جاذبه های گردشگری آگرا

برترین جاذبه‌های گردشگری آگرا

کل : 1

میانگین : 2

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

معرفی برترین جاذبه‌های گردشگری آگرا

جاذبه‌های گردشگری آگرا، به ویژه آثار باستانی آن بسیار متعدد می باشند. آگرا واقع در هندوستان است و مهم‌ترین جاذبه‌های آن از قبیل تاج محل، مسجد جامع آگرا، پارک ملی کلادو آگرا، فاتح پور سیکری، قلعه سرخ فام آگرا، مقبره اعتماد الدوله آگرا و… می باشد.

 

تاج محل

یکی از جاذبه‌های گردشگری آگرا، تاج محل نام دارد. تاج محل به دستور شاه جهان، امپراتور هند، جهت یادبود همسر ایرانی تبارش ساخته شده است و از این حیث مورد توجه ایرانیان و گردشگران آگرا می‌باشد.

در طراحی و ساخت تاج محل ترکیبی از معماری ایرانی، هندی و اسلامی دیده می‌شود که سبب جذابیت بیشتر این بنای تاریخی شده است. بر روی دیوارها و کتیبه‌های این بنای تاریخی به خوبی می‌توانید آثار خوشنویسی ایرانی، که توسط خوشنویسان مطرح آن زمان انجام شده است، را مشاهده کنید.

طراحی تاج محل با استفاده از رنگ سفید صورت گرفته است تا زیبایی این اثر تاریخی چندین برابر شود. همچنین انتخاب رنگ سفید این بنا به دلیل درگذشت عشق پادشاه هند انتخاب شده است تا میزان حزن و اندوه وی را نشان هد.

برترین جاذبه‌های گردشگری آگرا

 

مسجد جامع آگرا

مسجد جامع آگرا نیز از جاذبه‌های گردشگری آگرا می‌باشد که گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند. این بنای تاریخی نیز به دستور شاه جهان، پادشاه زمان هند، در مقابل قلعه آگرا احداث گردید. در طراحی این مسجد از سنگ‌های مرمر و سنگ‌های ماسه‌ای قرمز رنگ استفاده شده است. این مسجد زیبا نیز دارای طراحی خاص و منحصر به فردی است که بازدید از آن در هنگام سفر به آگرا خالی از لطف نیست.

محدودیت های سفرهای خارجی و داخلی در کرونا
ادامه مطلب

مسجد جامع آگرا

 

پارک ملی کلادو آگرا

بازدید از پارک ملی کلادو آگرا، به عنوان یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری آگرا، روح و روان شما را در طول سفر تازه می‌کند. این پارک به عنوان بهشت پرندگان نام گذاری شده است و چندین گونه‌ی متفاوت و نایاب از پرندگان در آن زندگی می‌کنند. این پارک زیبا در میراث طبیعی یونسکو به ثبت رسیده است. در پارک ملی کلادو آگرا می‌توانید ساعت‌ها قدم بزنید و از هوای تازه و فضای سرسبز اطرافتان لذت ببرید.

پارک ملی کلادو آگرا

 

فاتح پور سیکری

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری آگرا فاتح پور سیکری است. این مکان به دستور اکبر شاه، پادشاه مغول هند ساخته شده است. در این مکان زیبا می‌توانید طراحی‌ها و معماری خاص مغولی را به خوبی مشاهده کنید. فاتح پور سیکری در زمان اکبر شاه به عنوان پایتخت مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما به علت کمبود آب در این منطقه دست نخورده رها شد و پایتخت مجدداً به آگرا منتقل گردید. بازدید از فاتح پور سیکری، که با عنوان شهر پیروزی نیز شناخته می‌شود، برای گردشگران بسیار جذاب خواهد بود.

فاتح پور سیکری

 

قلعه سرخ فام آگرا

قلعه سرخ فام آگرا نیز در فهرست جاذبه‌های گردشگری آگرا قرار دارد. در طراحی و ساخت این بنای تاریخی از سنگ ماسه قرمز استفاده شده است. این سنگ به وفور در این منطقه یافت می‌شود و بناهای زیادی با استفاده از آن ساخته شده‌اند. این قلعه زیبا در نزدیکی تاج محل قرار دارد و تنها با چند دقیقه پیاده روی می‌توانید هم‌زمان این دو جاذبه گردشگری را با هم مورد بازدید قرار دهید.

قلعه سرخ فام آگرا

 

زندگی در هلند با زیبایی های بی نظیر
ادامه مطلب

مقبره اعتماد الدوله

مقبره اعتماد الدوله نیز یکی از جاذبه های گردشگری آگرا است که گردشگران زیادی سالانه  از آن بازدید می نمایند. بنای تاریخی اعتماد الدوله در 5 کیلومتری رودخانه یامونا در آگرا قرار دارد. این مکان نخستین بنای تاریخی ساخته مغول است که در طراحی آن از سنگ‌های گرانیتی شفاف و گران قیمت استفاده شده است.

این مقبره متعلق به میرزا غیاث الدوله پدر نور جهان می‌باشد که در زمان امپراتوری جهانگیر شاه صدر اعظم کشور بوده است.

این مقبره چهار مناره دارد و با وجود طراحی ویژه‌ی که در این بنا به کار رفته است بازید از آن برای گردشگران آگرا سرگرم کننده خواهد بود.

مقبره اعتماد الدوله

جمع بندی کلی

جاذبه‌های گردشگری آگرا جلوه‌ی خیره کننده‌ای را از این شهر تاریخی به نمایش می‌گذارند که بازدید از آن‌ها برای هر گردشگری سرگرم کننده خواهد بود. تاج محل نیز از جاذبه‌های گردشگری خاص و منحصر به فرد این شهر زیبا است که بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود.

نظرات کاربران