راه هایی برای افزایش امنیت زنان در سفر

راه کارهایی برای سفر ایمن برای خانم‌ها

کل : 9

میانگین : 4.56

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۴ شهریور ۱۴۰۰

سفر کردن نقش مهمی در زندگی دارد و یک نیاز اساسی به حساب‌ می‌آید. اغلب افراد در طول سال بسته به بودجه‌شان برنامه‌ای برای سفر در نظر‌ می‌گیرند. خانم‌ها به عنوان نیمی از جامعه بخش عمده‌ای از گردشگران را تشکیل‌ می‌دهند. یکی از دغدغه‌های زنان گردشگران، امنیت سفر است. موضوعی که گاهی تا حدی مهم‌ می‌شود که ممکن است برنامه سفرشان را هم تغییر دهد. بسیاری از جوامع این دغدغه را دارند و دولت‌ها تلاش‌ می‌کنند شرایط ایمن‌‌‌تری برای خانم‌ها فراهم کنند. به همین دلیل امروز‌ می‌خواهیم در مورد راهکارهایی برای افزایش امنیت زنان در سفر صحبت کنیم.

 

راه کارهای سفر ایمن برای خانم ها

 

چند راه کار ساده برای امنیت بیشتر خانم‌ها در سفر

شاید خیلی‌ها این نکات را بلد باشند اما در عین حال بیان آن‌ها‌ می‌تواند به خانم‌های بیشتری کمک کند تا تجربه بهتری در سفر داشته باشند. نکاتی که ساده که رعایت کردن آن‌ها می‌تواند از خطرات بزرگی جلوگیری کند.

انتخاب درست مقصد

اولین و مهم‌‌‌ترین بخش سفر انتخاب درست مقصد است. باید در نظر داشته باشید که متاسفانه در دنیایی زندگی‌ می‌کنیم که هنوز تبعیض‌های زیادی بر علیه زنان انجام‌ می‌شود و بسیاری از کشورها با قوانین تبعیض آمیز آزادی زنان را زیر سوال‌ می‌برند. در بسیاری از کشورها هنوز دید منفی نسبت به زنان گردشگر که به تنهایی سفر می کنند، وجود دارد. بنابراین بهترین راه کار برای امنیت زنان در سفر، انتخاب مقصدی مناسب است. کشور یا شهری را انتخاب کنید که این موضوع برای‌شان ناهنجار نباشد.

با تور سفر کنید!

مسافرت با تورهای دسته جمعی امنیت زنان در سفر را به شدت بالا‌ می‌برد. تورهای گردشگری دفاتر مشخصی دارند و کارهای سفرتان از جمله خرید بلیط هواپیما، هتل و … همه از قبل انجام شده‌اند. پکیج‌های تور گردشگری برنامه ریزی دقیقی دارند. دیگر لازم نیست بابت این موارد دغدغه‌ای داشته باشید. اغلب تورهای گردشگری یک لیدر که به زبان گردشگران و کشور مقصد مسلط است، همراه دارند. این موضوع اهمیت زیادی دارد و در صورت بروز مشکل‌ می‌توانید از وی راهکار بگیرید.

راهنمای سفر به کشور تونس
ادامه مطلب

به سنت‌ها و فرهنگ‌های مردم احترام بگذارید

اگر‌ می‌خواهید از طرف مردم کشورهای دیگر مورد بی احترامی قرار نگیرید، شما هم باید به فرهنگ آن‌ها احترام بگذارید. فارغ از این که چه دین و مذهب و یا چه فرهنگی دارید، باید در کشور مقصد آداب آن‌ها را به جای بی آورید. حتی بد نیست با تعدادی از افراد محلی ارتباط برقرار کنید و حسن نیت خود را نشان دهید. همیشه لبخند بزنید و مودبانه رفتار کنید. طوری که اگر مشکلی پیش آمد آن‌ها طرفدار شما باشند.

خانواده‌تان را در جریان بگذارید

بهتر است برای امنیت بیشتر در سفر خانواده یا دوستان خود را در اطلاع بگذارید. مواردی مانند نام آژانس گردشگری، تازیخ پروازهای رفت و برگشت، شرکت هواپیمایی، هتل محل اقامت‌تان و … از مواردی است که بهتر است یک نفر غیر از شما از آن اطلاع داشته باشد.

راهکارهایی برای سفر امن تر

 

پنچرگیری را یاد بگیرید

در دنیای امروز با همه تبعیض‌هایش کارها کم کم از کلیشه‌های مردانه و زنانه خارج شده‌اند. پنچرگیری نیز یکی از این کارها است. خصوصا که در موارد زیادی ممکن است کسی همراه‌تان نباشد و تنها باشید. این موضوع برای خانم‌هایی که تنهایی و با ماشین سفر‌ می‌روند، بسیار واجب است. بنابراین باید امور فنی ابتدایی ماشین و همین طور مواردی مانند پنچرگیری را بلد باشید. برای تعوبض روغن و اموری از این دست خودتان به تعمیرگاه بروید تا با این قبیل کارها آشنا شوید.

زیورآلات همراه خود نبرید

خانم‌ها معمولا تعدادی زیورآلات به همراه دارند. یکی از راه کار‌های امنیت زنان در سفر همراه نداشتن زیورآلات است. فرقی‌ نمی‌کند که طلا باشند یا نه، در هر صورت بهتر است از زیورآلات استفاده نکنید. این موضوع در مورد گوشی‌های همراه نیز صدق‌ می‌کند. به هر حال شما وارد کشور غریبی شده‌اید و امکان سرقت نیز وجود دارد. بنابراین بهتر است محتاط‌‌تر عمل کنید.

گران ترین سوئیت هتل های ایران
ادامه مطلب

وسایل نقلیه عمومی را انتخاب کنید

در طول سفر بهتر است از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. با این کار هم در هزینه‌های‌تان صرفه جویی کرده‌اید و هم سفر ایمن‌‌‌تری خواهید داشت. استفاده از وسایل نقایه عمومی کارتان را ساده‌‌تر و راحت‌‌تر می‌کند و یکی از راه کارهای مهم برای افزایش امنیت زنان در سفر است. در بسیاری از کشورها مانند ترکیه کارت‌های ویژه‌ای مانند استانبول کارت برای حمل و نقل عمومی گردشگران وجود دارد. بهتر است قبل از سفر در مورد چگونگی خرید و استفاده از آن اطلاع داشته باشید.

اقامت گاه‌های مطمئن

اگر با تور سفر‌ نمی‌کنید و خودتان‌ می‌خواهید هتل یا اقامتگاهی را رزرو کنید باید به محل و شرایط آن دقت کنید. بهتر است در مکان‌های شلوغ اقامت کنید و اتاق‌های چند نفره کرایه نکنید. هرگز با فردی که‌ نمی‌شناسید هم اتاق نشوید. از طرفی هم فقط به فکر ارزان بودن نباشید، ارزانی زیاد و بی دلیل نشانه خوبی نیست. هتل‌ها و اقامتگاه‌های داخل شهر یا مناطق شلوغ‌‌تر را برای اقامت‌تان انتخاب کنید.

نظرات کاربران