بلگراد

راهنمای سفر به بلگراد

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

راهنمای سفر به بلگراد

امروزه کشور صربستان و پایتخت آن شهر بلگراد، به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری اروپا شناخته می شوند و سالانه گردشگران بسیار زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می نمایند. شهر بلگراد از موقعیت جغرافیایی ویژه ای بهره مند است و درست در نقطه ای واقع شده که دو رود دانوب و ساوا به یکدیگر می رسند. همین مساله موجب گشته تا شهر بلگراد از گذشته های دور تا به امروز مورد توجه صاحبان قدرت قرار گیرد و امروزه نیز به عنوان مقصد گردشگری از اهمیت خاصی برخوردار گردد.

بلگراد از جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار زیادی بهره مند است و همین مساله باعث شده تا صنعت گردشگری آن، به ویژه در سال های اخیر، پیشرفت های زیادی را تجربه کند.

 

بهترین زمان سفر به شهر بلگراد

بلگراد، شهری بارانی، با آب و هوای معتدل است و متوسط دمای آن 12.3 درجه ی سانتی گراد می باشد. سفر به بلگراد در هر فصلی مزایای خاص خود را دارد؛ اما شواهد نشان می دهند که بهار و تابستان بهترین زمان سفر به این شهر می باشد و آب و هوا در این فصول هیچ گونه محدودیتی را برای گردشگران به وجود نمی آورد. ماه مه، یکی از شلوغ ترین ماه ها در بلگراد است و گردشگران در هر نقطه ای از شهر به چشم می خورند. همچنین بسیاری از گردشگران نیز در ماه های آگوست، اکتبر و نوامبر راهی این شهر زیبا می شوند تا در فستیوال های رنگارنگ و پرشور بلگراد شرکت نمایند.

اقامتی خاطره انگیز در هتل مدینه الرضای مشهد
ادامه مطلب

 

هزینه ی اقامت و خوردن غذا در بلگراد

بلگراد، از جمله شهرهایی است که دارای اقامتگاه های بسیار متنوع و مناسب برای سلایق و علایق مختلف می باشد، و افراد با توجه به اولویت های خود و بودجه ای که برای اقامت در این شهر در نظر گرفته اند می توانند از هاستل ها گرفته (که حدودا شبی 40 هزار تومان هستند)، تا هتل های لوکس که هر یک قیمت خاص خود را دارند، یکی را انتخاب کرده و به هدف خود دست یابند. هزینه ی خورد و خوراک در بلگراد درست مانند ایران است. انواع فست فود ها با قیمت مناسب تر قابل خریداری هستند و خوردن غذا در رستوران های لوکس تا نفری 70 هزار تومان تخمین زده می شود.

 

هزینه ی فعالیت های تفریحی در بلگراد

تفریحات موجود در شهر بلگراد نیز کاملا طبقه بندی شده اند. یک سری از فعالیت هایی که تمام گردشگران از آن ها استقبال می کنند؛ مثل بازدید از موزه ها، هزینه ی بسیار کمی دارند. برای مثال ورودی موزه ها در حدود 5 تا 7 هزار تومان برای هر نفر است. اما شهر بلگراد نیز همچون دیگر شهرهای اروپایی دارای تفریحات مختلف و متنوعی می باشد و به خاطر داشتن کلوپ ها، کافه های شبانه و شب زنده داری، از شهرت فراوان برخوردار است.

این شما هستید که تصمیم گیرنده ی نهایی برای انتخاب نوع تفریحات خود می باشید و بودجه ی خاصی را به این فعالیت ها اختصاص می دهید. به طور کلی می توان گفت هزینه ی تفریحات برای هر نفر در روز، از  150 هزار تومان تا 400 هزار تومان متغیر است و هر کس بسته به سلیقه ی خود، تفریحات مورد نظرش را انتخاب می نماید.

بوروبودور؛ بزرگترین معبد بودایی جهان
ادامه مطلب

لازم به ذکر است که واحد پول بلگراد، دینار صربستان می باشد و این شهر دارای 2 ساعت و نیم اختلاف زمانی با شهر تهران است. مردم بلگراد به زبان صربی صحبت می کنند. البته نسل جوان با انگلیسی آشنایی دارند و به گردشگرانی که وارد این شهر می شوند بسیار کمک می نمایند.

با مراجعه به دیگر مقالات مربوط به کشور صربستان در وبلاگ سفرمی می توانید به کسب اطلاعات کامل تر و جامع تری در خصوص این مقصد گردشگری بپردازید و سفری خاطره انگیز را تجربه نمایید.

خلاصه:

شهر بلگراد، پایتخت کشور صربستان، یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری در اروپا است، که دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری می باشد و به خاطر داشتن تفریحات شبانه، کلوپ ها و کافه های شبانه روزی، از شهرت بسیار زیادی در سراسر دنیا بهره می برد.

نظرات کاربران