راهمای سفر به ارمنستان

راهنمای سفر به ارمنستان

کل : 7

میانگین : 4.71

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۹ بهمن ۱۳۹۶

درباره سفر به ارمنستان چه می دانید؟

سفر به ارمنستان زیبا که در نزدیکی کشور عزیزمان قرار دارد، یکی از بهترین تجربیاتی است که می توانید داشته باشید. اگر قصد دارید برای اولین بار به ارمنستان سفر کنید، این مطلب برایتان سودمند خواهد بود. ارمنستان یکی از پر جاذبه ترین همسایگان ایران می باشد که به ویژه در سال های اخیر گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.

سفر به ارمنستان

با سفرمی همراه باشید…

چه زمانی سفر کنیم؟

ارمنستان

شما می توانید هر زمانی از سال که دوست داشته باشید به ارمنستان سفر کنید. تورهای فرهنگی و تاریخی که در اواخر بهار و اوایل پاییز برگزار می شوند بسیار لذت بخش هستند و زمستان ها برای اسکی در کوه های ارمنستان عالیست. جشنواره های محلی و تعطیلات درخشان، رویدادهای مذهبی، فرهنگی، تاریخی و … که در ارمنستان برگزار می شوند، منحصر به فرد است. راهنمای سفر به ارمنستان که در این مطلب برای شما گردآوری شده است، همه مسائل مورد نیاز را پوشش می دهد تا بتوانید با استناد به آن سفری بی نظیر به ارمنستان را تجربه کنید.

تبادل ارز و کارت های اعتباری

تبادل ارز در ارمنستان

تبادل ارزهایی نظیر دلار آمریکا، یورو و روبل روسیه به درام ارمنستان در شهرهای بزرگ آسان است. زیرا دفاتر تبادل ارز در فرودگاه ها، بانک ها و هتل ها موجود هستند. در شهرهای کوچکتر تبادل ارز در بانک ها انجام می گیرد. هتل ها و سوپر مارکت ها کارت های اعتباری را می پذیرند، اما چک های مسافرتی تنها در موارد نادر قابل قبول است.

رسیدن به ارمنستان

فرودگاه بین المللی زوارتنوتس

ساده ترین راه برای رسیدن به ارمنستان با پرواز به فرودگاه بین المللی زوارتنوتس (Zvartnots International Airport) در نزدیکی ایروان است. از مسکو و دیگر شهرهای اروپایی به ایران پروازهای همیشگی موجود است. همچنین، امکان عبور از مرزهای زمینی از ایران و گرجستان وجود دارد. یک قطار روزانه از مبدا تفلیس گرجستان به ارمنستان رفت و آمد می کند.

کاخ های شگفت انگیز جهان
ادامه مطلب

مقررات گمرکی

سفر به ارمنستان

بازدیدکنندگان می توانند تا 400 بسته سیگار و وسایل شخصی به ارزش 500 دلار آمریکا با خود حمل کنند؛ بدون اینکه مجبور باشند هزینه گمرکی پرداخت کنند. پول نقد بیش از 10000 دلار باید پس از ورود اعلام شود و انتقال بیش از 10000 دلار از ارمنستان ممنوع می باشد. شهروندان اتحادیه گمرکی اورآسیا (بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه) از مقررات واردات و صادرات نقدی معاف هستند. مجوز صادرات لوازم هنری، باید از وزارت فرهنگی صدور شود و با پرداخت هزینه گمرکی (حدود 10 دلار) در فرودگاه صورت می پذیرد.

چه چیزهایی با خود ببریم؟

پاسخ این سوال بستگی به فصل و هدف شما از سفر به ارمنستان دارد. فقط این موضوع را مد نظر قرار دهید که تابستان ارمنستان، به ویژه در پایتخت، هوا گرم و خشک است. متوسط دمای هوا بین 28 تا 35 درجه سانتی گراد می باشد و چند روزی هم بارانی خواهد گذشت. بنابراین، بهتر است لباس های مناسب برای روزهای گرم ارمنستان انتخاب کنید. با اینحال، اگر تصمیم دارید در فصل تابستان از روستاهای ارمنستان بازدید کنید، باید بدانید که درجه حرارت در مناطق روستایی پایین تر از پایتخت است. حتی ممکن است شب ها به لباس گرم نیاز داشته باشید.

سفر به ارمنستان

زمستان ارمنستان از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است. پایتخت زیاد سرد نیست، با اینکه گاهی اوقات برف سنگینی می بارد. درجه حرارات از مثبت 2 تا منفی 10 درجه سانتی گراد است. در مناطق روستایی و محوطه های اسکی، آب و هوا بسیار سرد است. بنابراین، در زمستان بدون لباس گرم نمی توانید دوام بیاورید.

خاطرات برفی خود را در کشور رویایی اسپانیا رقم بزنید
ادامه مطلب

بهترین فصل بازدید از ارمنستان، اوایل پاییز است. زیرا هوا ملایم، دلپذیر و در روزهایی بارانی است. در فصل بهار، باید برای تغییرات آب و هوایی و باران آماده باشید. بنابراین، لباس مناسب به همراه داشته باشید.

سبک لباس پوشیدن در ارمنستان

سفر به ارمنستان

اگر بخواهیم درباره سبک لباس پوشیدن در ارمنستان صحبت کنیم، باید بگوییم مردم ارمنستان کاملا شبیه به اروپایی ها لباس می پوشند. از این رو، هشدار یا راهنمایی خاصی در این رابطه وجود ندارد.

در سفر به ارمنستان چه فعالیت هایی انجام دهیم؟

سفر به ارمنستان

ارمنستان نه تنها در زمینه گردشگری فرهنگی محبوب است؛ بلکه یک مقصد عالی برای دوستداران سفرهای ماجراجویانه به حساب می آید. مناظر کوهستانی ارمنستان برای ورزش های هیجانی نظیر: پاراگلایدر، کوهنوردی، اسکی، اسنوبرد، صخره نوردی، پیاده روی و …  ایده آل است.

محبوب ترین پیست اسکی ارمنستان “تساغکادزور” (Tsakhkadzor) است که بزرگترین و پیشرفته ترین مسیرهای اسکی و تجهیزات مورد نیاز را ارائه می دهد.

هنگام سفر به ارمنستان چگونه ارتباط برقرار کنیم؟

سفر به ارمنستان

مردم ارمنستان بسیار مهربان و خونگرم هستند. آنها با روی خوش از گردشگران استقبال می کنند و سعی می کنند تا جایی که امکان دارد گردشگران در وطن آنها احساس راحتی کنند. همه گردشگران بعد از سفر به ارمنستان همیشه از خوشرویی مردم بومی یاد کرده اند. لازم به ذکر است که مردم ارمنستان تسلط خوبی روی زبان روسی دارند و نسل جوان آنها در انگلیسی ماهر هستند. بنابراین، به راحتی می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید. البته در خارج از ایروان، اگر بخواهید به زبان انگلیسی صحبت کنید، کمی به مشکل بر می خورید.

جاذبه های گردشگری قطر، که از آن بی خبرید!
ادامه مطلب

منبع: safarme.com

 

نظرات کاربران