lمراقب باشید در تایلند سرتان کلاه نرود

مراقب باشید در تایلند سرتان کلاه نرود

کل : 1

میانگین : 3

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۷ دی ۱۳۹۶

مراقب باشید در کشور تایلند سرتان کلاه نرود

کشور تایلند در سراسر جهان با نام “سرزمین لبخندها” شناخته می شود. اما بسیاری از گردشگران در این کشور قربانی کلاهبرداری دیگر افراد می شوند که موجب می گردد لبخند به سرعت از چهره هایشان پاک شود. اما خبر خوب این است که این ترفندها به خوبی شناخته شده هستند و به راحتی می توان از دست کلاهبرداران قسر در رفت.

 

 

کشور تایلند

 

 

در این مطلب فهرستی از رایج ترین راه های کلاهبرداری در تایلند برای شما گردآوری شده است تا با شناختن آنها هرگز تایلند را با خاطره ای تلخ ترک نکنید.

با سفرمی همراه باشید…

1. کاخ بزرگ تعطیل است.

این ترفند تنها مختص کاخ بزرگ و کشور تایلند نیست؛ بلکه یک نوع کلاهبرداری است که می تواند شما را ناامید و جیبتان را خالی کند. چه بخواهید با تاکسی به کاخ بزرگ بروید و یا قصد داشته باشید پیاده خودتان را به آنجا برسانید، در هر دو صورت به شما می گویند که کاخ بزرگ بخاطر مراسم خاصی تعطیل است.

 

 

کشور تایلند

 

 

سپس، به شما پیشنهاد می دهند که با قیمتی گزاف از مکان دیگری بازدید کنید. این دروغ نه تنها شما را از دیدن بهترین جاذبه گردشگری تایلند محروم می سازد، بلکه باعث می شود برای پرداخت هزینه تاکسی یا سوغاتی هایی که هیچ نیازی به آن ندارید، کلی پول بپردازید.

2. ترفندهای خیاطی

 

 

کشور تایلند

 

 

اگر به تایلند سفر کرده باشید حتما برای یک بار هم که شده با این پرسش رو به رو شده اید: “آیا می خواهید کت و شلوار دلخواهتان را بدوزید؟” خیاط های حرفه ای و معتبری در تایلند وجود دارد، اما برخی از آنها اصلا لباسی که شما سفارش داده اید را نمی دوزند. بلکه کالای بی کیفیتی به شما می دهند و در ازای آن کلی پول می گیرند.

3. جت اسکی آسیب دیده

این نوع کلاهبرداری در کشورهای زیادی رایج است. زمانی که جت اسکی را بر می گردانید، اپراتور ادعا می کند که جت اسکی آسیب دیده است. او مبلغ زیادی بابت هزینه تعمیر آن از شما درخواست می کند و اگر امتناع کنید، چند مرد با لباس فرم پلیس به صورت تصادفی ظاهر می شوند و به شما می گویند اگر هزینه را پرداخت نکنید، دستگیرتان خواهند کرد.

 

 

کشور تایلند

 

 

به هر حال، نگران نباشید… آنها نمی توانند شما را دستگیر کنند. پس خونسردیتان را حفظ کنید و راهتان را ادامه دهید. هرگز پاسپورت تان را به عنوان وثیقه در اختیار این افراد نگذارید و قبل از تحویل گرفتن جت اسکی، آن را خوب بررسی کنید.

4. حیله جواهرات در کشور تایلند

 

 

کشور تایلند

 

 

حیله جواهرات یک کلاهبرداری رایج است که در کشورهای دیگر از جمله هند و سریلانکا نیز زیاد اتفاق می افتد. هنگامی که به جواهر فروشی می روید، فروشنده به شما می گوید که تایلند مملو از سنگ های قیمتی است و می توانید با نرخ ارزانی مقدار زیادی جواهرات بخرید تا با فروش آنها در کشور خودتان، سود زیادی به دست آورید. مراقب باشید این الماس ها سنگ واقعی نیستند و کاملا از شیشه ساخته شده اند.

5.  کلاهبرداری در بار و کافه های کشور تایلند

 

 

کشور تایلند

 

 

زنان حیله گر محلی در بارها و کافه های تایلند، مردان را هدف قرار می دهند و آنها را به بهانه صرف نوشیدنی و قهوه به ساحل یا اماکن دیگری دعوت می کنند. هرگز گول این افراد را نخورید! آنها در نوشیدنی شما دارو می ریزند و زمانی که به خودتان بیایید، تازه متوجه می شوید خیلی چیزها را از دست داده اید.

6. کلاهبرداری با موتور سیکلت در کشور تایلند

این مورد در نگاه اول مثل ترفند جت اسکی به نظر می رسد، اما خیلی پیچیده تر است. مثلا: هنگامی که موتور سیکلت اجاره ای خود را پارک کرده و قفل زده اید، شخصی از طرف شرکت معین شده از راه می رسد و با استفاده از کلید زاپاس، موتور سیکلت را می دزدد.

 

 

کشور تایلند

 

 

حال شما می مانید و هزینه های یک موتور سیکلت به سرقت رفته… قفل موتور سیکلت را بعد از تحویل گرفتن آن عوض کنید و هرگز مدارک مهم خود را وثیقه نگذارید.

7.  کلاهبرداری کارت بازی

یک غریبه به شما نزدیک می شود و می خواهد با شما دوست شود. مثلا: از شما می پرسد اهل کجا هستید یا سعی می کند با شما نقاط اشتراک پیدا کرده تا صمیمیت ایجاد کند. سپس شما را به کارت بازی دعوت می کند.

 

 

کارت بازی

 

 

اما بازی واقعی زمانی شروع می شود که اعضای باند ظاهر می شوند و از شما ضررهایی که در طول بازی متحمل شده اید را طلب می کنند. اگر امتناع کنید شما را تهدید می کنند. مراقب باشید این افراد خطرناک هستند. پس از هرگونه دعوت خیابانی امتناع کنید.

8. کلاهبرداری با بات جعلی در کشور تایلند

کلاهبرداری با بات جعلی به این صورت است که شما برای خرید یک کالا پول پرداخت می کنید و فروشنده ادعا می کند که پول شما تقلبی است. سپس بدون اینکه متوجه شوید، اسکناس شما را با یک اسکناس تقلبی عوض می کند و به دستتان می دهد.

 

 

بات

 

 

سپس از شما می خواهد به او پول اصلی بدهید. از این طریق شما دو برابر پول پرداخت خواهید کرد. هرگز اجازه ندهید کسی با پول شما از جلوی چشمانتان دور شود. او را مثل سایه دنبال کنید.

 

 

پلیس تایلند

 

 

در زمان اقامت در تایلند مراقب جیب بر های خیابانی، پلیس های تقلبی، رانندگان تاکسی و دستفروشان بد پیله باشید.

در صورت بروز هرگونه در کشور تایلند مشکل با شماره های زیر تماس بگیرید:

 • پلیس گردشگری: 1155
 • پلیس (تماس اضطراری عمومی): 191
 • آمبولانس: 1554
 • آتش نشانی: 199
 • تماس اضطراری پزشکی: 1669
 • مرکز خدمات توریستی: 1672

نظرات کاربران

 1. ali says:

  ترفند پول جعلی تو ایران هم خیلی رایجه
  من شخصا تو یکی از شهرها هنگام خرید خشکبار اینطوری سرم کلاه گذاشتن
  تقریبا پنج سال پیش تو سفر به شهر که نام نمیبرم به یک مغازه رفتم بعد از خرید با تراول تمام مبلغ رو پرداختم و فروشنده دوتا از تراولهای صد هزاری رو پس داد که قلابیه و منم اصلا به فکرم نرسید که کنترل کنم این همون تراولیه که من بهش دادم
  وقتی به هتل رسیدم تراول ها رو بررسی کردم و چون من از صرافی تراول ها رو گرفته بودم مطمئن بودم که اصله و برای اطمینان بیشتر من به صرافی مراجعه کردم و قضیه رو تعریف کردم و اقای صراف گفت که تمام تراولها رو یکبار هنگام تحویل گرفتن از مشتری و دوباره هنگام تحویل به مشتری چک میکنن و غیر ممکنه که تراول قلابی وارد بشه یا به دست مشتری برسه. اونجا یک دستگاه داشتن که از نزدیک تراول قلابی و اصل رو بهم نشون دادن تقریبا مطمئن شدم که تراول ها رو من اصل از صرافی گرفتم و اقای صراف گفتن که مغازه دار احتمالا پشت میز که دید نداریم تراول ها رو عوض کرده و اینکه به خوبی یادمه که مغازه دار اول از همه وقتی تراول ها رو گرفت پشت میز طوری که من دید نداشتم شمرد و طی کمتر از ده ثانیه بعد از شمارش گفت که این دوتا تراول جعلی هستن و من بدونه اینکه دقت کافی داشته باشم و یا کنترل کنم که تراولهایی که پس گرفتم مال خودمه تعویضشون کردم. به راحتی دویست هزار تومن که برای من اون زمان حدودا صد و پنجاه یورو هزینه داشت رو از من به این صورت کلاه برداری کردن. متاسفانه به خاطر بروکراسی افتضاح و کند امکان شکایت هم نیست

  • مهرناز البرز says:

   متاسفم که شاهد چنین خاطره تلخی در ایران بودید. هدف ما هم از گردآوری چنین مطالبی صرفا اطلاع رسانی به مردم و اجتناب از روی دادن چنین اتفاقاتی در سفر هستش. با سپاس از همراهی شما…

 2. امیر says:

  من دو بار رفتم،حدود بیست روز اونجا بودم
  هیچ کدوم این چیزارو نه دیدم و نه شنیدم
  با خیال راحت سفر کنید..

  • مهرناز البرز says:

   دوست عزیز، اولا متشکریم که مطالب ما رو به طور کامل مطالعه فرمودید و باید بگم هدف از بارگزاری این نوع مطالب صرفا اطلاع رسانی مردم هستش. به خصوص درمورد مقاصد گردشگری پر طرفدار و محبوب دنیا که در مقالات آینده به دیگر نقاط گردشگری جهان و بررسی آنها خواهیم پرداخت. سعی می کنیم به گونه ای اطلاع رسانی کنیم که تا جای ممکن از روی دادن خاطرات تلخ در حین سفر جلوگیری شود. همچنین، اگر به کشور زیبای تایلند علاقه دارید می تونید مقاله های بی شماری که درباره جاذبه های گردشگری این کشور تهیه شده رو مطالعه بفرمایید تا اگر جایی رو از قلم انداختید برای سفرهای بعدی تان به تایلند برنامه ریزی کنید. با سپااااس فراوان…