برج چرخان دبی

برج چرخان دبی یکی دیگر از جاذبه های اعجاب انگیز این شهر به حساب می آید. این برج گردان ۸۰ طبقه، مدام تغییر شکل می دهد. در واقع ساکنین این برج هستند که تصمیم می گیرند کدام جهت را برای چشم انداز خود انتخاب کنند. آسمان خراش چرخان دبی چشم انداز ۳۶۰ درجه دارد.

در ادامه مطلب با سفرمی همراه باشید…

آسمان خراش چرخان دبی

به نقل از شرکت معماری داینامیک گروپ (Dynamic Group): آسمان خراش متحرک دبی قرار است تا سال 2020 آماده شود.

آسمان خراش ۸۰ طبقه دبی، اولین برج جهان به شمار می رود که هر طبقه آن به صورت مجزا قابلیت چرخیدن دارد. طبقات گردان این برج به ستون مرکزی متصل هستند.

قابلیت گردش ۳۶۰ درجه برج چرخان دبی

اگر هنوز نمی دانید که برج چرخان چگونه کار می کند، تنها کافی است به نام آن رجوع کنید. ساکنان این آسمان خراش علاوه بر جهت دلخواه می توانند سرعت چرخش مورد نظر آسمان لوکس خود را نیز انتخاب کنند. دیگر نیازی نیست نگران آفتاب بعد از ظهر باشید. تنها کافیست ۹۰ درجه به چب بچرخید. آیا می خواهید سمت دیگری از شهر را ببینید، ۹۰ درجه به راست بچرخید.

آسمان خراش چرخان دبی

گفته می شود که این پروژه در سال ۲۰۰۸ توسط معمار دیوید فیشر به نمایش گذاشته شده است و پیش بینی می شود ارتفاع آن تا ۴۲۰ متر بالا رود. برج چرخان سومین آسمان خراش بلند این شهر محسوب خواهد شد. یعنی بعد از برج خلیفه به ارتفاع (۸۲۸ متر) و مارینا ۱۰۱ (۴۳۲ متر).

آسمان خراش چرخان دبی

این آسمان خراش گردان انرژی خود را از طریق ۷۹ توربین بادی که بین هر طبقه قرار گرفته و همچنین، صفحات خورشیدی که سقف و کف ساختمان را پوشانده است، می گیرد.

برج چرخان دبی، سازه ای از پیش ساخته شده

برج چرخان دبی اولین ساختمان از پیش ساخته شده جهان خواهد بود. به نقل از فیشر: ۹۰ درصد ساختمان، به استثنای ستون مرکزی، از قبل در کارخانه تولید شده و سپس به محل ساخت و ساز منتقل می شود. سپس هر آپارتمان به ستون مرکزی و به صورت تکه تکه وصل می شود. انجام این کار نه تنها هزینه های پروژه و تعداد کارگران مورد نیاز را کاهش می دهد، بلکه باعث می شود که ساخت برج تا ۳۰ درصد سریع تر انجام گیرد.

آسمان خراش چرخان دبی

این برج دارای آسانسوری ویژه در داخل ساختمان است و ساکنین می توانند خودروهای خود را تا طبقه مورد نظر بالا ببرند و در کنار واحد مسکونی خود پارک کنند.

هزینه ساخت برج چرخان دبی

برآورد شده است که این پروژه در حدود ۱۲۱۲۰۰۷۵۰۰ درهم هزینه در پی خواهد داشت. یعنی بیش از ۱.۲ بیلیون دلار.

آسمان خراش چرخان دبی

فیشر معتقد است که معمار باید ساختمانی طراحی کند که با زندگی سازگار باشد و با محیط، عملکرد، نیازها و حتی درک ما از زیبایی ها مطابقت داشته باشد. این برج آغاز یک تغییر در نحوه تفکر مهماران درمورد شغلشان خواهد بود.

2 دیدگاه در “آسمان خراش چرخان دبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


33.3KFollowers
26Followers
2.3KPosts
1KComments
28Followers
Follows
8.7KSubscribers
Subscribe