فرودگاه بین المللی تریواندروم

فرودگاه تریواندروم ؛پنجمین فرودگاه بین المللی هند

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۷ خرداد ۱۳۹۷

 آشنایی با فرودگاه بین المللی تریواندروم

یکی از فرودگاه های بین المللی کشور پهناور هند،  فرودگاه تریواندروم می باشد. این فرودگاه بین المللی در شهر تریواندروم هند تاسیس شده است. تریواندروم پنجمین فرودگاه بین المللی هند می باشد. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی جامع و کامل در رابطه با تاریخچه، ترمینال های این فرودگاه، راه های دسترسی به آن و امکانات تریواندروم را در اختیار مراجعین و مسافرین قرار دهیم.

فرودگاه بین المللی تریواندروم

تاریخچه فرودگاه بین المللی تریواندروم

این فرودگاه به عنوان بخشی از باشگاه پروازی سلطنتی سرهنگ گودا وارما رجا در شهر تریواندروم در سال 1932 میلادی تاسیس شد. این سرهنگ یکی از خلبانان آموزش دیده و کنسول های مورد اعتماد شاهزاده بودند. این فرد از آنجا که نیاز به یک فرودگاه را در هند احساس می کرد برای ایجاد تحولی بزرگ در صنعت هوایی هند درخواست ایجاد سایت هوایی را به مسئولین مربوطه و صاحب قدرت ارائه داد. البته او در ابتدا گزارش کامل و دقیقی تهیه کرد و به پادشاه ارائه نمود. پس از موافقت شاهزاده، دموی اولیه فرودگاه فعلی تاسیس شد. در سال های اولیه دهه 1980 میلادی این فرودگاه به یکی از فرودگاه های پر رفت و آمد هند تبدیل شد. در اول ژانویه 1991 فرودگاه بین المللی تریواندروم ارتقا پیدا کرد و پس از فرودگاه های بین المللی شهرهای دهلی، بمبئی،چغای و کلکته به عنوان پنجمین فرودگاه بین المللی هند شناخته شد.

تاریخچه فرودگاه تریواندروم

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی تریواندروم

برای رفتن از این فرودگاه به مرکز شهر و بالعکس می توانید از اتوبوس، قطار، تاکسی یا ماشین شخصی استفاده کنید. وجود انواع وسایل نقلیه در فرودگاه تریواندروم انتخاب های گسترده ای را در اختیار مسافرین و مراجعین قرار می دهد تا با توجه به زمان و بودجه در دسترس بتوانند گزینه مناسب را انتخاب کنند .

بیزینس کلاس ایران ایر چه خدماتی را به مسافران ارائه می دهد؟
ادامه مطلب

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی تریواندروم

امکانات فرودگاه تریواندروم

فرودگاه تریواندروم که دارای دو ترمینال می باشد. امکانات مختلفی را در اختیار مسافران قرار می دهد. در این فرودگاه بین المللی رستوران و کافی شاپ های مختلف، مراکز تفریحی و رفاهی، فروشگاه خرید سوغاتی، حمل و بسته بندی بار، امکان برقراری تماس رایگان کشوری و امکانات زیاد دیگری در اختیار مسافرین قرار می گیرد.

امکانات فرودگاه تریواندروم

ترمینال های فرودگاه بین المللی تریواندروم

این فرودگاه دو ترمینال مجزا از یکدیگر دارد. ترمینال شماره 1 آن مخصوص پروازهای داخلی می باشد و ترمینال شماره 2 مخصوص پروازهای بین المللی است. پس از ساخته شدن ترمینال بین المللی جدید در اول مارس 2011 این فرودگاه اولین پرواز از شارجه را پذیرا شد. اولین پرواز خارجی نیز از طریق شرکت هواپیمایی ایر ایندیا به مقصد دبی برگزار شد. اولین در ایالت کرالای هند فرودگاه تریواندروم می باشد. این فرودگاه به عملیات های استراتژیک نیروی هوایی هند نیز کمک می کند و برای علاقه مندان به خلبانی در محل فرودگاه دوره های آموزشی برگزار می کند.

ترمینال های فرودگاه تریواندروم

سایت گردشگری سفرمی که یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین سایت های گردشگری می باشد. این سایت معتبر در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با فرودگاه تریواندروم در اختیار شما قرار داده است. این سایت دارای اطلاعات جامع دیگر فرودگاه های بزرگ جهان نیز می باشد جهت کسب اطلاعات در رابطه با آن ها می توانید به بخش های مختلف این سایت مراجعه کنید.

خلاصه

پنجمین فرودگاه بین المللی و بزرگ کشور هند که امکانات قابل توجهی را در اختیار مسافران به هند را دارا می باشد فرودگاه تریواندروم می باشد. این فرودگاه علاوه بر حمل و نقل بار و مسافرین جهت عملیات های نظامی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. علاقه مندان به دوره های خلبانی نیز می توانند در دوره های آموزشی موجود در این فرودگاه ثبت نام کنند.

فرودگاه بین المللی کولتسوو در کشور روسیه
ادامه مطلب

برای خرید بلیط هواپیما فرودگاه تریواندروم میتوانید به سایت سفرمی مراجعه نمایید.

نظرات کاربران