک شرکت هواپیمایی خوب و درجه یک را در خود دارد. پایانه A پرواز های داخلی را بر عهده دارد و پایانه B نیز پروازهای بین المللی را برعهده دارد.

ترمینال فرودگاه کولتسوو

شما می توانید برای خرید بلیط فرودگاه کولتسوو به یکاترینبورگ روسیه به سایت گردشگری سفرمی مراجعه نمایید .

نظرات کاربران