عربستان سعودی

عربستان یک منطقه توریستی غیر اسلامی راه اندازی می کند!

کل : 2

میانگین : 3

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۶

عربستان سعودی قصد دارد یک منطقه توریستی غیر اسلامی را در کنار سواحل دریای سرخ راه اندازی کند.

عربستان سعودی در صدد است تا صدها کیلومتر از سواحل دریای سرخ خود را به یک مقصد گردشگری جهانی تبدیل کند که طبق استانداردهای بین المللی اداره می شود. هدف از ایجاد این منطقه توریستی مشخص است: تغییر برنامه های اقتصادی کشور و کاهش وابستگی عربستان به سرمایه های حاصل از صادرات نفت.

با سفرمی همراه باشید…

مساحت منطقه توریستی غیر اسلامی عربستان سعودی

این پروژه عظیم 50 جزیره و 3400 کیلومتر مربع مساحت را پوشش می دهد. یعنی منطقه ای بزرگتر از بلژیک بین شهرهای املج (Umluj) و الوجه (Al Wajh) که برای جذب مسافران لوکس پسند از سراسر جهان ساخته خواهد شد. هزینه این پروژه سنگین از صندوق مستقل پادشاه تامین می شود.

عربستان سعودی

همانطور که می دانید صنعت گردشگری عربستان بیشتر بر روی بازدید مسلمانان از اماکن مقدسی نظیر مکه و مدینه متکی می باشد. اما این پروژه می تواند گزینه خوبی برای دیگر گردشگران جهان که بیشتر به دنبال خوشگذرانی در سواحل آفتابی هستند، باشد.

عربستان سعودی

اما با وجود تاکید بر مزایای اقتصادی این پروژه، احتمالا سوالاتی مطرح خواهد شد که آیا پروژه منطقه توریستی غیر اسلامی با اعتقادات مذهبی قوی پادشاه عربستان در تضاد نخواهد بود؟

محدودیت های اسلامی عربستان سعودی

در واقع اگر محدودیت های نوشیدن الکل و سبک لباس پوشیدن تغییر نکنند، این پروژه اساسا منحل خواهد شد. گردشگران نیازی به ویزا ندارند و اگر هم داشته باشند، می توانند آن را به صورت آنلاین دریافت کنند. همانطور که می دانید قوانین سختگیرانه پادشاه عربستان برای ممنوعیت نوشیدنی های الکلی و رانندگی زنان به تازگی تغییر کرده است.

هتل ارم قشم
ادامه مطلب

عربستان سعودی

این پیشنهاد بخشی از طرح شاهزاده محمد بن سلمان برای آماده سازی بزرگترین پروژه اقتصادی عرب بعد از نفت است. ایده ایجاد منطقه ای جداگانه برای خارجی ها با قوانین آزادتر برای جامعه عربستان سعودی چیز جدیدی نیست.

عربستان سعودی

برای مثال: منطقه شرکت نفت عربستان یا همان “سعودی آرامکو” در شهر ظهران (Saudi Aramco)، با ارزش ترین شرکت حال حاضر جهان، مانند یک حومه آمریکایی طراحی شده است. در دانشگاه علم و صنعت پادشاه که یک محیط آموزشی مختلط می باشد، زنان می توانند رانندگی کنند و هرچه دوست دارند، بپوشند.

نظر عمومی مردم عربستان سعودی در رابطه با منطقه توریستی غیر اسلامی

به نقل از سعید الوهابی، تحلیلگر سیاسی عربستان در ابوظبی: برای بررسی واکنش عمومی مردم عربستان نسبت به این پرژه، یک مدت زمان طولانی بین تاریخ اعلام این پروژه و اقدامات اولیه ساخت آن در نظر گرفته شده است. دولت عربستان می خواهد که مردم پیش از شروع پروژه، درباره آن صحبت و بحث کنند تا این موضوع خوب در اذهان عمومی جا بیفتد.

عربستان سعودی

با احداث این پروژه 35000 شغل ایجاد خواهد شد و 4 بیلیون دلار به تولید ناخالص داخلی عربستان سعودی کمک می کند.

بودجه تاسیس منطقه توریستی عربستان سعودی از کجا تامین خواهد شد؟

صندوق سرمایه گزاری عمومی تحت رهبری شاهزاده محمد، بودجه اولیه این پروژه را تامین می کند و به این صورت مشارکت با شرکت های  بین المللی آغاز می گردد.

اقدامات اولیه این پروژه در سه ماه سوم سال 2019 شروع می شود. فاز اول این منطقه در اواخر سال 2022 تکمیل خواهد شد. توسعه هتل سازی و واحدهای مسکونی لوکس و همچنین، زیرساخت های اولیه از جمله حمل و نقل هوایی، دریایی و زمینی در این مدت به اتمام خواهد رسید.

تعطیلات تابستانی به سبک هایدی در کوه های آلپ
ادامه مطلب

بازدیدکنندگان به جاذبه های دیدنی مثل ویرانه های باستانی در مدائن صالح (Mada’in Saleh)، دسترسی دارند. مدائن صالح یک اثر تاریخی از همان تمدن باستانی معروف است که شهر مشهور پترا در اردن، که امروز یک میراث جهانی می باشد را ساخته است.

مدائن صالح

این منطقه گردشگری بسیار منحصر به فرد است. زیرا دولت عربستان سعودی خالص ترین نقطه کشور را برای این ممنطه توریستی غیر اسلامی در نظر گرفته است.

نظرات کاربران

  1. عجب جایی داره میشه عربستان !
    اصن پیشرفت با سرعت مافوق نور !!