فرهنگ رومانی

فرهنگ و آداب و رسوم مردم رومانی

کل : 5

میانگین : 3

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۶ اسفند ۱۳۹۶

فرهنگ رومانی و آداب و رسوم مردم آن

رومانی

رومانی واقع در جنوب شرق اروپا، با مجارستان و صربستان از غرب، اوکراین و مولداوی از شرق و بلغارستان از غرب همسایه می باشد. پایتخت کشور رومانی بخارا می باشد و بزرگترین کشور حوزه بالکان بشمار می رود. رومانی از لحاظ مساحت نهمین کشور اتحادیه ی اروپا محسوب می گردد.

زبان رسمی رومانی، رومانیایی است که ریشه از لاتین دارد و با زبان ایتالیایی هم خانواده می باشد. فرهنگ رومانی و آداب و رسوم مردم آن با نقاط دیگر اروپا متفاوت است. رومانی با جاذبه های گردشگری متنوع و آثار تاریخی فراوان می تواند یک مقصد عالی برای گردشگری باشد. رومانی در هریک از فصل ها زیبایی خاص خود را دارد، ولی از نظر آب و هوایی بهترین زمان برای سفر به این کشور اواخر آوریل تا اوایل جولای و از اواخر آگوست تا اواخر اکتبر است؛ معمولا در این فصول رومانی آب و هوایی مطبوع و معتدل دارد.

فرهنگ رومانی

 

گردشگری رومانی

در سفر به رومانی اولین چیزی که نظرتان را جلب می کند سقف شیروانی خانه های آن است. همچنین در تمامی شهرهای آن پرچم رومانی و اتحادیه اروپا به فراوانی قابل مشاهده هستند؛ به طوری که گویی روز ملی کشور است.

کشور رومانی دارای جاذبه های توریستی و تاریخی متعددی است به همین دلیل نمی توان گفت کدام شهر بهترین انتخاب سفر می تواند باشد. رومانی بر خلاف کشورهای اروپایی مدرن همچنان کلاسیک باقی مانده است و حال و هوای متفاوتی دارد. پایتخت این کشور بخارست (Bucharest) است و به پاریس کوچک معروف گردیده؛ بخارست از معماری و جاذبه های منحصر به فردی برخوردار می باشد. بخارست بزرگترین شهر در رومانی است و دارای جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون نفر می باشد.

با مکان های هیجان انگیز برای آفرود آشنا شوید
ادامه مطلب

زیبایی های طبیعی رومانی متنوع و بی شمار هستند. از آتشفشان گرفته تا سواحل ماسه ای، این کشور دارای تنوع جغرافیایی خیره کننده ای است. جنگل های کوهستانی رومانی، زیستگاه خرس های قهوه ای و گرگ هستند. سگ ها و راکون های نادر در اطراف رودخانه ها زندگی می کنند. در این کشور می توانید شاهد گونه ای از زندگی باشید که در طول قرن ها بکر باقی مانده و تغییر ناچیزی داشته است. چشمه های آب معدنی رومانی برای درمان بسیاری از بیماری ها از قبیل رماتیسم گرفته تا بیماری های قلبی مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه با سفرمی همراه باشید تا با فرهنگ رومانی و آداب و رسوم مردم آن آشنا شوید.

گردشگری رومانی

 

فرهنگ رومانی

 • مردم رومانی اغلب مسیحی هستند و از لحاظ فرهنگ، نژاد و زبان با یکدیگر اشتراک بسیاری دارند.
 • رومانیایی ها ذاتا شوخ طبع، خونگرم، مهمان نواز و علاقه مند به تفریح می باشند.
 • بر خلاف اروپایی ها، مردم رومانی بسیار خونگرم و مهمان نواز و ذاتا شوخ طبع هستند.
 • دست دادن در فرهنگ رومانی رایج است.

فرهنگ اجتماعی رومانی

 • معمولا خانم ها لباس های رسمی و پوشیده بر تن می کنند، به جز کنار ساحل.
 • اگر به منزل یک رومانیایی دعوت شدید به همراه بردن گل و یا شکلات را فراموش نکنید. توجه کنید که در فرهنگ رومانی تعداد گل ها باید عدد فرد باشد.

فرهنگ هدیه دادن در رومانی

 • اغلب مردم رومانی سیگار می شکند. سیگار و یا فندک از جمله هدایای محبوب در میان رومانیایی ها بشمار می روند.
 • رومانی کشوری سلسله مراتبی می باشد که در آن سن و موقعیت اجتماعی بسیار قابل توجه و مورد احترام است. افراد مسن در رومانی از احترام خاصی برخوردار هستند و معمولاً تصمیم گیری های مهم با مشورت آن ها صورت می گیرد.
 • در برخورد با رومانیایی ها از عنوان آقا یا خانم و نام خانوادگی استفاده نمایید تا زمانی که از شما دعوت شود نام کوچک را خطاب نمایید.
قلعه دختر فیروزآباد ؛ دژ استراتژیک اردشیر ساسانی
ادامه مطلب

لباس پوشیدن در رومانی

 • مردم رومانیایی معمولاً رسمی برخورد می کنند و به شدت مخالف با دخالت در حریم خصوصی هستند.
 • رومانیایی ها به غریبه ها اعتماد نمی کنند و زمانی که شروع به ایجاد روابط شخصی با آن ها می نمایید کم کم ابراز صمیمیت می کنند.
 • مردم رومانی به ندرت دوستان خیلی نزدیک و یا آشنایان را با نام کوچک  صدا می کنند.
 • مردم رومانی علاقه ی وافری به خوردن سیر دارند و در تمام غذاهایشان از سیر استفاده می کنند. در فرهنگ رومانی مردم بر این باورند که سیر قدرت درمانی خارق العاده ای دارد و حتی در شهریور ماه جشنواره ای با عنوان سیر برگزار می کنند. در این جشنواره بومیان رومانی غذاهای متنوع با استفاده از سیر می پزند و در کنار آن برنامه های دیگری برگزار می نمایند.

فرهنگ مردم رومانی - سیر در فرهنگ رومانی

 • دراکولای خون آشام شخصیت افسانه ای و جدا نشدنی از رومانی و فرهنگ رومانی است. قلعه ی معروف دراکولا در رومانی واقع است.

قلعه دراکولا رومانی

منبع: https://www.safarme.com/

نظرات کاربران

 1. رابطه ی مردم رومانی یا ایران ها جگونه هستش ؟ ممنون میشم اگه جواب بدهید

  • همراه عزیز سفرمی از نظر خوبتان سپاسگزاریم.
   برای اطلاع بیشتر میتوانید در باره ایرانیان مقیم رومانی تحقیق کنید.
   با ارزوی موفقیت برای شما

 2. من تا حالا چند تور داخلی با آژانس همای سعادت رفتم اینم سایتشون هست etour24.com ولی خیلی دلم می خواهد تور اروپائی برم میشه راهنماییم کنید؟

 3. ویزا رومانی از کجا میتونم اقدام کنم؟