مرموزترین معابد

مرموزترین معابد جهان

کل : 3

میانگین : 4.67

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۶

مرموزترین معابد جهان

آیا می دانید چرا معابد تاریخی و باستانی گذشته، امروز به مرموزترین معابد دنیا تبدیل شده اند؟ این معابد تاریخی که تعداد آنها کم نیست، قرن ها یا حتی هزاران سال پیش ساخته شده و روزگاری برای اجداد ما ارزش معنوی و مذهبی بسیاری داشته اند. معابد باستانی در گوشه گوشه دنیا یافت می شوند و بخاطر زیبایی چشمگیر، مورد توجه گردشگران بسیاری قرار گرفته اند. اما مرموزترین معابد دنیا با پیچیدگی ها و اسراری که در خود جای داده اند، بسیاری از کارشناسان را مات و مبهوت خود ساخته اند. این موضوع بسیار تعجب آور است که این معابد چطور در زمانی که مردم هیچ تجهیزات لوکس و تکنولوژی پیشرفته ای برای ساخت آن در دست نداشته اند، ساخته شده اند؟

مرموزترین معابد

دلیل اسرارآمیز بودن برخی از معابد این است که هنوز نمی دانیم چرا و با چه هدفی ساخته شده اند. در این مطلب چندی از مرموزترین معابد دنیا را به شما معرفی می کنیم. با سفرمی همراه باشید…

1. معبد کونارک سان، هند یکی از مرموزترین معابد جهان

 (Konark Sun Temple)

مرموزترین معابد

این معبد 24 چرخ دارد که به نظر می آید به عنوان ساعت های خورشیدی برای اعلام زمان دقیق از آن استفاده می شده است. معبد کونارک سان در اوریسا (Orissa) هندوستان و در قرن سیزدهم ساخته شده است.

مرموزترین معابد جهان

این مجموعه بسیار پیچیده شبیه یک ارابه عظیم طراحی شده و دارای 24 چرخ می باشد که توسط 7 اسب کشیده می شوند. 24 چرخ نمادی از ساعات شبانه روز و هفت اسب به عنوان روزهای هفته هستند.

جاذبه های گردشگری پورتلند
ادامه مطلب

2. معبد مار بالدار، مزیک

(Temple of the Feathered Serpent)

مرموزترین معابد

زیر معبد مار مکزیک، یک شبکه تونل مخفی وجود دارد که تا به امروز انتها و مقصد آن ناشناخته باقی مانده است. معبد مار بالدار سومین هرم بزرگ در تئوتیهواکان (Teotihuacan) مرکز مکزیک می باشد. قدمت این معبد به 200 سال قبل از میلاد می رسد. معبد مار بالدار مکزیک دارای 6 طبقه می باشد و از صدها بلوک سنگ ساخته شده است.

مرموزترین معابد

معبد مار بالدار مکزیک پر از رمز و رازهای نهفته است و در این نقطه بیش از صد قربانی به خاک سپرده شده اند. اعتقاد بر این است که آنها در راه تعهد به معبد قربانی شده اند. در سال 2011، محققان دانشگاه ملی مکزیک یک مسیر تونلی زیر این معبد پیدا کردند که به اتاقک های مهر و موم شده ای منتهی می شد. به نظر می رسد که این اتاقک ها اجساد نخستین فرمانراوایان تئوتیهواکان را در خود جای داده بود.

مرموزترین معابد

در سال 2013، گروهی از باستان شناسان، صدها گوی طلا و فلزات دیگر را در دو مقبره زیر معبد یافتند که معانی آنها هنوز ناشناخته می باشد.

3. معبد پادماناب هاسوامی، هند

(Padmanabhaswamy Temple)

پادماناب هاسوامی ثروتمندترین معبد هندو و مرموزترین معبد در کل جهان است. در این معبد یک اتاقک وجود دارد که درِ آن برای سالیان دراز بسته مانده است و هیچ کس قادر به بازکردن این در نیست. معبد پادماناب هاسوامی در “تیر وانان تاپورام” (Thiruvananthapuram) کرالا (Kerala) واقع شده است. این معبد هندو به ایزد ویشنو (دومین ایزد از ایزدان سه‌گانه هندو و جنبه نفوذگر و حفاظت‌گر خداوند است) اختصاص داده شده است. در اعماق این معبد طلا و جواهرات هنگفتی یافت می شود که ارزش آنها به بیش از 22 میلیارد دلار می رسد.

تور کشتی آنتالیا، تجربه ی دل انگیز یک روز تابستانی
ادامه مطلب

مرموزترین معابد

درِ مخزن B این معبد با یک میله آهنی بزرگ مهر و موم شده است و توسط دو مار کبری محافظت می شود. اعتقاد بر این است که در مخزن B یک اتاق پنهانی وجود دارد که از دیوارهای طلایی به ارزش 1 تریلیون دلار ساخته شده است.

4. آنکگور وات، کامبوج

(Angkor Wat Temple)

مرموزترین معابد

آنکگور وات بزرگترین معبد دنیا است. اعتقاد بر این است که این معبد نسخه ای از جهان دیگر است. معبد آنکگور کامبوج به عنوان “معبد پایتخت” شناخته می شود. این معبد که به ایزد ویشنو اختصاص داشت، در قرن 12 به یک معبد بودایی تبدیل شد.

مرموزترین معابد

آنکگور وات که به عنوان بزرگترین منطقه مذهبی جهان شناخته شده است 400 هکتار مساحت دارد و تعداد زیادی ساختمان را در خود جای داده است. همچنین، یک هرم سه طبقه با برجی 9 طبقه که ارتفاع آن به بیش از 60 متر می رسد، در این منطقه وود دارد.

مرموزترین معابد

هرمی که در این منطقه به چشم می خورد، به عنوان نمادی از خدا ساخته شده است. این معبد برای حفظ هماهنگی با جهان ساخته شده است و از نظر نجومی و ستاره شناسی بسیار مهم تلقی می شود. در گوشه گوشه این معبد تصاویری از زنان حکاکی شده و با الهام از روحیه فریبندگی زنانه ساخت شده است.

5. معبد کایلاسا، هند

(Kailasa Temple)

مرموزترین معابد

معبد کایلاسا در ماهاراشترا (Maharashtra) هند واقع شده است. این معبد یکی از 32 سازه معروف در غارهای الورا (ellora caves) است. معبد کایلاسا یکی از بزرگترین بناهای تاریخی جهان به شمار می رود که از تکه سنگ های عظیم ساخته شده است.

لوکس ترین تفریحات دبی
ادامه مطلب

مرموزترین معابد

اسرار آمیزترین چیزی که درباره این معبد وجود دارد نحوه ساخته شدن آن است. طراحی آن بسیار پیچیده و خارق العاده می باشد. بیش از هزاران قطعه سنگ حکاکی شده اند. این کار بدون ابزار حرفه ای غیر ممکن می باشد و خیلی دور از ذهن به نظر می رسد که تنها با دست و به کمک چکش چنین بنای شگفت انگیزی به وجود آورده اند.

نظرات کاربران

  1. سیدمبین حسینی says:

    بسیار عالی