صلح طلب ترین کشورهای جهان

صلح طلب ترین کشورهای جهان

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۶

صلح طلب ترین کشورهای جهان برای زندگی

صلح طلب ترین کشورهای جهان در سال 2017 بر اساس گزارش شاخص صلح جهانی موسسه ی صلح و اقتصاد از میان 162 کشور تعیین گردیدند. صلح طلب ترین کشورهای جهان با در نظر گرفتن 22 شاخص تعیین کننده از قبیل میزان خشونت و جنایت، روابط با کشورهای همسایه، عدم وجود جنگ، مشارکت در ماموریت حفاظت از صلح سازمان ملل، تحصیلات، کیفیت زندگی، رفاه و عوامل دیگر رتبه بندی شده اند. در ادامه ی مطلب با سفرمی همراه باشید تا صلح طلب ترین کشورهای جهان را معرف حضورتان نماییم. این آمار مربوط به سال 2017 می باشد که اخیرا انتشار یافته است.

صلح طلب ترین کشورهای جهان برای زندگی

 

 1. ایسلند

بر اساس شاخص صلح جهانی در سال 2017، ایسلند صلح طلب ترین کشور دنیا برای زندگی است. ایسلند دارای سطح بالایی از دموکراسی و برابری جنسیتی است. درصد مردم باسواد کشور ایسلند برابر با 99% است و هزینه ی تحصیل رایگان می باشد. همچنین مردم ایسلند دارای دانش عمومی بسیار بالا و از مطلع ترین مردم دنیا هستند. از لحاظ انتشار کتاب و آمار مطالعه نیز کشور ایسلند در میان دیگر کشورهای جهان در صدر قرار می گیرد. علاوه براین ایسلند از امن ترین کشورها نیز محسوب می گردد.

صلح طلب ترین کشورهای جهان برای زندگی ایسلند

 

 1. نیوزلند

کشور نیوزلند از لحاظ پیشرفت اجتماعی در رده ی بالایی قرار گرفته است. مردم کشور نیوزلند دارای روابط خیلی دوستانه ای با کشورهای همسایه هستند. همچنین نیوزلند از سیستم قضایی قدرتمند و مستقل و نیروی پلیس بسیار مسئولی برخوردار است. نیوزلند از کشورهای امن دنیا بشمار می رود و سیستم تحصیلی مورد قبول جهان را ارائه می دهد. بهداشت و سلامتی در نیوزلند جزء اولویت ها محسوب می گردد و در سطح پیشرفته ای قرار دارد. در شرایط بیکاری و یا بیماری مهاجران و پناهندگان نیز از جانب دولت به صورت رایگان و با هزینه ی بسیار کمی از مراقبت های پزشکی و درمانی بهره مند می گردند. نیوزلند در رده ی دوم صلح طلب ترین کشورهای جهان قرار گرفته است.

لوکس ترین مقاصد سفر دنیا برای تعطیلاتی دنج
ادامه مطلب

صلح طلب ترین کشورهای جهان برای زندگی نیوزلند

 

 1. پرتغال

پرتغال با شاخص صلح جهانی 1.241 سومین کشور صلح طلب جهان در سال 2017 می باشد. کشور پرتغال پیشرفت چشم گیری را در مقایسه با سال های قبل نشان داده است. این پیشرفت در زمینه های مختلف می باشد که منجر به ایجاد کشوری امن تر و صلح طلب تر شده است. مهم تر از همه کاهش قابل توجهی در درگیری های خارجی قابل مشاهده است. پرتغال دارای افسران پلیس و افسران امنیتی داخلی بسیاری برای حفظ فضای صلح آمیز کشور است. همچنین آمار قتل در کشور پرتغال پایین می باشد. علاوه بر این، هزینه ی پایین زندگی، قوانین مالیاتی شفاف، آب و هوای خوب و مردم مهربان و خونگرم این کشور را به محلی مناسب برای زندگی بدل ساخته است.

صلح طلب ترین کشورهای جهان برای زندگی پرتغال

 

 1. اتریش

کشور اروپایی اتریش یکی از بهترین و طلح طلب ترین کشورهای جهان برای زندگی است. درصد آمار جرم و جنایت و قتل در اتریش بسیار کم می باشد. همچنین قوانین بازیافت و پاکیزگی اتریش برای حفاظت از محیط زیست در دنیا شناخته شده می باشد. با توجه بر میزان سرمایه ی ناخالص داخلی، اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا است. کشور اتریش همچنین از استاندارد بالا ی زندگی و سیستم حمل و نقل فوق العاده برخوردار می باشد. زیبایی و معماری تاریخی اتریش نیز سالانه میلیون ها گردشگر را به خود جذب می کند.

صلح طلب ترین کشورهای جهان برای زندگی اتریش

 

 1. دانمارک

دانمارک در رتبه ی پنجم صلح طلب ترین کشورهای جهان قرار دارد و از شادترین کشورهای دنیا بشمار می رود. نرخ بالای سوادآموزی، سیستم پیشترفته ی مراقبت های بهداشتی، استاندارد بالای زندگی و رفاه زیاد ساکنان این کشور، دانمارک را به کشوری فوق العاده برای زندگی بدل ساخته است.

همچنین، کشورهای حوزه ی نوردیک از لحاظ برابری جنسیتی در میان برترین ها قرار دارند. این امر نشان دهنده ی حضور قوی زنان در توانمندسازی سیاسی، سلامت و تحصیل در دانمارک است. دانمارک رفاه اجتماعی سطح بالا، تحصیلات و مراقبت های پزشکی عالی و رایگان در اختیار شهروندانش قرار می دهد. این امکانات موجب می شوند دانمارکی ها تعادل بالا میان کار و زندگی را به دست نمایند. کپنهاگ یکی از شلوغ ترین شهرهای دانمارک است. ساکنان کپنهاگ ترجیح می دهند با استفاده از دوچرخه و یا به صورت پیاده به محل کار و یا هر جای دیگر بروند. این امر موجب می شود تا سال 2025 شهر خالی از دی اکسید کربن شود.

راهنمای سفر به جزیره سانتورینی؛ یونان
ادامه مطلب

صلح طلب ترین کشورهای جهان برای زندگی دانمارک کپنهاگ

 

 1. جمهوری چک

جمهوری چک کشور اروپایی کوچکی است که هم مرز با اتریش، آلمان، اسلواکی و لهستان می باشد. چک به عنوان یکی دیگر از صلح طلب ترین کشورهای جهان شناخته شده است. گردشگری صنعت اصلی کشور چک می باشد. پراگ، پایتخت زیبای کشور چک و یکی از پر بازدیدترین و پر طرفدارترین شهرهای گردشگری اروپایی است.

اگر تصمیم سفر به چک را دارید اصلا لازم نیست نگران خشونت و یا سرقت باشید؛ چراکه میزان جرم در کشور خیلی پایین است. برای تضمین ایمنی گردشگران نیز خدمات اورژانسی کارآمد فراهم گردیده است. به علت مهاجرت گسترده از سراسر دنیا، جمعیت جمهوری چک بسیار متنوع می باشد و متشکل از ملیت های مختلف می باشد. به همین علت است که دارای رستوران های متعدد در سراسر دنیا است. جمهوری چک همچنین از سیستم حمل و نقل عمومی امن و فوق العاده ای برخوردار است.

صلح طلب ترین کشورهای جهان برای زندگی چک

 

 1. اسلواکی

پس از چک، اسلواکی در رده ی هفتم صلح طلب ترین کشورهای دنیا قرار می گیرد. اسلواکی کشوری زیبا واقع در اروپای مرکزی است و فضایی با آرامش را برای ساکنان و گردشگران به ارمغان می آورد. میزان جرم و جنایت در اسلواکی بسیار پایین می باشد و به غیر از صلحی که در این کشور حاکم است می توانید  از آرامش آن نیز لذت ببرید.

علاوه بر این ها، رفتار مردم اسلواکی بسیار دوستانه است و گردشگران حین سفر به این کشور اروپایی نباید نگران هیچ چیزی باشند.

صلح طلب ترین کشورهای جهان برای زندگی اسلواکی

 

 1. کانادا

کشور کانادا در رده ی هشتم صلح طلب ترین کشورهای دنیا در سال 2017 قرار گرفته است. دولت کانادا امنیت شهروندانش را به عنوان یکی از عناصر هسته ای ملت خوب می داند. میزان قتل و جنایت در کانادا بسیار پایین است. بر مبنای گزارش سازمان توسعه و همکاری اقتصادی، نمره ی رضایت از زندگی مردم کانادا از 10، 7.6 می باشد. همچنین درصد بیکاری در این کشور نیز بسیار پایین است.

جاذبه‌های محبوب آنتالیا
ادامه مطلب

صلح طلب ترین کشورهای جهان برای زندگی کانادا

 

 1. سوئیس

پس از کانادا کشور اروپایی سوئیس در رده ی نهم قرار گرفته است. آب و هوای عالی، شهرهای پاکیزه، کیفیت بالای غذا، درصد پایین جرم و جنایت سوئیس را به یکی از شادترین کشورهای جهان بدل ساخته است. سوئیس دارای سیستم آموزی سطح بالا و سیستم مراقبت های بهداشتی درمانی عالی است. درآمدها در کشور سوئیس بالا و نرخ مالیات نسبتا پایین است.

صلح طلب ترین کشورهای جهان برای زندگی سوئیس

 

 1. ژاپن

در نهایت ژاپن در رده ی دهم صلح طلب ترین کشورهای جهان در سال 2017 قرار گرفته است. در میان فهرست صلح طلب ترین کشورهای جهان ژاپن تنها کشور آسیایی می باشد. این کشور از لحاظ فن آوری بسیار پیشرفته است و آمار قتل و جرم و جنایت آن بسیار پایین می باشد. کشور ژاپن همچنین از لحاظ اقتصادی در رده ی سوم برترین های دنیا قرار دارد و از سیستم حمل و نقل فوق العاده پیشرفته ای برخوردار است. میانگین زمان تاخیر قطارها در کشور ژاپن تنها بین 10 تا 16 ثانیه می باشد.

صلح طلب ترین کشورهای جهان برای زندگی ژاپن

نظرات کاربران

 1. ایران‌و‌قلمبه🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷
  🇮🇷❤❤🇮🇷❤❤🇮🇷❤🇮🇷❤❤🇮🇷❤🇮🇷❤🇮🇷❤🇮🇷

 2. ایران‌صلح‌طلب‌ترین‌کشور‌جهان‌است.
  اگه‌‌بعضی‌‌خودی‌یا‌نخودی‌ها‌یا‌بیخودها‌‌بزارن.

 3. ایران عشق است اگر بگذارندش…