برج جمیرا دبی، جدیدترین آسمان خراش دبی

برج جمیرا، مجذوب کننده‌ترین آسمان خراش دبی

کل : 12

میانگین : 4.75

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

برج جمیرا یکی از پروژه‌های آینده دبی است. برجی منحصر به فرد که بعد از ساخت یکی از زیباترین ساختمان‌های دبی خواهد بود. دبی سرزمین شگفتی‌ها است و هر بار سازه‌‌ای جدید با ویژگی‌هایی منحصر به فرد می‌سازد. در حال حاضر بزرگ‌ترین چرخ و فلک جهان در دبی قرار دارد و عین دبی یا همان چشم دبی معروف است. بلندترین‌ترین برج جهان و بزرگ‌ترین مرکز خرید جهان نیز در دبی است. شاید تعجب کنید اما با وجود آب و هوای گرم و خشک این منطقه، دبی بزرگ‌ترین پیست اسکی سرپوشیده جهان را نیز دارد. حالا بعد از تمام این سازه‌ها، دبی ساخت پروژه برج جمیرا (جمیره) را آغاز کرده است. پروژه‌ای ویژه که در طراحی آن از اثر انگشت شیخ محمد راشد آل مکتوم حاکم دبی استفاده شده است.

 

پروژه برج جمیرا دبی

 

جدیدترین آسمان خراش دبی

ظاهری و نمای این برج چیزی شبیه به فیلم‌های زمان آینده است. برج به شکل یک بیضی است که به دو نیم تقسیم شده و درست در وسط به یکدیگر رسیده‌اند. طرح این برج از روی تپه‌های شنی و مناطق بیابانی دبی الهام گرفته شده است. گفت می‌شود این برج نماد جدیدی از افق پیش روی دبی خواهد بود.

ساخت برج بر روی محوطه‌‌ای بیضی شکل انجام می‌شود که در بستر آن اثر انگشت شیخ محمد طراحی خواهد شد. ساختمان برج درست از وسط این طرح بیرون می‌آید. برج جمیرا در منطقه الصفوح، رو به روی خیابان شیخ زاید، درست در مرکز منطقه جمیرا قرار دارد. برج دسترسی خوبی نسبت به مترو خواهد داشت و اتوبان شیخ زاید نیز به این برج بسیار نزدیک است. بنابراین بعد از ساخت مردم به راحتی می‌توانند به این منطقه بروند.

جاذبه های معبد ویروپاکشا هند
ادامه مطلب

برج به ارتفاع 550 متر بنا می‌شود که از برج تجارت جهانی در نیویورک نیز بلند‌تر است. ساخت برج توسط شرکت‌های آمریکایی اسکیدمور، اوینگز و مریل skidmore, owings & Merrill انجام می‌شود که به اختصار شرکت‌های سازنده برج را SOM می‌نامند. تمام نمای برج از صفحات دیجیتالی پوشیده می‌شود. این یک طراحی منحصر به فرد است که در مناسبت‌ها و جشن‌ها می‌توان از آن‌ها برای نورپردازی‌های ویژه‌‌ای استفاده کرد. نمای برج و صفحات دیجیتال آن در به تصویر درآوردن رویدادهای مهم و اجتماعی نقش پررنگی خواهد داشت. نمونه‌‌ای از این صفحات دیجیتالی در برج خلیفه استفاده شده است. البته این دو برج با یکدیگر بسیار تفاوت دارند.

 

نمایی از پروژه جدیدترین برج دبی

 

جزیئات برج جمیرا

برج شامل چندین رستوران، آمفی تئاتر و هتل خواهد بود که در نوع خود بی نظیر هستند. آمفی تئاتر آن در قسمت پایینی برج قرار دارد. در محوطه برج، درست جایی که طرح اثر انگشت شیخ محمد قرار دارد، یک فواره بزرگ طراحی شده است. همین طور برج عرشه‌های مختلفی دارد که می‌توان چشم اندازی 360 درجه از دبی را تماشا کرد. قسمت منحصر به فرد برج جمیرا، تاج آن است. یک تاج برای برج در نظر گرفته شده که قابلیت انعطاف پذیری دارد و قرار از در مناسب‌های مختلف از آن استفاده شود. برج در اتفاع 450 متری یک رستوران لوکس دارد که می‌تواند فضایی برای پذیرایی و مهمانی‌های لوکس و مجلل باشد.

البته پروژه تنها روی ساخت برج جمیرا تمرکز ندارد، بلکه اطراف آن نیز قرار است تغییراتی به وجود بیاید. ساخت چندین هتل، برج‌های مسکونی، مراکز تفریحی و مراکز خرید و … جزو این طرح هستند. در واقع قرار است این منطقه به مرکز جدید جمیرا تبدیل شود. سرمایه گذار این طرح عظیم شرکت دبی هولدینگ است.

زیباترین جشنواره های دنیا؛ 2018
ادامه مطلب

دبی همیشه در ساخت سازه‌های منحصر به فرد مانند قاب دبی و … پیشرو بوده است. این حجم از پیشرفت در تکنولوژی و امکانات، تور دبی را به سفری لوکس و ویژه تبدیل کرده است. پیش بینی می‌شود با تکمیل این پروژه در سال 2023 میزان گردشگران این شهر به طرز چشم گیری افزایش پیدا کند. بعد از تکمیل، برج جمیرا در بین 13 برج برتر دنیا قرار می‌گیرد. این برج و تمام سازه‌های اطراف آن تنها بخشی از آینده دبی هستند. دبی چند پروژه مهم دیگر نیز دارد که در نوع بی نظیر هستند.

نظرات کاربران