سافاری لند دبی

بازگشایی سافاری لند دبی در سال 2018

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۵ دی ۱۳۹۶

سافاری لند دبی، یکی دیگر از جدیدترین جاذبه های گردشگری سال 2018 این شهر می باشد که در ژانویه امسال افتتاح شد. انواع حیواناتی که به ندرت در صحرای عرب دیده می شوند به این پارک آورده شده اند. این گونه های نادر در محلی به مساحت 119 هکتار نگهداری می شوند. دنیایی از عجایب در سافاری لند دبی به معرض نمایش گذاشته شده اند تا بازدیدکنندگان را در تور دبی را شگفت زده کند.

سافاری لند دبی

با سفرمی همراه باشید…

مشخصات مجموعه سافاری لند دبی

این پروژه 150 میلیون درهم هزینه در پی داشته است و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری جهان در نوع خود به شمار می رود. با توجه به آموزش های لازم و حفاظت از گونه های در معرض خطر، این پارک که در جاده الوویر و در حومه دبی قرار دارد، تنها در عرض 3 سال به خانه 5000 حیوان خانگی بدل خواهد شد.

این گونه های جانوری به دقت و بر طبق برنامه های اصلاح تولید مثل انتخاب شده اند تا سافاری لند دبی را به یک بازار حفاظتی و پیشرو تبدیل سازند.

پارک سافاری دبی در واقع به امکانات یک باغ وحش بزرگ مجهز است و در حال حاضر 2500 گونه جانوری را در خود جای داده است.

سافاری لند دبی

افتخار مسئولین سافاری لند دبی، برخورداری از کارکنانی خوب و کارآمد است. این مجموعه، حیوانات سایر پارک های سافاری و باغ وحش های دنیا را به شهر دبی می کشاند. چراکه بهترین ژنتیک های حیوانات و بدون هیچ گونه همبندی در سافاری لند دبی وجود دارند.

لوکس ترین قطارهای دنیا
ادامه مطلب

سافاری

سافاری

البته کشف مجموعه، کار بسیار دشوار و پر چالشی بود. برای مثال: 100 نوع مختلف از زرافه مورد بررسی قرار گرفته و بهترین نوع برای دبی انتخاب شده است. همچنین، مسئولین پروژه سافاری لند سرتاسر دنیا را به دنبال پیدا کردن بهترین و حرفه ای ترین خدمه برای این باغ وحش منحصر به فرد زیر و رو کرده اند. از میان 300 نفری که مورد سنجش و مصاحبه قرار گرفتند تنها 9 نفر انتخاب شدند.

اما دلیل این همه سختگیری در انتخاب خدمه سافاری لند دبی چیست؟

راهنمایان سافاری لند دبی با همه جای دنیا متفاوت هستند. آنها نزد بازدیدکنندگان می آیند و علاوه بر راهنمایی، به آنها آموزش نیز می دهند. بازدید شما از پارک سافاری دبی قطعا به تجربه ای تکرار نشدنی بدل خواهد شد.

سافاری لند دبی

یکی از این کارشناسان، دی دی تاتو نام دارد. او به خاطر تخصص و خبرگی در زمینه گوریل های پشت نقره ای استخدام شد.  دی دی در حال حاضر وظیفه محافظت از دیجیت و دایانا (دو گوریل که از باغ وحش دبی نجات پیدا کردند) را بر عهده دارد. آنها اکنون از محوطه بزرگ و مجهز به تهویه هوای مطبوع و درختان و حوضچه هایی که برایشان فراهم شده است، لذت می برند. اما به زودی قرار است آنها را از این محوطه خارج کنند تا در بخش های مختلف پارک که تنها متعلق به خود آنهاست، گردش کنند.

تاثیر تغییرات محیطی بر روی حیوانات در سافاری لند دبی

مسئولین سافاری لند تغییرات بزرگی بر روی رژیم غذایی حیوانات اعمال داشته اند. بر طبق این رژیم مصرف میوه را کاهش داده و 90 درصد سبزیجات را جایگزین آن کردند. آنها تابحال در چنین محوطه ای قرار نگرفته اند و وقتی از جایگاه فعلی شان خارج شوند، پس از 19 سال برای اولین بار خاک را زیر پایشان احساس خواهند کرد.

سفری به دبی قدیم
ادامه مطلب

سافاری لند دبی

گوریل ها کم کم با خانه جدید خود انس می گیرند. آقای تاتو متخصص گوریل ها می گوید: “ما باید این کار را به آرامی انجام دهیم. آنها قبلا در باغ وحش دبی و در قفس های کوچکی زندگی می کردند. بنابراین، زندگی در این پارک، تحول چشمگیری محسوب می شود که متعاقبا تغییرات بزرگی را در نحوه رفتار و عملکرد آنان ایجاد می کند. مثلا: زمانیکه با دیجیت قدم می زنم، او به من آشغال پرتاب می کند. این یک پیام است که اینجا خانه اوست.

ویژگی های سافاری لند دبی

سافاری لند دبی

  • کاوش در جدیدترین مرکز زندگی حیات وحش، یکی از جاذبه های گردشگری دبی
  • کشف انواع مختلف اکوسیستم های حیوانات و تماشای آنها در دو صحنه جداگانه
  • برخورداری از منطقه ویژه برای کودکان تا با حیوانات ارتباط برقرار کنند و درباره آنها اطلاعات بیشتری کسب کنند.

سافاری

  • بازدید از کل پارک 8 ساعت طول می کشد و می توان گفت این جاذبه کل روز شما را درگیر می کند.
  • امکان بازدید از حیوانات جذاب؛ از جمله شیرها، فیل ها، تمساح ها، زرافه ها و …
  • امکان انتخاب بلیط های چندگانه

چرا نباید بازدید از سافاری لند دبی را فراموش کنید؟

سافاری لند دبی

این پروژه پر هزینه جایگزینی برای باغ وحش موجود در جمیرا به شمار می رود. این پارک تا سال 2020 شمار گونه های جانوری خود را از 2500 به 5000 خواهد رساند که 350 عدد جزء گونه های در معرض خطر خواهند بود. پارک سافاری دبی به بخش های مختلفی تقسیم شده است که هر یک دارای تم جغرافیایی متفاوت می باشد. برای مثال: دهکده عربستان، دهکده آفریقا، دهکده آسیا و الوادی. همچنین، منطقه ای ویژه به نام دهکده سافاری وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند با ماشین های شاسی بلند خود در آن گشت بزنند.

رد پای تاریخ را در حومه ی شهر مسکو دنبال کنید...
ادامه مطلب

سافاری لند دبی همه روزه از ساعت 9 صبح تا 5  بعد از ظهر برقرار است.

نظرات کاربران