شهرهای ساحلی ایتالیا

زیباترین شهرهای ساحلی ایتالیا

کل : 5

میانگین : 5

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۷ بهمن ۱۳۹۶

زیباترین شهرهای ساحلی ایتالیا

زیباترین شهرهای ساحلی ایتالیا درست مانند کارت پستال های فانتزی به نظر می رسند. ایتالیا مملو از چشم اندازهای نفس گیر و مناظر رو به اقیانوس بی نظیر است. شهرهای ساحلی ایتالیا از سطح دریا کاملا مشخص هستند و خانه های رنگارنگ آن که در میان صخره های در هم تنیده واقع شده اند، به جذابیت این شهرها دامن می زند. در این مطلب فهرستی از زیباترین شهرهای ساحلی ایتالیا را در اختیار شما می گذاریم؛ با سفرمی همراه باشید…

شهرهای ساحلی ایتالیا

1. مانارولا (Manarola)

مانارولا

مانارولا، بخشی از پارک ملی چینکوتره (شامل 5 روستا) در لیگوریا (Liguira)، به عنوان رنگارنگ ترین شهر جهان مشهور است. این شهر با بومیانی که به زبان محلی صحبت می کنند، درست شبیه پالت رنگی هنرمندان می باشد. ساختمان های پر جنب و جوش به صورت یکدست در کنار هم بنا شده اند. هرساله بازدیدکنندگان زیادی به این شهر سفر کرده و از 5 دهکده آن بازدید می کنند. اگر شما هم به شهر ساحلی مانارولا سفر کردید، بازدید از کلیسای سن لورنزو (San Lorenzo) که دارای نمای ظاهری و داخلی بسیار زیبایی می باشد را فراموش نکنید. از این کلیسا مناظر باشکوهی از مانارولا و شهرهای اطراف آن پیداست.

2. پوزیتانو (Positano)

شهرهای ساحلی ایتالیا

پوزیتانو با دلربایی روستایی و هتل های دوست داشتنی اش، از نظر خیلی ها زیباترین و پر طرفدارترین شهر ایتالیا به شمار می آید. موقعیت ممتاز پوزیتانو به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا با قایق به حوالی کاپری (Capri)، ایسکیا (Ischia) و غار گروتو دلو اسمرالدو (Grotta dello Smeraldo) سفر کنند. اگر دوست داشته باشید، می توانید یک روز کامل را در کنار ساحل فورمیلو سپری کنید.

کم بازدیدترین کشورهای جهان
ادامه مطلب

3. سورنتو (Sorrento)

سورنتو

این شهر در تلاقی گاه دریا و کوهستان قرار گرفته و با درختان میوه و دره های عمیق، عجین شده است. سورنتو در چشم انداز فوق العاده ای واقع شده است. سورنتو در استان قدیمی و متمدن ناپل واقع شده است. اگر می خواهید بهشت بازدیدکنندگان را از نزدیک ببینید، گشتی در میدان پیازا تاسو (Piazza Tasso) بزنید.

4. پورتوفینو (Portofino)

شهرهای ساحلی ایتالیا

پورتوفینو و بندر هلالی شکل آن در سواحل لیگوریا و در منطقه ریوریا استان جنوا واقع شده است. پورتوفینو در سال های اخیر به طرز چشمگیری افسار بازار گردشگری را به دست گرفته است. این شهر به ثروت و شهرتش می نازد. شما می توانید قایق های فوق لوکسی که در امتداد خط افق ساحل این شهر رفت و آمد می کنند را تماشا کنید، از قلعه بِرون (Castello Brown) که متعلق به قرن 16 می باشد دیدن کنید و از چشم اندازهای فوق العاده لذت ببرید.

5. پولینیانو ا ماره (Polignano a Mare)

شهرهای ساحلی ایتالیا

پولینیانو ا ماره بر روی صخره های آهکی و مشرف به دریای زمردین در استان باری و جنوب ایتالیا واقع شده است. این شهر تاریخی یکی از مهم ترین شهرک های باستانی در ناحیه پولیا می باشد و دارای ویژگی های چشمگیری نظیر خانه ها، کوچه های باریک و تراس های مشرف یه دریای آدریاتیک می باشد. به جز تاریخ غنی آن، پولینیانو دارای صخره های ویژه شیرجه می باشد.

6. ریوماجیوره (Riomaggiore)

شهرهای ساحلی ایتالیا

ریوماجیوره بخشی از چینکوتره و بزرگترین و شرقی ترین روستای آن می باشد. ریوماجیوره در کنار آبهای خالص و آبی خلیج جنوا آرمیده است. ساختمان های رنگارنگ این شهر مشهور است.

با جاذبه های گردشگری فرانسه آشنا شوید!
ادامه مطلب

7. سانتا چسارئا ترمه

(Santa Cesarea Terme)

سانتا چسارئا ترمه

سانتا چسارئا ترمه بر روی یک فلات ناهموار مشرف به دریا در ناحیه پولیا درست در قسمت پاشنه ایتالیا واقع شده است. از ویژگی های بارز این شهر سبک معماری ساختمان های آن می باشد که متعلق به قرن بیستم می باشد. ساحل زیبای این شهر در امتداد صخره ها کشیده شده است. سانتا چسارئا به اندازه دیگر شهرهای ایتالیایی در میان گردشگران محبوب نیست و از این رو بیشتر جمعیت بومی شهر بر اعتبار آن افزوده است.

8. آمالفی (Amalfi)

آمالفی

آمالفی در دهانه ی دره عمیقی در استان سالرنو (Salerno) قرار گرفته و با صخره های چشمگیر احاطه شده است. منظره ساحلی این شهر حیرت انگیز است. بازدیدکنندگان می توانند در طول 20 دقیقه از یک سمت شهر به سمت دیگر شهر برسند. میدان های بی شمار آن با خیابان های سنگفرش شده ظاهر منحصر به فردی به شهر بخشیده اند.

نظرات کاربران