شهر ارواح

بازدید از شهر ارواح، سفری بی بازگشت…

کل : 0

میانگین : 0

شهر ارواح چیست؟ فکر می کنید این شهر تنها در کتاب های داستان جای دارد؟ همه می دانیم که مفهوم یک شهر با ساکنین آن شکل می گیرد؛ حال اگر مردم شهر را از آن دور کنیم چه اتفاقی می افتد؟ آیا می دانید چند شهر ارواح در این جهان پهناور وجود دارد؟ این شهرهای متروکه یا از ابتدا بدون سکنه بوده اند یا پس از مدتی تخلیه شده اند. اگر دلتان می خواهد گشتی در شهر ارواح بزنید، با سفرمی همراه باشید…

۱. شهر ارواح ورشا، قبرس (Varosha Cyprus)

شهر ارواح

ورشا در دهه ۱۹۶۰ مقصد محبوبی برای ستاره های مشهوری نظیر بریژیت باردو (بریژیت باردو) و الیزابت تیلور بود. اما زمانی که در سال ۱۹۷۴ نیروهای ترکیه به این شهر حمله کردند، تمام گردشگران و غیرنظامیان ورشا بیرون رانده شدند.

شهر ارواح

ورشا همانند محفظه ای مملو از آثار تاریخی و فرهنگی همچنان از دهه ۱۹۷۰ تا کنون مورد تخریب قرار نگرفته و ساکنین آن تصور می کنند بالاخره روزی می توانند به خانه خود بازگردند. هرچند که ورشا تحت کنترل نیروهای ترکیه است و ورود به آن ممنوع می باشد.

۲. دولرسهایم اتریش (Döllersheim)

شهر ارواح

تمام جمعیت دولرسهایم نیز به دلیل جنگ و تحت فرمان هیتلر در سال ۱۹۳۸ مجبور به ترک خانه شدند. هیتلر قصد داشت دولرسهایم را به منطقه ای آموزشی برای نیروهای مسلح خود تبدیل کند.

شهر ارواح

این روستای کوچک از زمان جنگ خالی مانده و از بین رفته است. این میراث به جای مانده از هیتلر بسیار ترسناک است.

۳. کولمانسکوب نامیبیا (Kolmanskop)

شهر ارواح

کولمانسکوب یک شهر معدنی بود که توسط آلمانی ها پس از اینکه یکی از کارگران در آن الماس پیدا کرد، ساخته شد. این منطقه دارای بیمارستان، نیروگاه، سالن رقص، مدرسه، بار و کازینو بود. پس از اینکه الماس های منطقه به اتمام رسید، آلمانی ها این شهر را ترک کردند تا مکان دیگری را پیدا کنند.

شهر ارواح

این شهر متروکه اکنون به یک مقصد گردشگری محبوب برای بازدید کنندگان وعکاسان تبدیل شده است. تمام مکان های به جای مانده از آن روزگار پر از شن و ماسه اند.

۴. کراکو ایتالیا (Craco)

شهر ارواح

کراکو که در جنوب ایتالیا واقع شده، یک مقصد محبوب برای صحنه های فیلمبرداری است. با اینکه این محل فیلمبرداری تاریخی از زیبایی چندانی برخوردار نیست اما ظاهر فریبنده آن شباهت زیادی به شهر ارواح دارد.

شهر ارواح

از این رو مورد توجه بسیاری از مردم ماجراجو قرار گرفته است. کراکو به خاطر موقعیت مکانی آن که در کنار تپه های ایتالیا قرار گرفته، به دست حوادث طبیعی نظیر زمین لغزه و سیل تخریب شده و ساکنان آن تخلیه شده اند.

۵. کایاکوی ترکیه (Kayaköy Turkey)

شهر ارواح

روستای خیره کننده کایاکوی ترکیه زمانی جامعه توسعه یافته ی بیش از ۲۰۰۰ نفر از مردم یونانی محسوب می شد. با این حال، ساکنین این روستا مجبور شدند در سال ۱۹۲۳ و در طول جنگ های ترکیه و یونان خانه خود را ترک کنند. مردم این روستا هرگز نتوانستند به خانه بازگردند. در نتیجه این دهکده تقریبا ۱۰۰ سال است که به آرامی در حال تبدیل شدن به شهر ارواح می باشد.

۶. سنترالیا پنسیلوانیا، ایالات متحده آمریکا

(Centralia Pennsylvania, USA)

شهر ارواح

سنترالیا یک شهر معدنی پر رونق بود اما در حال حاضر تنها ۱۳ نفر جمعیت دارد. در دهه ۱۹۶۰ یکی از این معادن آتش گرفت و این شهر کاملا سوخت. تمام مردم از این شهر کوچ کردند و تها ۱۳ نفر تصمیم گرفتند به زندگی بر روی خرابه های سوخته معادن ادامه دهند.

۷. پریپیات اوکراین (Pripyat Ukraine)

شهر ارواح

پریپیات اوکراین ۴۹۰۰۰ نفر جمعیت داشت. اما در روز ۲۷ آوریل سال ۱۹۸۶ به سرعت تخلیه شد. این شهر در نزدیکی نیروگاه هسته ای چرنوبیل قرار داشت. پس از فاجعه هسته ای که در چرنوبل اتفاق افتاد، ساکنین پریپیات در طول یک روز خانه هایشان را تخلیه کردند. این شهر ارواح اکنون بر روی ویرانه ها پابرجا مانده است.

شهر ارواح

امروزه به لطف کاهش میزان تابش اشعه ها، بازدیدکنندگان می توانند به همراه تور به اطراف پریپیات سفر کنند و شواهد ناشی از این حادثه ناگوار را از نزدیک ببینند. البته باید با ماسک های اکسیژن وارد اتاق ها شوند.

۸. روستای پرما، روسیه (Pegrema)

شهر ارواح

این روستا در کنار دریاچه اونگا (Onega) رها شده است. کلبه های چوبی آن در اوایل قرن هجدهم ساخته شده اند و منزلگاه دهقانان روس بوده اند. روستای زیبای پرما از زمان انقلاب روسیه متروکه شده است.

شهر ارواح

کلبه های چوبی این روستا در گذر زمان از بین رفته و به خانه ارواح تبدیل شده اند؛ اما کلیسای کوچک آن که در دهه ۱۷۷۰ ساخته شده، همچنان با شرایط خوبی پابرجا مانده است و چشم انداز ویژه ای به این شهر ارواح بخشیده است.

نظرات کاربران