فرودگاه مالپنسا ، پر رفت و آمدترین فرودگاه میلان

فرودگاه مالپنسا ، پر رفت و آمدترین فرودگاه میلان

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۳ خرداد ۱۳۹۷

آشنایی با فرودگاه مالپنسا از شلوغ ترین فرودگاه های جهان

میلان بیش از 1 میلیون نفر جمعیت دارد و مرکز صنعتی و مالی ایتالیاست. هرساله بیش از 9 میلیون گردشگر برای آثار تاریخی و جاذبه های بی نظیر از آن دیدن می کنند. همچنین هفته ی مد میلان علاقه مندان به مد و گردشگران بسیاری را به این کشور جذب می کند. بنابراین خارج از تصور نیست که این شهر باید مجهز به فرودگاه های بزرگی باشد. یکی از مهم ترین فرودگاه های میلان ، فرودگاه مالپنسا است، فرودگاهی که قادر است حجم بالای مسافران و کالا ها را به خوبی مدیریت کند.

میلان ایتالیا

معرفی فرودگاه مالپنسا میلان

فرودگاه مالپنسا مهم ترین فرودگاه شهر میلان ایتالیا ست. سالانه 18 میلیون مسافر در این فرودگاه جابه جا می شوند و همین امر باعث شده مالپنسا میلان دومین فرودگاه پر رفت و آمد ایتالیا باشد.

فرودگاه مالپنسا میلان دو ترمینال دارد که برای مقاصد متفاوتی به وجود آمده است.

ترمینال شماره 1: مخصوص پروازهای بین المللی غیر شینگن و اروپا است.

ترمینال شماره 2: مخصوص پروازهای ارزان قیمت و اختصاصی و پرواز های Easy- Jet است.

ترمینال باربری: که برای ورود و خروج اجناس مختلف از ایتالیا طراحی شده است.

هر روزه بیش از 200 پرواز به این فرودگاه انجام می شود و بیش از 100 ایرلاین در آن فعالیت می کنند. مهم ترین کارایی مالپنسا جابه جایی صد ها تن بار در بین شهر های مختلف دنیاست.

سه مسیر جابه جایی مسافر بین فرودگاه مالپنسا و کشورهای نیویورک، پاریس و بارسلونا از پر رفت و آمد ترین ، مسیر هاست.

جت خصوصی بویینگ؛ خانه ای لوکس بر فراز آسمان
ادامه مطلب

امکانات فرودگاه مالپنسا

امکانات فرودگاه مالپنسا میلان

 گستردگی بسیار زیاد فرودگاه مالپنسا میلان ممکن است باعث دردسر مسافران شود. با این وجود این فرودگاه با داشتن امکانات بی نظیر و پرسنل مجرب یکی از سریع ترین و منظم ترین فرودگاه های جهان است.

این فرودگاه دو باند فرود از جنس قیر و آسفالت به طول 3920 متر دارد. باند های مالپنسا قابلیت جای دادن دو ایرباس A380 را به طور همزمان دارند. همین امر باعث ورود و خروج مسافران بیشتری به این فرودگاه می شود.

از دیگر امکانات فرودگاه مالپنسا میلان می توان به فروشگاه ها و مراکز خرید معاف از مالیات، رستوران ها، کافی شاپ ها، بانک برای تبدیل ارز، سرویس های اطلاع رسانی و… اشاره کرد.

مراکز خرید در فرودگاه مالپنسا

همچنین هتل های بسیار زیادی ار اطراف این فرودگاه وجود دارد که مسافران با هر بودجه و سلیقه ای می توانند به آن ها مراجعه کنند.

از آنجایی که فرودگاه مالپنسا میلان بسیار وسیع است بهتر است قبل از پرواز شماره ی ترمینال را به خاطربسپارید تا سردرگم نشوید. با این وجود برای جابه جایی مسافران بین ترمینال های شماره ی 1 و 2 امکاناتی نظیر شاتل تعبیه شده است.

امکانات در فرودگاه مالپنسا میلان

راه های ارتباطی فرودگاه مالپنسا با شهر

فاصله ی فرودگاه مالپنسا تا مرکز شهر میلان در حدود 50 کیلومتر است. برای دسترسی به مرکز شهر سه راه پیش روی شماست.

1- تاکسی فرودگاه: در هر دو ترمینال این فرودگاه ایستگاه های تاکسی تعبیه شده که شما را به راحتی به قسمت های مختلف شهر میلان می رساند. تاکسی ها به دو دسته ی معمولی و خصوصی تقسیم می شوند. تاکسی های خصوصی گرانتر است و باید آن ها را از قبل رزو کرد.

فرودگاه باندارنیکی کلمبو ؛بزرگ ترین فرودگاه سریلانکا
ادامه مطلب

شما می توانید هزینه ی تاکسی ها را بر اساس محاسبه ی تاکسی متر به صورت نقدی یا آنلاین بپردازید

تاکسی فرودگاه مالپنسا

2- اتوبوس: ایستگاه هایی اتوبوس در هر دو ترمینال مالپنسا وجود دارد و مسافرین را با هزینه ی بسیار کمی تا مرکز میلان جا به جا می کند.

اتوبوس در مالپنسا

3- مترو: ترمینال های شماره 1 و 2 هردو مجهز به ایستگاه های پیشرفته ی مترو هستند که با سرعت بسیاری مسافران را میان قسمت های مختلف میلان جا به جا می کنند.

 مترو در فرودگاه مالپنسا

خلاصه

میلان به عنوان یکی از قطب های اقتصادی ایتالیا، نیاز به فرودگاهی بزرگ و منظم برای مدیریت ورود و خروج اجناس و مسافران دارد. وظیفه ای که فرودگاه مالپنسا میلان به خوبی از عهده ی آن برآمده است.

این فرودگاه با دو ترمینال مسافربری و یک ترمینال باربری، یکی از شلوغ ترین فرودگاه های جهان است. با این حال امکانات ویژه و پرسنل مجرب فرودگاه مالپنسا ، شما را در داشتن سفری شیرین و بی دردسر یاری می کند.

برای خرید بلیط هواپیما میلان در فرودگاه مالپنسا میلان و رزرو هتل میلان میتوانید به سایت سفرمی مراجعه نمایید.

نظرات کاربران