زیباترین مرزهای بین المللی دنیا

زیباترین مرزهای بین المللی دنیا

کل : 7

میانگین : 4.43

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۴ فروردین ۱۳۹۷

زیباترین مرزهای بین المللی دنیا

زیباترین مرزهای بین المللی دنیا را می شناسید؟ مرزهایی که بین کشورهای مختلف دنیا واقع شده اند، همگی توسط انسان تعیین شده اند. اما برخی از آنها دارای مناظر چشمگیر و فرهنگی متمایز هستند و مرزهای خاصی را ایجاد کرده اند. این مرزها با شکوه تمام ایستاده اند و زیبایی های هیجان انگیزی به وجود آورده اند.

زیباترین مرزهای بین المللی

در ادامه مطلب با سفرمی همراه باشید…

1. مرز سوییس / ایتالیا

(Switzerland/Italy Border)

زیباترین مرزهای بین المللی

زمانی که دو کشور با شهرها و مناظر شگفت انگیز ترکیب می شوند، یکی از زیباترین مرزهای بین المللی پدید می آید. مزیت فوق العاده ای که درباره این مرز وجود دارد، قابل دسترس بودن آن از هر دو طرف است. شهرهای زیبایی مثل: زرمات (Zermatt)، لوگنو (Lugano)، کومو (Como)، تیرانو (Tirano) و سنت موریتز (Saint Moritz) بر زیبایی این منطقه افزوده اند.

2. مرز بولیوی / پرو

(Bolivia/Peru Border)

زیباترین مرزهای بین المللی

مرز بولیوی و پرو یکی از زیباترین مرزهای بین المللی دنیا است. نکته جالبی که درباره این مرز وجود دارد و آن تفاوت در ارتفاع است. این مرز از جنگل های مرطوب و بارانی آمازون کشیده شده و به سمت جنوب تا سرزمین های کوهستانی و دریاچه تیتیکاکا (Lake Titicaca) ادامه دارد.

زیباترین مرزهای بین المللی

این مرز دریاچه را به دو نیم تقسیم می کند. از آنجا مرز به سمت جنوب ادامه می یابد و از شمال شرقی صحرای آریکا در شیلی عبور می کند. در اینجا سه مرز با بولیوی، پرو و شیلی ایجاد می شود.

3. مرز آفریقای جنوبی / لسوتو

(South Africa/Lesotho Border)

زیباترین مرزهای بین المللی

مرز آفریقای جنوبی و لسوتو یکی از عجیب ترین مرزهای دنیا بر روی نقشه جهان است. این مرز توسط کشور آفریقای جنوبی احاطه شده است. چیزی که این مرز را خاص و منحصر به فرد می کند، چشم انداز کوهستانی و چشمگیر لسوتو می باشد که با ارتفاعات آفریقای جنوبی مخلوط شده است. این مناظر با صخره ها، دریاچه ها، آبشارها و روستاهای بکر ترکیب شده و چشم انداز خیره کننده ای به وجود آورده است.

راهنمای سفر به جزیره کورفو؛ یونان
ادامه مطلب

4. مرز جمهوری دومینیکن / جزیره هاییتی

(Dominican Republic/Haiti Border)

زیباترین مرزهای بین المللی دنیا

جزیره هیسپانیولا بین جمهوری دومینیکن و هائیتی قرار گرفته و تقریبا دو برابر بزرگتر از هائیتی می باشد. نکته جالبی که درباره این مرز وجود دارد مناظر کوهستانی است که از ساحل به ساحل کشیده شده است. از زمانی که تمام جنگل های هائیتی از بین رفته اند، این مرز به آسانی از فضا پیداست. این در حالیست که جمهوری دومینیکن همواره تلاش کرده تا جنگل ها و مراتع خود را افزایش دهد.

5. مرز شیلی / آرژانتین

(Chile/Argentina Border)

زیباترین مرزهای بین المللی

مرز شیلی و آرژانتین یکی از طولانی ترین مرزهای جهان است. این مرز از کوه های آند کشیده شده و از مسیر بولیوی، شیلی و آرژانتین عبور می کند و تا 3300 مایلی لبه مرز آمریکای جنوبی می رسد. این مرز در نزدیکی خط استوا، ناهموار، پر از گرد و غبار و خشک است. اما در سمت جنوب، این مرز بادی، مرطوب و سرد است. اوسوایا (Ushuaia) در آرژانتین، جنوبی ترین شهر جهان است که در پایین این مرز قرار دارد.

6. مرز چین / ویتنام

(China/Vietnam Border)

زیباترین مرزهای بین المللی

این مرز کمونیستی از دریای چین جنوبی تا منطقه کوهستانی بین یون نان (Yunnan) و لای چو (Lai Châu) واقع شده است. این مرز مملو از مناظر خیره کننده، شالیزارهای برنج در نزدیکی آبشار (Ban Gioc)، زمین های چای در نزدیکی یون نان و زمین های باتلاقی مسطح در نزدیکی دریا می باشد. یون نان به خاطر فرهنگ غنی، چای و غذاهای منحصر به فرد در میان گردشگران محبوب است.

7. مرز هند / میانمار

(India/Myanmar (Burma) Border)

زییاترین مرزهای بین المللی

یکی از عجیب ترین و دورترین مرزهای دنیا، مرز بین هند و میانمار است که دارای گیاهان، جانوران، چای، فرهنگ عجیب و غریب، کوه ها و دریاچه های خیره کننده می باشد. این مرز از طرف میانمار کمتر قابل دسترسی است اما غیر قابل دسترس نیست. در طرف هند، یکی از سرزمین هایی که باید از آن بازدید کنید، ناگالند (Nagaland) است که به خاطر فرهنگ منحصر به فرد، هنر و صنایع دستی و مردم رنگارنگش شناخته شده می باشد.

جاده اقیانوس اطلس ، زیبا اما نفس گیر
ادامه مطلب

8. مرز ایالات متحده آمریکا / کانادا

(USA/Canada Border)

زیباترین مرزهای بین المللی

این مرز بزرگترین مرزی است که در کمال صلح و آرامش در میان دو کشور قرار گرفته است. جالب ترین منطقه عبور، خط دربی ورمونت (Derby Line Vermont) است که مرز آن از میان کتابخانه محلی گذر می کند.

9. مرز چین / نپال

(China/Nepal Border)

زیباترین مرزهای بین المللی

مرز کوهستانی چین و نپال یکی از زیباترین چشم اندازهایی است که با آن مواجه خواهید شد. دست یافتن به زیبایی خالص این مرز که در بالاترین نقطه واقع شده و رسیدن به قله های مشهور این منطقه کمی دشوار است. برای تماشای این مرز باید قبل از راه افتادن دل به دریا بزنید و شرایط متغیر آب و هوایی را به جان بخرید.

10. مرز آندورا / فرانسه / اسپانیا

(Andorra/France/Spain Border)

زیباترین مرزهای بین المللی

آندورا سرزمینی مرتفع است و دارای مناظر نفس گیر در سرتاسر اروپا می باشد. مهم نیست که از مرز فرانسه عبور می کنید یا اسپانیا، هر گذرگاه مرزی، تصویری چشمگیر از پیرنه (Pyrenees) دارد. مرز مشترک آندورا 75 مایل است که فرانسه و اسپانیا این مرز مشترک را به دو نیم تقسیم کرده اند.

نظرات کاربران