عجیب ترین آداب و رسوم کریسمس

عجیب ترین آداب و رسوم کریسمس در جهان

کل : 2

میانگین : 5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۴ دی ۱۳۹۶

عجیب ترین آداب و رسوم کریسمس در جهان چیست؟

آداب کریسمس و سنت های جالب آن در جهان بسیار محبوب هستند. اما بعضی از آنها کمی عجیب و غریب به نظر می رسند. کریسمس بهترین زمان سال است. به مدت دو هفته جهان یک درخشش جادویی به خود می گیرد، مردم شادتر می شوند و حتی زمستان حال و هوایی گرم و صمیمی به شهر می بخشد. با انتخاب تورهای گردشگری مختلف، می توانید سفرهایی رویایی را در ایام کریسمس به این نقاط جذاب تجربه کنید.

آداب و رسوم کریسمس در جهان با صدای بلند و با افتخار  برگزار می شود و می توانید اطمینان داشته باشید که در این جشن و سرور کاملا سرگرم خواهید شد.

در ادامه مطلب با سفرمی همراه باشید…

1. جشنواره فانوس بزرگ و آداب کریسمس در فیلیپین

آداب کریسمس

جشنواره فانوس بزرگ هر ساله در روز شنبه قبل از شب کریسمس در شهر سانفرادو -پایتخت کریسمس فیلیپین- برگزار می شود. این جشنواره تماشاگران بسیاری را از سراسر کشور و جهان جذب می کند. یازده روستا در این جشن شرکت می کنند و رقابت بین آنها بسیار شدید است.

زیرا هرکسی تلاش می کند فانوس پیچیده تری را بسازد. در گذشته این فانوس ها با کاغذ ساخته و با شمع روشن می شدند و اندازه آنها به نیم متر می رسید. اما امروزه فانوس ها را از مواد مختلفی می سازند و درون آن به جای شمع، لامپ الکتریکی قرار می دهند.

2. افسانه کرامپوس، اتریش

آداب کریسمس

یک شیطان به نام کرامپوس برای ترساندن بچه های بد در سطح شهر پرسه می زند. کرامپوس ظاهری ترسناک با گوش های دراز دارد و مثل بابانوئل یک گونی به دوش می کشد. اما داخل این گونی خبری از اسباب بازی های رنگارنگ نیست. بلکه او بچه های بد را درون این گونی می اندازد و با خود به زیر زمین می برد و پس از تنبیه و آزار و اذیت آنها را می خورد. اشتباه نکنید! این جشن هالووین نیست.

ساحل جمیرای دبی؛ برترین ساحل پیاده روی
ادامه مطلب

بلکه همکاری سنت نیکلاس (بابانوئل) و دوست قدیمی اش کرامپوس است. در هفته اول ماه دسامبر، مرد جوانی با لباس کرامپوس، در شهر قدم می زند و با تکان دادن زنجیر و به صدا درآوردن زنگ، بچه ها را می ترساند.

3. شام کریسمس: کنتاکی سرخ شده، ژاپن

آداب کریسمس

جشن کریسمس در ژاپن با مراسم و سور و سات خاصی برگزار نمی شود. گذشته از رسومات کوچکی مثل رد و بدل کردن هدایا و نمایش چراغانی و نورهای رنگی درخشان، کریسمس در بسیاری از کشورها، همچنان یک ایده جدید محسوب می شود. اما اخیرا سنتی جدید در این کشور ظهور پیدا کرده و آن هم خوردن مرغ کنتاکی در شب کریسمس است.

4. روز سَنت نیکلاس، آلمان

آداب کریسمس

نیکولاس در شب 6 دسامبر به همراه یک الاغ در شهر قدم می زند و هنگامی که کودکان خواب هستند، چیزهای کوچکی مثل سکه، شکلات، پرتقال و اسباب بازی در کفش های آنها می گذارد. سَنت نیکلاس همچنین، به مدارس کودکان سر می زند و به هر کودکی که شعر یا ترانه بخواند و یا نقاشی بکشد، شیرینی های خوشمزه و هدایای کوچک می دهد.

اما همیشه، همه چیز خوب پیش نمی رود. گاهی اوقات به جای سَنت نیکلاس، یک شیطان بدطینت می آید که لباس های سیاه و کثیف به تن کرده است. او یک شلاق کوچک در درست دارد و هر کودکی شیطنت کند او را کتک می زند.

5.  آداب کریسمس در نروژ

یکی از غم انگیزترین سنت های کریسمس در نروژ، برگزار می شود. مرسوم است که در نروژ مردم جاروهایشان را پنهان می کنند. این رسم به قرن ها پیش بازمی گردد.

بهترین هتل های بالی؛ اندونزی
ادامه مطلب

در آن زمان مردم اعتقاد داشتند که جادوگران و ارواح شیطانی در شب کریسمس بیرون می آیند و به دنبال جارو می گردند تا سوارش شوند. تا به امروز، همچنان مردم زیادی این خرافه را در سینه محفوظ نگه داشته اند و جاروهای خود را در امن ترین جای خانه پنهان می کنند.

6. آداب کریسمس در ونزوئلا

ونزوئلا در شب کریسمس

اگر به اسکیت سواری علاقه دارید، در شب کریسمس به ونزوئلا سفر کنید. در شب کریسمس، ساکنین شهر کاراکاس، از صبح زود به کلیسا می روند- اما به دلایل ناشناخته، آنها اسکیت سواری می کنند. این سنت منحصر به فرد، بسیار محبوب است و در تمام جاده های شهر اجرا می شود. همه ی خیابان ها بسته می شوند تا مردم بتوانند به راحتی اسکیت سواری کنند و مراسمشان را به جا بیاورند.

7. روز شمع های کوچک و آداب کریسمس در کلمبیا

شب کریسمس کلمبیا

روز شمع های کوچک، آغاز فصل کریسمس در سرتاسر کلمبیا را نوید می دهد. به احترام مریم مقدس و تصویر معصومانه او، مردم شمع روشن می کنند و در مقابل پنجره ها، بالکن ها و خانه هایشان قرار می دهند. سنت روشن کردن شمع پیشرفت کرده و اکنون در کل شهرهای کشور اجرا می شود. حتی مردم در تزئین شمع هایشان با یکدیگر رقابت می کنند.

8. نورافشانی و آتش بازی، کانادا

کریسمس کانادا

تورنتو در زمستان فوق العاده می شود. یکی از آداب کریسمس در کانادا نورافشانی و آتش بازی است که با شروع تعطیلات کریسمس آغاز می شود. اولین نورافشانی در سال 1967، در سالن جدید شهر تورنتو و میدان ناتان فیلیپس اجرا شد. میدان شهر و درخت های کریسمس یا بیش از 300 هزار چراغ LED کم مصرف روشن می گردند و از غروب تا ساعت 11 شب سال نو می درخشند.

نظرات کاربران