جاذبه‌ های گردشگری گوا

جاذبه‌های گردشگری گوا؛ بهشت هندوستان

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

آشنایی با جاذبه‌ های گردشگری گوا

جاذبه‌ های گردشگری گوا به عنوان یکی از برترین جاذبه‌های کشور هندوستان مورد توجه افراد بسیاری است. گوا در جنوب شرقی کشور هندوستان واقع شده می باشد و به عنوان مقصد نهایی بسیاری از گردشگران کشور هندوستان انتخاب می‌گردد.

گوا به دلیل کشتزارهای برنج، رودهای خروشان، سواحل زیبا و طبیعت بکر و بی­ نظیرش به شهرت رسیده است. با سفر به گوا کاملاً تصورتان درباره کشور هندوستان عوض می‌شود. فارغ از زندگی شلوغ و خسته کننده شهری می‌توانید ساعت‌ها در سواحل این شهر زیبا به استراحت بپردازید و حمام آفتاب بگیرید. از مناطق دیدنی گوا می توان به گوا قدیم، کلیسای بوم ژیزوس، ساحل پالولم، آبشار دودهساگار و… اشاره کرد.

اگر قصد دارید به این شهر زیبا سفر کنید بهتر است با جاذبه‌ های گردشگری گوا آشنا شوید تا بتوانید از سفر تفریحی‌تان بهره لازم را ببرید. در ادامه با سفرمی همراه باشید.

گوا

 

گوا قدیم (Old Goa)

یکی از جاذبه‌ های گردشگری گوا که به عنوان گوای قدیم شناخته می‌شود، واقع در قسمتی از شمال این شهر است. با توجه به این که گوا 4 دهه متمادی در تصرف پرتغالی‌ها قرار داشته است، آثار به جا مانده از آن‌ها را می‌توانید در گوا قدیم به وضوح مشاهده کنید. بناهای تاریخی، کلیساها و صومعه‌سراهای زیادی در این منطقه قرار دارند که همیشه گردشگران را به سوی خود فرا می‌خوانند. این شهر تاریخی در بین آثار میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

گوا قدیم

 

کلیسای بوم ژیزوس (Bom Jesus)

یکی دیگر از جاذبه‌ های گردشگری گوا کلیسای تاریخی بوم ژیزوس است که به نام کلیسای زاویر مقدس نیز شناخته می‌شود. در این کلیسای تاریخی می‌توانید جسد مومیایی شده زاویر مقدس را که مُبَلِغ دین مسیحیت بوده مشاهده کنید. این جسد درون یک تابوت شیشه‌ای نگهداری می‌شود و بازدید از آن برای عموم آزاد است.

با 5 گنج گمشده و اسرارآمیز در دنیا آشنا شوید!
ادامه مطلب

علاوه بر مومیایی یاد شده، طراحی زیبای بنای این کلیسا می‌تواند ساعت‌ها گردشگران را سرگرم کند.

کلیسای بوم ژیزوس - گوا

 

ساحل پالولم (Palolem)

بیشتر گردشگرانی که به گوا سفر می‌کنند قصد دارند در سواحل زیبای این شهر به استراحت و آب تنی بپردازند. ساحل پالولم یکی دیگر از جاذبه‌ های گردشگری گوا است که گردشگران زیادی در آن حمام آفتاب می گیرند و به انجام تفریحات آبی می‌پردازند. این ساحل نسبت به سایر سواحل گوا دارای وسعت بیشتری می‌باشد و می‌توانید غروب آفتاب را در این مکان تماشا کنید و از آن لذت ببرید.

با توجه به این که گردشگران گوآ اغلب این ساحل را جهت تفریح انتخاب می‌کنند قیمت هتل‌ها و رستوران‌های این منطقه بالاتر است. علاوه بر این ساحل زیبا، می‌توانید از سایر سواحل گوا مانند ساحل دونا پائولا، ساحل باگا و… نیز بازدید به عمل بیاورید.

ساحل پالولم گوا

 

آبشار دودهساگار (Dudhsagar)

آبشار دودهساگار یکی از مشهورترین آبشارهای هند است که زیبایی، شکوه و عظمت آن گردشگران را به وجد می‌آورد. این آبشار یکی از معروف ترین جاذبه‌ های گردشگری گوا و کشور هندوستان به حساب می‌آید. نام این آبشار را می‌توانید در بین 100 آبشار مرتفع موجود در جهان مشاهده کنید.

اگر می‌خواهید طبیعتی شگفت‌انگیز را در برابر چشمانتان مشاهده کنید، بازدید از این آبشار زیبا را به هیچ عنوان از دست ندهید. خروش آب شفاف و زلال که از دل سنگ‌های کوه و در میان پوشش طبیعی در حرکت است چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند؛ به گونه‌ای که ساعت‌ها محو تماشای آن می‌شوید و با تصور بهشت رویایی‌تان گذر زمان را احساس نخواهید کرد.

رویدادهای مهم و تعطیلات رسمی گرجستان
ادامه مطلب

صدای سقوط آب به دلیل ارتفاع بلندی که این آبشار دارد از چند کیلومتری قابل شنیدن است. در کنار این آبشار زیبا رستوران‌های زیادی قرار دارند که در هنگام گشت و گذار می‌توانید یک غذای دلچسب را نیز نوش جان کنید. پوشش طبیعی منحصر به فرد این آبشار لذت سفر به گوا را برای گردشگران چندین برابر می‌کند.

آبشار دودهساگار - گوا - هند

جمع بندی

گوا به عنوان تکه‌ای از بهشت مقصد نهایی بسیاری از گردشگران کشور هندوستان است. در هنگام سفر به این شهر زیبا می‌توانید در سواحل آن به استراحت بپردازید یا این که با قدم زدن از مناطق دیدنی مختلف آن مانند گوا قدیم و آبشار دودهساگار بازدید به عمل بیاورید.

نظرات کاربران