تفریحات ورزشی هیجان انگیز

برترین مقاصد برای تجربه ی هیجان انگیزترین تفریحات

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۰ بهمن ۱۳۹۶

تفریحات ورزشی هیجان انگیز

تفریحات ورزشی هیجان انگیز هزینه ی زیادی در بر دارند، اما ورزشکاران و برخی از افراد مخاطره جو برای بالابردن آدرنالین خونشان حاضرند دست به هر کاری بزنند. افرادی که عاشق هیجان هستند برای تجربه ی تفریحات ورزشی هیجان انگیز کیلومترها سفر می کنند. در سراسر دنیا مقاصد متعددی برای تجربه ی تفریحات ورزشی هیجان انگیز وجود دارند که می توانند آدرنالین خونتان را به بالاترین درجه برسانند و نفس شما را در سینه حبس کنند. سفرمی در این مطلب چندی از بهترین مقاصد برای تجربه ی تفریحات ورزشی هیجان انگیز را به شما معرفی می کند. با سفرمی همراه باشید…

بانجی جامپینگ (Bungee Jumping)

بانجی جامپینگ یکی از تفریحات ورزشی هیجان انگیز و در عین حال کلاسیک بشمار می رود. ورزش بانجی جامپینگ به قدری هیجان انگیز و وحشتناک است که باعث جاری شدن آدرنالین در تمام وجودتان خواهد شد. با این حال که هنگام پرش طناب ایمنی به فرد متصل است، حتی شجاع ترین و بی باک ترین انسان ها تا حدودی ترس را در وجودشان احساس می کنند؛ چرا که تنها مرز بین تجربه ی هیجان بانجی جامپینگ و مرگ حتمی این طناب است. یکی از محبوب ترین مقاصد برای بانجی جامپینگ برج ماکائو (Macau Tower) است. این برج یکی از بلند ترین برج های تجاری در کشور بزرگ چین محسوب می شود که واقع در شهر ماکائو است.

ماکائو معروف به “لاس وِگاسِ آسیا” است. برج ماکائو توسط “اِی جِی هَکِت” (AJ Hacket)، دانشجوی رشته هوانوردی، متخصص تفریحات ورزشی خطرناک و بنیانگزار ورزش بانجی جامپینگ، تاسیس شده است. از دهه 90 میلادی، هر ساله پیشتازان ماجراجویی، برای ارضای حس هیجان خود، به این مرکزِ به اصلاح “سازنده ی آدرنالین” سفر می کنند. رکورد گینس بلند ترین پرش بانجی جامپینگ در دنیا، از روی این برج بوده، که ارتفاع آن 765 فوت است.

ونگ وینگ لائوس آرزوی طبیعت گردان
ادامه مطلب

 

کِیو دایوینگ (Cave Diving)

“غواصی درون غار” یکی دیگر از تفریحات ورزشی هیجان انگیز است. اگر می توانید خطرات طبیعی غواصی در آب شیرین را کنترل کنید، خود را برای غواصی در اعماق زمین و از نزدیک دیدن گلفهشنگ های قدیمی و کهن در شهر مکزیکو، شبه‌جزیره یوکاتان (Mexico’s Yucatan Peninsula) آماده کنید.

(گلفهشنگ، استلاکتیت یا چکنده سنگ: “هر قطره ای که از سقف غار فرو می چکد، کمی آهک با ماده های کانی دیگر در بر دارد. با بخار شدن قسمتی از این آب، مقداری از آن آهک یا ماده های کانی بر جای می ماند. از این عمل چکنده سنگ گلفهشنگ پدید می آید. گلفهشنگ یا استلاکتیت شبیه به یک قندیل یخ زده است که از سقف غار آویزان می شود.”)

این مقصد احاطه شده با جنگل های گرم و پر باران است. زیر این جنگل های گسترده، آب های عمیق و زلال فیروزه ای رنگ در جریان هستند.

یکی دیگر از مقاصد محبوب ماجراجویان و دوستداران تفریحات ورزشی هیجان انگیز پارک “گینی اِسپرینگز” (Ginny Springs) است. این پارک واقع در منطقه ی “های اسپرینگز” (High Springs) ایالت فلوریدا می باشد. “گینی اسپرینگز” یکی از خطرناک ترین غار های غواصی در دنیاست.

هنگامی که به سمت غارها غواصی می کنید، در سر راهتان با غارهایی مواجه خواهید شد که بزرگی برخی از آن ها ممکن است به اندازه ی دو زمین فوتبال باشد؛ در این غارها آثاری از مرگ انسان ها مانند جمجمه و ستون فقرات پیدا شده است. به همین خاطر هنگام ورود به غار با تابلو هایی با عنوان “کسانی در این مکان مرده اند” مواجه شوید. منطقه ی “های اسپرینگز” به خاطر سیستم گسترده و پهناور حفره های زیر زمینی و غار هایش، در راس مقاصد غواصی در دنیا قرار دارد.

راهنمای سفر به جزایر یونان
ادامه مطلب

 

اسکای جامپینگ (Sky Jumping)

اسکای جامپینگ (در فیلم تامب رایدر (Tomb Raider) که توسط آنجلینا جولی بازیگر معروف هالیوود شهرت یافته)، تجربه ی نهایت هیجان است. کسانی که به دنبال هیجان مفرط هستند، به جای پریدن از یک هواپیما برای انجام اسکای جامپینگ، باید به بالای مرتفع ترین کوه بروند و همانند یک پرنده که از بال هایش برای پرواز استفاده می کند؛ با استفاده از لباس بالدار که فضای بین پاها و دست ها را می پوشاند، به پایین بپرند.

یکی از مقاصد دوست داشتنی برای انجام ورزش مخاطره آمیز اسکای جامپینگ، کوه های نیوزلند است. کشور نیوزلند بهترین مقصد برای تجربه ی تفریحات ورزشی هیجان انگیز می باشد و به خاطر اسکای جامپینگ شهرت یافته است. نیوزلند هر ساله میزبان جمعیت انبوهی از علاقه مندان به اسکای جامپینگ می باشد. برای تجربه ی این ورزش، که بسیار خطرناک نیز به نظر می رسد، مستلزم تهیه ی لباس مخصوص و چتر نجات می باشید.

لباس اسکای جامپینگ طوری طراحی شده است که انسان بتواند برای مدتی بر فراز آسمان پرواز کند و در نهایت وقتی که به اندازه ی کافی به زمین نزدیک شد، چتر نجات خود را باز کند و فرود بیاید. این ورزش مناسب چتربازانی است که علاقه به تجربه ی هیجان بیشتری در زمینه ی چتر بازی دارند. همچنین تنها چتربازان حرفه ای مجاز به انجام این رشته هستند. در واقع ورزش اسکای جامپینگ برای کسانی توصیه می شود که حداقل تجربه ی 200 سقوط آزاد را داشته باشند.

 

هِلی اسکینگ (Heli-skiing)

هِلی اسکی یکی از خطرناک ترین تفریحات ورزشی هیجان انگیز است. هِلی اسکی بسیار ورزش خطرناکی محسوب می گردد و در سراسر اروپا غیر قانونی می باشد؛ اما برای اسکی بازانی که به آدرنالین اعتیاد دارند و علاقه مند به انجام این ورزش هیجان انگیز و پر مخاطره هستند، مرز وحشی کوه های چوگاچ (Chugach) در آلاسکا، مقصد محبوبی است. رشته کوه چوگاچ که به خاطر نوع خاص برف هایش شهرت یافته است؛ مقصدی ایده آل برای اسکی در سراشیبی های ناهموار و خطر ناک می باشد.

اقامتی شبانه در زیباترین خانه های درختی!
ادامه مطلب

چوگاچ ارتفاع بسیار زیادی دارد و تنها با استفاده از هلی کوپتر قابل دسترسی است. البته لازم به ذکر است که تنها اسکی بازان حرفه ای می توانند ورزش پرمخاطره ی هِلی اسکی را امتحان کنند. برای افرادی که به دنبال هیجان مفرط هستند، تجهیزات مخصوص متعددی وجود دارد که به کمک آن ها امکان رسیدن به غول آساترین و مرتفع ترین قله ها برای اسکی کردن فراهم می گردد؛ ولی باید بدانید که تجربه ی این هیجان هزینه ی گزافی در بر خواهد داشت. در نهایت این نکته را به یاد داشته باشید که “هر چیزی بهایی دارد و برای رسیدن به خواسته هایتان می بایست ابتدا بهایش را بپردازید.”

 

منبع: https://www.safarme.com/

نظرات کاربران