فرودگاه بین المللی کولتسوو در کشور روسیه

فرودگاه بین المللی کولتسوو در کشور روسیه

کل : 0

میانگین : 0

آشنایی با فرودگاه بین المللی کولتسوو

امسال با برگزاری جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ در کشور روسیه، شهر یکاترینبورگ که در جنوب شرقی این کشور قرار دارد بسیار شلوغ و پر ازدحام می شود. بدون شک شناخت فرودگاه بین المللی کولتسوو در این ایام خالی از لطف نیست. چرا که این فرودگاه قرار است شاهد سیل عظیمی از مسافران و توریست ها در اقصی نقاط دنیا برای تماشای بازی های فوتبال باشد. با سفرمی همراه باشید تا به اتفاق هم این فرودگاه عظیم و بین المللی را مورد تحلیل و برسی قرار دهیم.

فرودگاه بین المللی کولتسوو در کشور روسیه

معرفی فرودگاه بین المللی کولتسوو

همانطور که می دانید فرودگاه بین المللی کولتسوو در شهر یکاترینبورگ روسیه واقع شده است. این فرودگاه که در سال های مابین ۱۹۲۸ تا ۱۹۳۰ میلادی ساخته شده، در ابتدا به دستور نیرویی هوایی شوروی سابق طراحی و ساخته شده است که در ابتدا از آن به عنوان پایگاه هوایی نظامی استفاده می شد.  پس از گذشت چند سال، این فرودگاه مورد بازسازی قرار گرفت و در سال 1954 میلادی بود که یک ترمینال جدید در آن افتتاح شد. رفته رفته بر میزان وسعت و عظمت فرودگاه بین المللی کولتسوو اضافه شد تا اینکه در سال 1963 بود که یک هتل ۳ ستاره با ۲۳۵ اتاق خواب در آن افتتاح گردید. در این ایام بود که اولین پرواز های پکن به این فرودگاه نیز آغاز گردید. طی چندین سال اخیر و همچنین در حال حاضر، از این فرودگاه عظیم به عنوان فرودگاه عمومی مسافربری و مکانی برای فعالیت های فرودگاهی هوایی استفاده می شود.

فرودگاه بین المللی کولتسوو در کشور روسیه

فرودگاه بین المللی کولتسوو با پشتوانه مالی که از طرف سازمان حمل و نقل روسیه داشت و همچنین با اجرای یک سری برنامه ریزی های سنجیده و مدرن، توانست طی مدت زمان بسیار کمی به یکی از فرودگاه های بسیار مجهز و هاب هواپیمایی تبدیل شود و اسم و رسم معتبری را به جایگاه خودش اضافه نماید. به مرور زمان این فرودگاه عظیم بازسازی شد که موجب افزایش ظرفیت فرودگاهی آن نسبت به گذشته شد. با پیشرفت چشمگیری که فرودگاه هوایی کولتسوو در طی چند سال اخیر داشت موجب شد تا از سال ۲۰۰۸ به بعد بسیاری از شرکت های هواپیمایی در کمال میل و اشتیاق با آن اعلام همکاری نمایند.

امکانات فرودگاه بین المللی کولتسوو

طبق آماری که به دست آمده است، با امکانات وسیعی که این فرودگاه در اختیار مسافران خود قرار می دهد، به طور میانگین روزانه چیزی حدود ۵ میلیون نفر مسافر در این فرودگاه مجهز و پیشرفته جابه جا می شوند. لازم به ذکر است که تعداد بسیار کمی پرواز مسافرتی از ایران به این فرودگاه صورت می گیرد. اما خاطر نشان می کنیم امسال با وجود اجرای مسابقه های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۷ در کشور روسیه، شاهد پروازهای زیادی از مبدأ تهران به مقصد فرودگاه بین المللی کولتسوو شده ایم و این می تواند یکی از اعتبارات مهم برای کشور روسیه و بلااخص شهر بزرگ و مهم یکاترینبورگ است.

از امکانات فرودگاه بین المللی کولتسوو میتوان به تبدیل ارزهای مختلف، برخورداری از از دستگاه ATM، داشتن سالن استراحت در هر سه ترمینال این فرودگاه و برخورداری از اینترنت رایگان و پرسرعت اشاره کرد .همچنین این فرودگاه دارای کافه و رستوران های مجهز و مدرن، فروشگاه های مختلف  و دو ترمینال مجهز می باشد .

فرودگاه بین المللی کولتسوو در کشور روسیه

فرودگاه بین المللی کولتسوو در کشور روسیه

موقعیت جغرافیایی فرودگاه بین المللی کولتسوو

همانطور که در ابتدا نیز به آن اشاره کردیم، این فرودگاه در جنوب شرقی شهر یکاترینبورگ روسیه قرار دارد. این شهر مذکور که یکی از بزرگ ترین شهر های روسیه می باشد بنا به موقعیت های صنعتی، علمی و اداری بالایی که دارد به عنوان مهم ترین شهر روسیه پایه گذاری شده است. موقعیت جغرافیایی فرودگاه به گونه ای است که ۱۶ کیلومتر تا مرکز شهر یکاترینبورگ فاصله دارد. اگر از تماشاچیان و طرفداران فوتبال هستید؛ جهت آگاهی و اطلاع شما عزیزان باید بگوییم که موقعیت جغرافیایی و فاصله هوایی این فرودگاه بین المللی تا تهران ۲۴۳۸ کیلومتر می باشد.

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی کولتسوو

دسترسی به فرودگاه بین المللی کولتسوو از راه های مختلفی صورت می گیرد که یکی از سریع ترین و کم هزینه ترین راه ها از طریق بزرگ راه کولتسوو ترکت است. بزرگ راه کولتسوو ترکت با داشتن کمترین فاصله ی زمانی موجود با فرودگاه مد نظرتان، بهترین و مناسب ترین گزینه انتخابی برای رسیدن هر چه سریع تر به فرودگاه کولتسوو و بالعکس می باشد. شما مسافرین محترم اگر اقتصادی فکر می کنید، می توانید با انتخاب مسیر خود از این راه و تهیه بلیت های مورد نیاز خود از دفاتر فروش یا ترمینال های سلف سرویس که فعالیت های خود را به صورت شبانه روز انجام می دهند، نسبت به رزرو جا در فرودگاه بین المللی کولتسوو اقدام نمایید. بزرگ راه مذکور، چیزی حدود ۲۰ کیلومتر با فرودگاه بین المللی کولتسوو فاصله دارد.

فرودگاه بین المللی کولتسوو در کشور روسیه

اطلاعات تکمیلی فرودگاه بین المللی کولتسوو

نام: فرودگاه بین المللی کولتسوو

کد یاتا: svx

کد ایکائو: usss

نوع فرودگاه: مسافربری

ارتفاع از سطح دریا: ۲۳۳متر

پایانه های موجود در فرودگاه بین المللی کولتسوو

پایانه ها یکی از مهم ترین وظایف موجود در شرکت ها و فرودگاه های هواپیمایی بر عهده دارند. فرودگاه بین المللی کولتسوو با دارا بودن دو پایانه به نام های aو b و یک پایانه vip، قابلیت داشتن تمامی ویژگی ها و امتیازات بارز یک شرکت هواپیمایی خوب و درجه یک را در خود دارد. پایانه A پرواز های داخلی را بر عهده دارد و پایانه B نیز پروازهای بین المللی را برعهده دارد.

فرودگاه بین المللی کولتسوو در کشور روسیه

شما می توانید برای خرید بلیط فرودگاه کولتسوو به یکاترینبورگ روسیه به سایت گردشگری سفرمی مراجعه نمایید .

نظرات کاربران