دبی قدیم

سفری به دبی قدیم

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۷ بهمن ۱۳۹۶

سفری به دبی قدیم

از دبی قدیم همیشه به عنوان قلب و روح دبی یاد می شود. این منطقه بسیار زیبا و دوست داشتنی است. آیا می دانید برای سرگرم شدن در تور دبی قدیم مثل: بر دبی و دیره باید چه کارهایی انجام بدهید و به کدام اماکن گردشی سر بزنید؟ در این مطلب به برخی از محبوب ترین نقاط گردشگری در دبی قدیم اشاره می کنیم.

دبی قدیم

همانطور که می دانید دبی بخاطر ساختمان های لوکس و باشکوه و مراکز هنری آن شناخته شده می باشد. اما اگر می خواهید تاریخچه دبی را از نزدیک ببینید، به دبی قدیم بروید. از لحاظ تاریخی خور دبی به دو بخش اصلی تقسیم شده است: دیره و بر دبی.

محله تاریخی بر دبی در قسمت غربی خور دبی و دیره واقع شده است. در ادامه مطلب سفرمی شما را با اماکن گردشگری دبی قدیم آشنا می کند…

1. بازار طلای دبی قدیم (Gold Souk)

بازار طلا

بازار طلا از پیاده روهای پر پیچ و خم تشکیل شده است. در این بازار سنتی عربی بیش از 300 طلافروشی به چشم می خورد. در این بازار می توانید با پایین ترین نرخ ممکن طلا بخرید و حسابی چک و چانه بزنید. قیمت روز طلا در همه جای بازار اعلام می گردد. حتی اگر قصد خرید نداشته باشید، بازدید از بازار طلا خالی از لطف نیست.

2. بازار بزرگ دیره در دبی قدیم

(Grand Souk Deira)

بازار بزرگ

بازار بزرگ دیره که به عنوان “سوق الاکبر” شناخته می شود، یکی از بزرگترین و مهم ترین بازارهای دیره به شمار می رود. برخی ها بر این باورند که ظاهر تمیز بازار، جذابیت آن را از بین برده است. اما بازار بزرگ دیره بهترین مکان برای دیدن و بوییدن انواع گیاهان دارویی و ادویه می باشد. همچنین، می توانید از پارچه فروشی های فوق العاده خرید کنید.

سفری به شهر باستانی لالاگونا، یکی از میراث جهانی یونسکو
ادامه مطلب

3. خور (نهر) دبی قدیم

(Dubai Creek)

خور دبی

خور دبی یک رودخانه آب شور می باشد که نقش مهمی در تاریخ دبی ایفا کرده است. این نهر به عنوان منطقه ماهیگیری، مکان کشف مروارید و بازار تاجرین، قبل از کشف نفت بسیار مهم تلقی می شد. امروزه خور دبی به عنوان یک جاذبه گردشگری در دبی قدیم توجه بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب کرده است. برای گشت زدن در رودخانه باید در ایستگاه قدیمی دیره سوار قایق های چوبی و قدیمی شوید. این قایق سواری کوتاه مدت شما را به طرف دیگر رودخانه و بر دبی خواهند رساند. همچنین، باید سوار قایق های بادبانی شوید و همزمان با خوردن شام سنتی اماراتی، از مناظر با صفای دبی در شب بهره مند گردید.

4. روستای باستانی دبی قدیم

(Dubai Heritage Village)

روستای باستانی دبی

این روستا در منطقه باستانی، تاریخی و حفاظت شده الشندغه واقع شده است. این روستا سرگذشت پیشین دبی را کاملا به تصویر می کشد. یعنی زمانی که دبی تنها یک دهکده کوچک برای ماهیگیری و صید مروارید محسوب می شد.

5. خانه شیخ سعید آل مکتوم در دبی قدیم

(Sheikh Saeed Al Maktoum’s House)

دبی قدیم

این خانه محل زندگی شیخ سعید، پدر بزرگ شیخ محمد ابن راشد، از سال 1912 تا زمان مرگ وی در سال 1958 می باشد. این خانه اکنون به موزه تبدیل شده است و اسناد و عکس های مهمی در آن به نمایش گذاشته می شوند. اگر دوست داشته باشید می توانید این تور را انتخاب کنید.

6. بازار قدیمی دبی

(Dubai Old Souk)

دبی قدیم

بازار قدیمی دبی یکی دیگر از بازارهای افسانه ای عربی می باشد. می توان گفت اینجا آشفته بازار است. در این بازار صدها فروشگاه نساجی، کفش، لوازم جانبی و خوراکی به چشم می خورند. اما در عین شلوغی بسیار سرگرم کننده است و اماراتی ها عاشق آن هستند.

۹ مکان باور نکردنی که قبل از مرگ باید ببینید
ادامه مطلب

7. موزه دبی (Dubai Museum)

موزه دبی

موزه دبی در قلعه فهیدی، یکی از قدیمی ترین بناهای موجود در دبی، دایر گشته است. این موزه فرصت دیگری برای آشنایی با تاریخ غنی و آثار باستانی دبی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد.

8. محله تاریخی بستکیه

(Bastakiya Quarter)

محله بستکیه

بستکیه یک منطقه تاریخی است که در امتداد خور دبی واقع شده و یکی از محبوب ترین اماکن دیدنی می باشد. اینجا در واقع محل زندگی تجار و ثروتمندان قدیم است. اگر به خانه های عربی سنتی و زیبا نگاه کنید، کاملا متوجه این امر خواهید شد. بستکیه دارای کوچه های پر پیچ و خم و باریک است. در این محله فروشگاه ها، کافه ها و گالری های هنری منحصر به فردی دیده می شوند.

اگر به دبی سفر کردید، بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری دبی قدیم را فراموش نکنید…

نظرات کاربران