زیباترین مسیرهای پروازی

زیباترین مسیرهای پروازی

کل : 1

میانگین : 1

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

زیباترین مسیرهای پروازی دنیا را می شناسید؟

بخش اول:

دوست دارید با زیباترین مسیرهای پروازی دنیا آشنا شوید؟ بدون شک سیاره ای که در آن زندگی می کنیم، مملو از چشم اندازهای خارق العاده و بی نهایت زیبا می باشد. هیچ شکی نیست که اگر از نظر دید پرندگان به هر منظره ای نگاه کنیم، زیبایی آن دو چندان می شود. اما در این بین، مسیرهایی هستند که زیبایی آنها از زبان خلبانان و مهمانداران با تجربه و حتی مسافران بیان شده است. زیباترین مسیرهایی پروازی که قله های سر به فلک کشیده، آبشارهای باشکوه و دره های باعظمت را به تصویر می کشند در این مطلب به شما معرفی می گردند. اگر صندلی کنار پنجره هواپیما را رزرو کنید، به طور حتم از رویارویی با این مناظر شگفت زده خواهید شد.

زیباترین مسیرهای پروازی

با سفرمی همراه باشید.

۵. پرواز به شفق جنوبی با ایرلاین نیوزلند

(SOUTHERN AURORA WITH AIR NEW ZEALAND)

زیباترین مسیرهای هوایی

در آوریل ۲۰۱۷ اولین پرواز تجاری برای مشاهده نورهای شفق جنوبی از دنیدین (Dunedin) به جزیره جنوبی نیوزلند روانه شد. بازدید یکی از زیباترین مسیرهای پروازی دنیا نصیب مسافران این هواپیما شد.

زیباترین مسیرهای پروازی

بوئینگ ۷۶۷-۳۰۰ER ایرلاین نیوزلند بیش از ۱۳۰ عکاس حرفه ای و افراد علاقه مند به شفق قطبی را به سمت دایره شفق جنوبی برد تا این پدیده طبیعی را از نزدیک مشاهده کنند و عکس بگیرند. این سفر ویژه ۸ ساعت در اعماق نورهای شفق جنوبی به طول انجامید و هواپیما دو بار این مسیر را دور زد تا همه مسافران دید خوبی داشته باشند. قرار است این پرواز فوق العاده سالی یکبار انجام گیرد.

۴. پرواز بر فراز دلتای اُوکاوانگو، بوستوانا

(OKAVANGO DELTA IN BOTSWANA)

زیباترین مسیرهای پروازی

یکی از زیباترین مسیرهای پروازی دنیا متعلق به دلتای اُوکاوانگو در کشور بوتسوانا می باشد. این منطقه بی نظیر دسترسی خوبی به صحنه های جادویی حیات وحش آفریقا دارد. تماشای آرامش این دلتای بکر و دست نخورده، دشت های سیلابی طلایی رنگ و جزایر سرسبز مملو از درختان نخل تجربه ای است که نصیب هر کسی نمی شود.

زیباترین مسیرهای هوایی

شما می توانید فیل ها و بوفالوهایی که در سایه درختان استراحت می کنند را از بالا نگاه کنید. همچنین، می توانید حرکت آبراهه هایی که از مسیر دلتا عبور می کنند را زیر نظر بگیرید.

زیباترین مسیرهای پروازی

این سفر هوایی بیشتر توسط هواپیماهای سبک انجام می گیرد. هواپیماهای تک موتوره و هلی کوپترهایی برای تماشای این چشم انداز در دسترس هستند.

۳. پرواز بر فراز صخره های بزرگ مرجانی در استرالیا

(AUSTRALIA’S GREAT BARRIER REEF)

زیباترین مسیرهای هوایی

صخره های مرجانی استرالیا یکی از بزرگترین معجزات طبیعی جهان به شمار می رود. در حدود ۳۰۰۰ صخره، ۸۸۰ جزیره و صدها و هزاران نوع گیاه، پرنده و دیگر جانوران دریایی در این منطقه زندگی می کنند. شنا کردن با ماهی ها و تحسین مرجان های رنگارنگ برای گردشگرانی که به این ناحیه می روند، ضروری است.

زیباترین مسیرهای پروازی

اما اگر می خواهید همه زیبایی صخره های مرجانی را یکجا ببینید، باید شنا کردن را فراموش کنید و از منظر دید پرندگان به این منطقه نگاه کنید. در این سفر هوایی با مناظر نفس گیری از جزایر وایت سان دی (Whitsunday) و صخره های مرجانی رنگارنگ که این نقطه از جهان را بسیار منحصر به فرد ساخته است، رو به رو می شوید.

۲. پرواز با هلی کوپتر بر فراز گرند کنیون، ایالات متحده آمریکا

(GRAND CANYON, USA)

زیباترین مسیرهای هوایی

دیدن یکی دیگر از زیباترین مسیرهای پروازی با سفری هوایی بر فراز دره بزرگ آمریکا محقق می شود. چشم انداز قدرتمند و الهام بخش پارک ملی گرند کنیون، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری ایالات متحده آمریکا محسوب می شود.

زیباترین مسیرهای هوایی

ترکیب خاصی از رنگ های زمین شناسی و اشکال فرسایشی که توسط رودخانه کلرادو تشکیل شده اند، این دره باشکوه را تزئین کرده اند. یکی از بهترین راه های تماشای دره بزرگ سفر با هلی کوپتر است. به ویژه اگر از لاس وگاس یا ورودی پارک ملی کنیون پرواز کنید.

۱. پرواز در نزدیکی قله کوه اورست

(MOUNT EVEREST)

زیباترین مسیرهای هوایی

منظره ای که یک دستی و خالصی کوه های اورست ارائه می دهند، در هیچ جای دنیا پیدا نمی شود. بله ناحیه کوه های اورست یکی از زیباترین مسیرهای پروازی در دنیا به حساب می آید. دهه هاست که کوهنوردان تمام قوای جسمانی و ذهنی خود را به کار می گیرند تا خودشان را به ارتفاع ۸۸۵۰ متری بلندترین قله جهان برسانند. اورست نهایت آرزوی کوهنوردان حرفه ای است و برای افرادی که در این زمینه تجربه ندارند مانند رویا می ماند.

زیباترین مسیرهای هوایی

اما برای دیدن زیبایی های نفس گیر این کوه نیازی نیست که ورزشکار باشید و راهی سخت و خطرناک را بپیمایید. اگر می خواهید حال و هوای کوهستانی اورست را از نزدیک حس کنید تنها کافی است سوار هواپیما شوید و گشتی در این منطقه بزنید تا از چشم انداز فوق العاده فلات تبت، اورست و  قله کانگچنجونگا “پنج جواهر برفی” بهره مند گردید. اکتبر تا آوریل بهترین زمان برای این تجربه هیجان انگیز می باشد.

بخش دوم زیباترین مسیرهای پروازی دنیا در مقالات بعدی سفرمی به شما ارائه می شوند.

نظرات کاربران