صربستان

برترین جاذبه های گردشگری صربستان

کل : 0

میانگین : 0

بهترین جاذبه های گردشگری صربستان

صربستان در جنوب شرقی اروپا و بخش مرکزی شبه جزیره بالکان واقع شده است. قسمت شمالی آن توسط دشت های وسیع و بخش های جنوبی آن با تپه ها و کوه ها محصور گشته است. در این کشور بیش از ۱۵ قله زیبا با ارتفاع بیشتر از ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا به چشم می خورند. صربستان دارای زیبایی های طبیعی بکر و دست نخورده ای می باشد. قلمرو صربستان یک راه ارتباطی اجتناب ناپذیر ریلی و هوایی در مسیر غربی و مرکزی اروپا به یونان، ترکیه، خاورمیانه، آسیا و آفریقا می باشد. با اینکه صرب ها از موقعیت مکانی خانه شان که در محل گذر قرار گرفته ناراضی هستند اما در عین حال بسیار مهمان نواز می باشند و برای مسافران احترام زیادی قائل می شوند.

برترین جاذبه های گردشگری صربستان

سرزمین صربستان باید قدم به قدم کشف شود و نمی توانید از کتاب ها چیز زیادی درباره این کشور یاد بگیرید. صربستان منطقه ای زمین شناسی و تاریخی به شمار می رود که از دانوب در بلگراد (Belgrade) شروع می شود.

چه زمانی به صربستان سفر کنیم؟

صربستان در تمام طول سال مناسب سفر است. بخش شمالی این کشور دارای آب و هوای قاره ای با زمستان های نسبتا سرد و تابستان های گرم می باشد. در مناطق تپه ای تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد حاکم است و در مناطق کوهستانی بارندگی زیاد است. فصل اسکی از ماه دسامبر شروع شده و تا مارس ادامه دارد. سردترین ماه ژانویه و گرم ترین ماه جون است. بیشتر میزان بارندگی در ماه می و جون می باشد.

برترین جاذبه های گردشگری صربستان

در این مطلب برخی از زیباترین مقاصد صربستان و فعالیت هایی که می توانید در این کشور انجام دهید را به شما معرفی می کنیم. با سفرمی همراه باشید…

۱. بلاسرکوا (Bela Crkva)

برترین جاذبه های گردشگری صربستان

جذابیت این شهر کوچک با هزاران گونه مختلف گل در حیاط های شخصی دوچندان شده است. دو رودخانه و هفت دریاچه مصنوعی این شهر کوچک را به ونیز وویوودینا (Vojvodina) تبدیل کرده است. بلاسرکوا از لحاظ اقتصادی یکی از فقیرترین شهرهای صربستان است.

اما از نظر موقعیت جغرافیایی، طبیعی و پتانسیل گردشگری بسیار غنی می باشد. بدون شک، بزرگترین جاذبه های دیدنی صربستان دریاچه های مصنوعی آن به شمار می روند که طی دهه ها تشکیل شده اند و روزانه بیش از ۱۰۰۰۰ گردشگر از آن لذت می برند.

۲. گلوباک (Golubac)

برترین جاذبه های گردشگری صربستان

گلوباک شهری با یک قلعه افسانه ای است و معماری قابل توجهی دارد.

برترین جاذبه های گردشگری صربستان

گلوباک شهری است که بر روی سنگ های شیب دار، در ارتفاعات و نواحی صعب العبور و در سمت راست دانوب واقع شده است. وسعت دانوب از این نقطه مانند دریا به نظر می رسد.

۳. روستای درونگارد، جشن کوستندورف

(Drvengrad – festival Kustendorff)

برترین جاذبه های گردشگری صربستان

کوستندورف یک مقصد فرهنگی و فیلمی است که نباید بازدید از آن را فراموش کنید. خالق این معجزه توریستی کارگردان معروف امیر کوستوریتسا (Emir Kusturica) می باشد. مونیکا بلوچی، جیم جارموس، جانی دپ و دیگر بازیگران مشهور، مهمانان همیشگی این جشنواره هستند. در این منطقه همه چیز به هنر سینما اختصاص دارد. این جشنواره تمام شخصیت های شناخته شده جهان را در برمی گیرد.

۴. جشنواره اگزیت موزیک؛ نوی ساد

(Exit music festival – Novi Sad)

برترین جاذبه های گردشگری صربستان

نوی ساد شهری در شمال بلگراد، میزبان یکی از معروف ترین جشنواره های موسیقی در جهان است. در این جشنواره بهترین موسیقی دانان از تمامی ژانرهای موسیقی شرکت می کنند. هنرمندانی نظیر: استینگ (Sting) و لئونارد کوهن (Leonard Coen) اعجوبه موسیقی در این جشنواره شرکت کرده اند. این فستیوال هر ساله گردشگران زیادی را به صربستان می کشاند.

۵. کوه میروک (Miroc mountain)- بهشت فراموش شده

برترین جاذبه های گردشگری صربستان

کوه میروک مساحتی بالغ بر 300 کیلومتر مربع را در بر گرفته است. درست جایی که دانوب دور صخره های سنگی و دره دیجی رپ می پیچد. از سال 1974 دیجی رپ یک پارک ملی اعلام شد. گردشگران برای صعود به بالاترین قله باید مجوز دریافت کنند.

۶. کوپائونیک (Kopaonik)

لذت اسکی

برترین جاذبه های گردشگری صربستان

زیبایی طبیعی کپائونیک در سراسر دنیا شناخته شده می باشد و گردشگران می توانند هم در زمستان و هم در طول تابستان از این ناحیه لذت ببرند. بخاطر آب و هوای مطلوب آن (۲۰۰ روز آفتابی در سال) کوپائونیک لقب “کوه آفتابی” را از آن خود ساخته است. کوپائونیک در حال حاضر مقصد محبوبی برای ثروتمندان جهان و گردشگران دوستدار محیط زیست محسوب می شود.

۷. باغ وحش شهری بلگراد

(Belgrade City Zoo)

برترین جاذبه های گردشگری صربستان

این باغ وحش در مرکز شهر و منطقه “Letle Kalemegdan” واقع شده است. باغ وحش بلگراد در سال 1936 افتتاح گردید و به سرعت در میان شهروندان محبوب شد. در روزهای اولیه باغ وحش 3.5 هکتار مساحت داشت و بعدها به 7 و 14 هکتار گسترش یافت. در طول جنگ جهانی دوم، این باغ وحش آسیب دید و اکثر حیوانات آن جان باختند.

نظرات کاربران

  1. Tourist says:

    تشکر عالی بود ، نمیدونستم صربستان هم اینقدر خوبه !
    یه مقاله هم راجب جاذبه ها و کارهای لذتبخش توی مکزیک بذارین ، مقاله راجب استخر های شیشه ای هم فراموش نشه ☻☻☻☻