هاوایی

سفر به جزیره بزرگ هاوایی

کل : 4

میانگین : 4.75

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۳ بهمن ۱۳۹۶

سفری خاطره انگیز به جزیره بزرگ هاوایی

جزیره بزرگ که با عنوان جزیره هاوایی شناخته می شود، بزرگترین و از لحاظ زمین شناسی جوان ترین جزیره از مجمع الجزایر هاوایی به شمار می رود. جزیره بزرگ هاوایی با برخورداری از آب های کریستالی، کوه های برفی و آبشارهای پنهان، یک بهشت ماجراجویه محسوب می شود. در این جزیره هرگز با کمبود مناظر دیدنی و هیجان انگیز روبرو نمی شوید.

هاوایی

همرا با سفرمی گشتی در میان جزیره دور و حیرت انگیز هاوایی بزنید…

1. تنوع اقلیمی در جزیره بزرگ هاوایی

هاوایی

به شما پیشنهاد می کنیم که روز خود را با کشف آبشارهای پنهان در جنگل های بارانی و گرمسیری هیلو (Hilo) آغاز کنید. شما می توانید همین طور که از نگاه کردن به صخره های آتش فشانی و آب های درخشان لذت می برید، نهار خوشمزه تان را میل کنید. می توانید بر فراز تپه های کونا (Kona) قهوه بنوشید و روزتان را با تماشای ستارگان از تندراهای کوهستانی مائونا کیا (Mauna Kea) به پایان برسانید.

2. آبشارهای جزیره بزرگ هاوایی

هاوایی

هیلو و هاماکوئا منزلگاه آبشارهای زیباست. زمانی که برف های قلل کوهستانی این منطقه آب می شود، از میان پیچ و خم سنگ ها عبور کرده به چشمه های تازه می ریزند.

هاوایی

به مرور زمان، توسط گذر آب، حفره هایی در دامنه کوه ها ایجاد شده که به شکل آبشارهای باشکوه ظاهر شده اند. این آبشار در جستجوی راه خود هستند تا به دریا بریزند. زیباترین آبشارهای این منطقه “آبشار رنگین کمانی” و “آبشار آکاکا” (Akaka Falls) نام دارند.

بازدید از شهر ارواح، سفری بی بازگشت...
ادامه مطلب

3. سواحل رنگارنگ

هاوایی

جزیره بزرگ هاوایی یکی از معدود مکان های جهان است که می توانید در آن سواحل شنی سفید، سیاه و سبز را یکجا کشف کنید.

هاوایی

4. آتش فشان کیلاویا (Kilauea Volcano)

هاوایی

گشتی در میان پارک ملی آتش فشان های جادویی بزنید؛ سعی کنید شب را در این منطقه صبح کنید و از تماشای نور آتش فشان زیبای آن لذت ببرید. با اینکه آتش فشان کیلاویا فعال است، اما کاملا امن می باشد.

5. مائونا کیا (Mauna Kea)

هاوایی

اگر ارتفاع کوه ها را از زیر سطح دریا محاسبه کنیم، مائونا کیا بلندترین کوه دنیا خواهد بود. موقعیت منحصر به فرد آن در وسط اقیانوس آرام، منظره ای خیره کننده به وجود آورده که برای تماشای ستاره ها فوق العاده است. علاوه بر این شما می توانید در وسط بهشت، آدم برفی بسازید.

6. دره وایپو (Waipio Valley)

هاوایی

دره وایپو یک الماس قیمتی است. سواحل شنی سیاه، آبشارها و مسیرهای پیاده روی خیره کننده آن قلب شما را تحت تاثیر قرار خواهند داد.

7. ماجراجویی های آبی در کونا (Kona)

هاوایی

آب های کونا بسیار دیدنی و جذاب و هستند… گرم، شفاف و آبی. این منطقه برای شنا، غواصی، ماهیگیری و … مناسب است.

8. قهوه های کونا

هاوایی

آیا می داند چرا قهوه های کونا در جهان مشهور است؟ خاک منحصر به فرد و شرایط عالی آن به رشد قهوه ها کمک زیادی می کند و در عطر و طعم آن تاثیر زیادی دارد.

9. منطقه اقامتگاهی هیلتون وایکولا (The Hilton Waikoloa)

هیلتون ویکولا

این منطقه اقامتگاه های 4 و 5 ستاره زیادی دارد که می توانید از میان آنها انتخاب کنید. اما اقامتگاه هیلتون وایکولا یک سر و گردن از دیگر هتل ها بالاتر است. شما می توانید با قایق یا واگن های برقی در این محدوده رفت و آمد کنید. همچنین آبشارهای مصنوعی درون این محدوده تعبیه شده است؛ می توانید کنار این آبشارها بنشینید و از نوشیدن قهوه لذت ببرید.

ابوظبی جزیره ای کوچک با جاذبه های بسیار در جنوب خلیج فارس
ادامه مطلب

 

نظرات کاربران

 1. وای مرسی
  تیترو که دیدم نفهمیدم دقیقا فشارم افتاد یا رفت بالا ؟!!
  رویای من رفتن به جزایر هاوایی هست
  کاش بشه مطالب بیشتری در مورد این مجمع الجزایر قرار بدین ، این یکی واقعا عالی بود ، منی که خیلی چیزا راجبش خوندم ولی تو این مقاله یه چند تا چیز جدید فهمیدم ♥♥
  ولی یکم کوتاه بود ♥♥♥♥

  • ♥♥♥♥چشم حتما در مطالب بعدی اطلاعات جامع تری از هاوایی براتون می ذارم؛ باعث خوشحالیه که انقدر به مقالات ما علاقه دارید و همیشه با کامنت های خوب و مثبت بهمون انرژی می دهید. سپااااس