باغ معجزه دبی

باغ معجزه دبی، زیباترین مقصد بهاری

کل : 6

میانگین : 3.83

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

همه چیز درباره باغ معجزه دبی

باغ معجزه دبی، بزرگترین باغ گل طبیعی در جهان است. این باغ به عنوان یک نمایشگاه افتتاح شده و ۵ تا ۷ ماه در سال از بازدیدکنندگان استقبال می کند. باغ معجزه دبی ۷.۲ هکتار مساحت دارد و دارای بیش از ۱۰۹ میلیون گل زنده و طبیعی می باشد. این تعداد گل طبیعی در هیچ یک از پارک های جهان به چشم نمی خورند.

باغ معجزه دبی

این منطقه عظیم به اسامی دیگر نظیر: پارک گل، باغ گل، باغ معجزه، شهر گل و … معروف است.

با سفرمی همراه باشید…

موقعیت مکانی باغ معجزه دبی

باغ معجزه دبی

این پارک در بخش جنوب شرقی دبی (DubaiLand) و منطقه مسکونی البرشا (Al Barsha South) واقع شده است. باغ گل دبی به شکل دایره ساخته شده و دورتادور آن با پرچین های سبز رنگ آراسته شده است. چندین ساختمان و پارکینگ در محوطه پشت پرچین ها وجود دارند. ورودی پارک در قسمت شمال غربی آن واقع شده است.

باغ معجزه دبی

درست در وسط پارک تصویری از شیخ زاید بن سلطان آل نهیان به چشم می خورد. این پرتره از ۱۰۰۰ گل تشکیل شده است. همچنین، بدل برج خلیفه، بلندترین ساختمان جهان نیز با آبشاری از گل های مختلف تزئین شده است. چندین ماشین و خانه پوشیده از گل در این باغ وجود دارند.

باغ معجزه دبی

یکی از محبوب ترین مکان های این باغ در میان گردشگران، خیابان عشق است.

Dubai Miracle Garden

رکوردها و جوایز باغ معجزه

در تاریخ ۲۳ ماه مارس سال ۲۰۱۳، باغ معجزه دبی به عنوان بزرگترین باغ عمودی به کتاب رکوردهای جهانی گینس اضافه شد.

باغ معجزه دبی

در ماه آویل سال ۲۰۱۵، باغ معجزه دبی، جایزه “Moselle” را بخاطر ترکیب گل های منحصر به فرد دریافت کرد.

حقایقی جالب درباره باغ معجزه دبی

این پارک دارای ۴۵ گونه مختلف گل می باشد. از جمله: گل میخک، گل پیاز (محبوب ترین گل)، گل رز، گل سرخ و گل لاله است. باغ معجزه دبی به سیستم تصویه آب مجهز است که از فاضلاب گرفته می شود.

باغ معجزه دبی

برای آبیاری گل ها، باغ معجزه روزانه به بیش از ۷۵۷ هزار لیتر آب نیاز دارد. باغبانان از سیستم آبیاری قطره ای استفاده می کنند که باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود.

برنامه کاری باغ معجزه دبی

باغ معجزه دبی در طول فصل های پاییز و زمستان باز است و از ماه نوامبر تا می برای بازدیدکنندگان قابل دسترسی است. در فصل تابستان و همچنین، ماه های سپتامبر و اکتبر پارک تعطیل می شود. بخاطر گرمای شدید، پارک در فصل تابستان و نیمه پاییز بسته است.

باغ معجزه دبی

در این زمان گل ها می توانند به طور طبیعی رشد کنند. در اواسط پاییز باغبانان پارک را آماده می کنند و گل های جدید اضافه می کنند تا درختان با شکوفه های تازه به استقبال بازدیدکنندگان بروند.

باغ معجزه دبی

باغ معجزه دبی امسال تا ماه می به روی عموم مردم باز است.

ساعات کاری:

باغ معجزه دبی

از ساعت ۱۰ صبح تا ۹ شب در طول هفته و از ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب در آخر هفته ها.

تاریخچه

پروژه باغ معجزه دبی توسط سازمان دولتی دبی لند و چندین شرکت بزرگ دیگر از معروف ترین توسعه دهندگان دبی به این مرحله رسید. روند ساخت و ساز این پروژه به دو مرحله تقسیم شد. اولین مرحله در سال ۲۰۱۳ با موفقیت به پایان رسید و برای تکمیل مرحله دوم پروژه از ۴۰۰ کارشناس استفاده شد تا ظرف دو ماه کار را به اتمام برسانند.

باغ معجزه دبی

مرحله دوم و آخر این پروژه در اکتبر سال ۲۰۱۳ با موفقیت به اتمام رسید. در مرحله دوم کارگران موفق به ساخت باغ پروانه، چند فروشگاه و رستوران و مسجد شدند. این پروژه در مجموع ۱۱.۰۰۰.۰۰۰ دلار هزینه در بر داشت. مراسم افتتاحیه رسمی پارک در روز ولنتاین سال ۲۰۱۳ برگزار شد. پیشنهاد می شود در سفر با تور دبی از این مکان زیبا دیدن کنید..

امکانات تفریحی، خدمات و سرگرمی

باغ معجزه دبی

در هنگام بازدید مهمانان از باغ معجزه، مهمانان می توانند از باغ عطر و خانه طاووس بازدید کنند. یک ساعت بزرگ هم وجود دارد که زمان دقیق را نشان می دهد. هر یک از این امکانت تفریحی از هم مستقل هستند اما شما برای بازدید از آنها نیازی به خرید بلیط جداگانه ندارید.

باغ معجزه دبی

باغ پروانه

باغ پروانه به طور رسمی در پارک گنجانده شده است. در واقع این دو پارک مستقل هستند. باغ پروانه در طول سال باز است و تابستان ها تعطیل نیست. برای ورود به باغ پروانه باید بلیط جداگانه به قیمت ۵۰ درهم خریداری کنید.

باغ معجزه دبی

چند فروشگاه در کنار باغ معجزه وجود دارد. مغازه خوار و بارفروشی، کافه و رستوران در این پارک به چشم می خورند. بازدیدکنندگان می توانند در این مکان گشت و گذار کنند و خوراکی بخورند.

باغ معجزه دبی

اگر بلیط را به صورت آنلاین خریداری کنید به شما تخفیف می دهند و تنها ۴۰ درهم هزینه ورودی می پردازید. فصل بهار و به ویژه فروردین بهترین زمان برای بازدید از این باغ به شمار می رود.

 

 

نظرات کاربران