بزرگترین چرخ و فلک جهان

عین دبی بزرگترین چرخ و فلک جهان

کل : 8

میانگین : 5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۲ شهریور ۱۴۰۰

شهر دبی در امارات مدت‌‌ها است که گردشگران را با امکاناتش شگفت زده می‌کند. بلندترین‌‌ها، بهترین‌‌ها، گران‌‌‌ترین‌‌ها، لوکس‌‌‌ترین‌‌ها و خلاصه منحصر به فردترین جاذبه‌های گردشگری را به خود اختصاص داده است. همین جاذبه‌ها نیز باعث شده تا تور دبی یکی از بهترین و لوکس‌ترین تورهای گردشگری جهان باشد. آخرین شاهکار تفریحی و دیدنی آن هم چشم دبی است. حالا دوباره دبی با ساخت بلندترین و بزرگترین چرخ و فلک جهان رکوردشکنی کرده است. این چرخ و فلک عظیم الجثه که نام آن عین دبی یا همان چشم دبی است، ارتفاعی دو برابر چرخ و فلک چشم لندن دارد و از چرخ و فلک لاس وگاس بزرگ‌تر است. چرخ و فلک‌هایی که قبل از ساخت عین دبی از بلندترین چرخ و فلک‌های جهان بودند.

 

عین دبی بزرگترین چرخ و فلک دنیا

 

چشم دبی (عین دبی) بزرگ‌‌‌ترین چرخ و فلک دنیا

وقتی صحبت از ساخت و ساز پیشرفته و عظیم به میان می‌آید، نام شهر دوبی بیش از هرچیزی خود نمایی می‌کند. ساخت بلندترین برج جهان و سازه‌هایی مانند برج قاب دبی به خوبی بیانگر این موضوع است. چرخ و فلک دبی سازه‌‌‌‌‌ای با ارتفاع 250 متر به عنوان بزرگ‌‌‌ترین چرخ و فلک جهان یکی دیگر از شاهکارهای ساخت و ساز در این شهر است. حالا بعد از بلند‌‌‌ترین ساختمان جهان، بزرگ‌‌‌ترین مرکز خرید جهان، بزرگ‌‌‌ترین سالن اسکی سرپوشیده در جهان، بلندترین و بزرگ‌ترین چرخ و فلک جهان را هم می‌توانید در دبی پیدا کنید.

چشم دبی کجاست؟

چشم دبی یا همان عین دبی که بلندترین چرخ و فلک جهان است در جزیره بلو واترز بنا شده است. جزیره‌‌‌‌‌ای مصنوعی که در نزدیکی ساحل جمیرا قرار دارد. چرخ و فلک دبی تنها چیزی که در این جزیره می‌توانید پیدا کنید نیست، چون این این جزیره کلا، به عنوان منطقه‌‌‌‌‌ای تفریحی و گردشگری ساخته شده است. هتل‌های لوکس، رستوران‌‌ها، مغازه‌‌ها، مراکز بازی و سرگرمی و … از جمله تفریحات این جزیره هستند. گفته می‌شود ساخت جزیره بیش از 1.2 میلیارد یورو هزینه داشته است.

جاذبه منحصر به فرد دوبی

جزئیات بزرگ‌‌‌ترین چرخ و فلک دبی

بزرگترین چرخ و فلک جهان، یعنی چشم دبی 48 کابین دارد. هر دور این چرخ و فلک 38 دقیقه زمان می‌برد و دو دور آن 76 دقیقه می‌شود. ظرفیت هر کابین حداکثر 40 نفر است البته کابین‌های ویژه با ظرفیت کمتر نیز دارد. 6 کابین ویژه برای صرف نوشیدنی وجود دارد و همچنین چندین کابین با ظرفیت 12 نفر برای پذیرایی شام طراحی شده‌اند. در کل، بزرگترین چرخ و فلک جهان مجموعا می‌تواند همزمان پذیرای 1400 نفر باشد.

خرید در بهترین مراکز خرید پوکت
ادامه مطلب

چرخ و فلک چشم اندازی 360 درجه دارد. زمانی که بر فراز آسمان هستید تمام دبی و آب‌های منطقه زیر پای‌‌‌‌تان است. همین طور در قسمت پایین چرخ فلک مانیتورهای LED بزرگی طراحی شده‌اند که قابلیت نمایش فیلم و نمایش‌های نوری را دارند.

 

نمایی از چشم دبی

 

ایمنی بزرگترین چرخ و فلک جهان

طبیعتا سوار شدن بزرگترین چرخ و فلک جهان با این ارتفاع کمی دلهره آور است اما باید بگوییم این چرخ و فلک در عین بزرگی یکی از ایمن‌‌‌ترین چرخ و فلک‌های جهان است. وزن این چرخ و فلک بیشتر از 8 ایرباس A380s است و آهن به کار رفته در آن از آهن استفاده شده در برج ایفل بیشتر است. سازه آن به طوری طراحی شده که هنگام سوار شدن افراد در کابین‌های پایینی، چرخ و فلک از حرکت باز نمی‌ایستد و وقفه‌‌‌‌‌ای در آن ایجاد نمی‌شود.

یکی از مهم‌‌‌ترین نقاط قوت این چرخ و فلک استحکام آن در برابر طوفان‌های شن است. همین طور باید بدانید این چرخ و فلک در برابر زلزله نیز بسیار مقاوم است. وزن چرخ و فلک 10 هزار تن است و پایه‌هایی 7 هزار تنی آن را حمایت می‌کنند.  تک تک کابین‌های چرخ و فلک به یک دستگاه ژنراتور برق اضطراری مجهز هستند. همین طور به دلیل گرما هوا در دبی هر کدام از کابین‌ها علاوه بر دستگاه تهویه هوای فعلی، یک دستگاه اضافی نیز دارند. بنابراین این چرخ و فلک را می‌توان یکی از امن‌‌‌ترین سازه‌های دبی و جهان دانست.

کابین‌های مختلف چشم دبی بزرگترین چرخ و فلک جهان

این چرخ و فلک از آن چیزی که فکرش را می‌کنید مجهزتر است. شما برای استفاده از این چرخ و فلک گزینه‌های متعددی دارید. کابین‌های چرخ و فلک مانند کپسول طراحی شده‌اند. چندین کابین با ظرفیت متفاوت در این چرخ و فلک وجود دارد. برای هر برنامه‌‌‌‌‌ای کابینی ویژه با امکاناتی خاص در نظر گرفته شده است.

 

پذیرایی در کابین ها

 

کابین بیسیک، استاندارد

بلیط‌های فرودگاهی و بلیط‌های استاندارد امکان سوار شدن به کابین‌های معمولی را می‌دهند. در این کابین‌‌ها مجاز به خوردن نوشیدنی و غذا نیستید. این کابین‌‌ها ظرفیتی حداکثر 40 نفره دارند. با پرداخت هزینه‌‌‌‌‌ای اضافه می‌توانید زمان غروب آفتاب را انتخاب کنید و از تماشای منظره‌‌‌‌‌ای شگفت انگیز لذت ببرید.

قبل از سوار شدن چرخ فلک باید از گیت‌های امنیتی عبور کنید بنابراین بهتر است یک ساعت قبل از سوار شدن در محوطه آن حضور داشته باشید. قیمت بلیط این‌ کابین‌ها برای افراد بزرگسال 130 درهم است و بلیط کودکان 3 تا 12 سال نیز 100 درهم است. البته همان طور که گفته شد استفاده از چرخ و فلک در زمان غروب آفتاب هزینه اضافه‌‌‌تری دارد.

گذراندن تعطیلات در کنار پنگوئن ها؛ آفریقای جنوبی
ادامه مطلب

کابین های استاندارد

کابین خانوادگی

اگر می‌خواهید خانوادگی سوار چرخ و فلک شوید می‌توانید از کابین‌های مخصوص استفاده کنید. این کابین‌‌ها برای خانواده‌هایی با دو فرزند طراحی شده‌اند و هزینه استفاده از آن‌‌ها 370 درهم است. البته اگر تعداد اعضای خانواده‌‌‌‌تان هم بیشتر است، نگران نباشید، می‌توانید بلیط اضافه تهیه کنید.

کابین خانوادگی پلاس

کابین‌های خانوادگی پلاس نیز همین شرایط را دارند با ایت تفاوت که در این کابین‌‌ها می‌توانید یک میان وعده و یک نوشیدنی به طور رایگان انتخاب کنید. قیمت رزرو این کابین‌ها از 450 درهم شروع می‌شود.

کابین لانژپلاس

این کابین از نظر ظاهری شبیه کابین بیسیک است، منتها گردشگرانی که بلیط این کابین را رزرو کرده‌اند با یک نوشیدنی خانگی پذیرایی می‌شوند. همین طور آن‌ها از سالن ورودی رو به دریا سوار می‌شوند. قیمت بلیط این کابین 175 درهم است.

کابین پرمیوم

گردشگران این کابین از بین سه نوشیدنی آماده شده می‌توانند نوشیدنی دلخواه خود را انتخاب کنند. آن‌ها از سالن ورودی رو به دریا وارد می‌شوند و می‌توانند مدت حضور در این سالن را تمدید کنند. هزینه بلیط کابین‌ها از 380 درهم شروع‌‌‌‌‌ می‌شود.

 

کابین های خانوادگی

 

کابین وایب پلاس

این کابین مخصوص افراد 21 سال به بالا است و به سالن ورودی سمت دریا دسترسی دارد. در این کابین نوشیدنی‌های الکلی و غیر الکلی سرو‌‌‌‌‌ می‌شود. میهمانان این کابین‌‌‌‌‌ می‌توانند دو نوشیدنی میل کنند. هزینه خرید بلیط آن 200 درهم است. کابین‌های وایب چشم دبی به شما این امکان را می‌دهد که بدون معطلی و صف ایستادن بعد از بازرسی امنیتی سوار چرخ و فلک شوید. همین طور می‌توانید در سالن انتظار از تنقلات و نوشیدنی‌‌ها به صورت رایگان استفاده کنید.

کابین سلبریت کلوپ (کابین جشن)

در این چرخ و فلک امکان استفاده از کابین‌های خصوصی را هم دارید. کابین‌های خصوصی را می‌توانید برای خودتان، دوستان و فامیل رزرو کنید. در این کابین‌‌ها امکان برگزاری مهمانی‌های کوچک و خودمانی را دارید. حتی می‌توانید گردهمایی‌‌ها و جلسات کاری نیز در آن تدارک ببینید. هیچ فرد غریبه‌‌‌‌‌ای خارج از لیست شما سوار کابین خصوصی‌‌‌‌تان نمی‌شود. در این کابین‌ها با غذا و نوشیدنی از شما پذیرایی‌‌‌‌‌ می‌شود. هزینه استفاده از این کابین‌‌ها بیش از 1800 درهم است.

کابین سلبریت پلاس (جشن پلاس)

این کابین‌‌ها یه صورت یک پکیج ارائه می‌شوند و هزینه رزرو آن‌‌ها بیش از 4700 درهم است. در این کابین‌‌ها امکان برگزاری جشن‌‌ها و مهمانی‌های بزرگ‌تر را دارید، البته نهایتا هر کابین 40 نفر ظرفیت دارد. در این پکیج از مهمانان شما با چند نوشیدنی، میان وعده و غذا پذیرایی می‌شود و کابین متصدی کافه مخصوص دارد. اگر تا به حال به برگزاری یک جشن در آسمان فکر نکرده‌اید، از این بعد می‌توانید آن را در گزینه‌های‌‌‌‌تان قرار دهید.

از خانه مقدس حقیقت پاتایا چه می دانید!
ادامه مطلب

در عین دبی کاری نیست که نتوانید انجام دهید. صرف شام و قرار‌های رسمی، مهمانی‌های کوچک و چند نفره، مهمانی‌های بزرگ، دورهمی‌های خانوادگی و … خلاصه هر برنامه‌‌‌‌‌ای را می‌توانید در چشم دبی اجرا کنید.

 

کابین های جشن چرخ و فلک عین دبی

 

افتتاح چرخ و فلک چشم دبی

پروژه ساخت بلندترین چرخ و فلک جهان از سال 2013 توسط یک شرکت هلندی کلید خورد. ابتدا لای‌روبی‌های جزیره انجام شد و خاک آن را به اندازه کافی مستحکم کردند و سپس در سال 2015 ساخت خود چرخ و فلک آغاز شد. تمام کابین‌های چرخ و فلک دبی را شرکت هیوندا ساخته است. گفته می‌شود ساخت این چرخ و فلک بیش از 200 میلیون یورو هزینه برداشته است.

حالا بعد از چند سال قرار است چرخ و فلک در 21 اکتبر 2021 یعنی پنجشنبه 29 مهر 1400 افتتاح شود. بی شک افتتاح این چرخ و فلک گردشگری دبی را حسابی ارتقا می‌دهد و مانند همیشه نام آن را بر سر زبان‌‌ها می‌اندازد. پیش بینی می‌شود چرخ و فلک دبی سالانه بین 1 تا 3 میلیون گردشگر داشته باشد. زمان کار چرخ و فلک از 12 ظهر تا 10 شب در نظر گرفته شده است.

 

دسترسی به چرخ و فلک دوبی

 

دسترسی به چشم دبی، بزرگترین چرخ و فلک جهان

همان طور که گفته شد، بزرگترین چرخ و فلک جهان یعنی عین دبی در نزدیکی منطقه جمیرا در جزیره بلو واترز قرار دارد. برای دسترسی به چرخ و فلک چشم دبی می‌توانید از ماشین شخصی یا تاکسی استفاده کنید و از اتوبان شیخ زاید به جزیره بروید. همین طور یک پل بزرگ به طول 265 متر از ساحل جمیرا به سمت جزیره ساخته شده که مخصوص پیاده روی است. می‌توانید از ساحل جمیرا قدم زنان به سمت چرخ و فلک عین دبی بروید.

نظرات کاربران