سفر با قطار

آیا می دانید سفر با قطار چه مزیت هایی دارد؟

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۳ بهمن ۱۳۹۶

سفر با قطار

سفر با قطار یکی از شیوه های محبوب سفر در اغلب کشورها بشمار می رود. قطار به ویژه برای بک پکرها (افردای که با کوله پشتی سفر می کنند) و ماجراجویان گزینه ی مناسبی است. با توجه به رشد اقتصادی در این حوزه، برای مسافران اقتصادی سفر با قطار به طور فزاینده ای جذاب و محبوب است. یکی از مزایای سفر با قطار بهره مندی از مناظر زیبای مسیر سفر است که می توان گفت خود به تنهایی یک سفر محسوب می شود. اگر دلایل بیشتری برای سفر با قطار می خواهید در این مقاله سفرمی را همراهی کنید. در ادامه قصد داریم مزایای سفر با قطار را در اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه باشید…

 

  1. صرفه جویی در هزینه

قطار جایگزین ارزان قیمت مناسبی برای سفر با هواپیما است. به ویژه اگر مقصد سفر شما نزدیک است یا به مقصد شلوغی سفر می کنید، قطار به علت ارائه ی خدمات سریع تر و بیشتر، گزینه ی مناسب تری است. اغلب قیمت بلیط هواپیما و  قطار در یک مسیر سفر، تفاوت بسیاری دارد و قیمت بلیط قطار ارزان تر از هواپیما تمام می شود. البته ناگفته نماند که مدت زمان سفر با قطار طولانی تر از هواپیما است؛ اما برای مسافرانی که می خواهند هزینه ی سفرشان را کاهش دهند، سفر با قطار شیوه ای مناسب، راحت و ایمن بشمار می رود.

 

  1. قیمت با ثبات

از دیگر مزایای سفر با قطار قیمت با ثبات آن است. افردی که تجربه ی سفر با هواپیما را دارند می دانند که تا چه حدی قیمت بلیط هواپیما متغیر و بی ثبات می باشد؛ اما در مقابل اغلب نرخ بلیط قطار با ثبات است. به ویژه نرخ بلیط هواپیما در پرواز یک طرفه که بالاتر از بلیط رفت و برگشت هواپیما می باشد و نمی دانیم واقعاً چه توجیه منطقی ای برای این امر وجود دارد. فرقی نمی کند اول هفته باشد یا آخر هفته، در هر صورت قیمت بلیط قطار در یک مسیر مشخص ثابت است؛ برخلاف بلیط هواپیما که هر 5 دقیقه در حال تغییر است و به ویژه در ایام تعطیل و آخر هفته ها به طور باورنکردنی افزایش می یابد. به هر حال می توانید در هر شرایطی روی ثبات قیمت بلیط قطار حساب کنید.

از شهر فرانکفورت چه می دانید؟
ادامه مطلب

 

  1. انعطاف پذیری

در حالی که بلیط بیشتر قطارهای بلند برد باید چند روز پیش از سفر رزرو شوند، در سفرهای کوتاه نیازی به رزرو نیست و می توانید در روز سفر به صورت آنلاین بلیط قطار را رزرو کنید و یا اینکه به ایستگاه قطار بروید و بلیط را همان موقع خریداری کنید.

 

  1. ظرفیت بار بیشتر

تقریبا تمام ایرلاین ها برای بار همراه مسافر محدودیت دارند و با توجه به ایرلاینی که با آن سفر می کنید مقدار بار مجاز در پرواز متفاوت است؛ لذا باید به ازای هر یک کیلوگرم بار اضافی هزینه ی اضافی پرداخت نمایید. اما در مقابل هنگام سفر با قطار هیچ محدودیتی برای مقدار بار وجود ندارد به شرط اینکه خودتان بتوانید چمدان هایتان را مدیریت کنید.

 

  1. استرس کم تر

تصور کنید مدت زمان رسیدن به مقصد سفرتان کم تر از 2 ساعت باشد اما مجبور باشید 3 ساعت پیش از پرواز به فرودگاه بروید، در صف های طولانی منتظر بمانید، کفش هایتان را برای مسائل امنیتی درآورید و دردسر های دیگر پیش از پرواز را تحمل کنید. در این شرایط بهتر است با قطار سفر کنید تا اینکه این همه زمان و انرژی از دست دهید. هنگام سفر با قطار تنها کافی است که 30 دقیقه پیش از زمان حرکت به ایستگاه قطار بروید و مستقیما سوار شوید.

ظرفیت بار بیشتر

 

  1. موقعیت مکانی خوب

برخلاف فرودگاه ها ایستگاه قطار معمولا در مرکز شهر واقع است و به آسانی می توانید به آنجا دسترسی پیدا کنید. اما برای رسیدن به فرودگاه مجبورید با قیمت بالا تاکسی بگیرید و مسافت طولانی را تا خارج از شهر طی کنید.

9 فعالیتی که سفر شما را جذاب تر می‌کند
ادامه مطلب

 

  1. راحتی و آسایش

به جای اینکه خودتان را به سختی در صندلی کوچک و تنگ هواپیما جای دهید و یا اینکه در سفر با خودرو به دنبال تابلوها برای یافتن مسیر درست باشید، چرا سفر با قطار را انتخاب نکنید؟ سفر با قطار یکی از آسان ترین و کم استرس ترین شیوه های سفر است. در مقایسه با شیوه های دیگر سفر: مجبور به رانندگی نیستید، فضای بیشتری نسبت به هواپیما دارید، همچنین به جای اینکه بدون حرکت یک جا بنشینید می توانید در قطار راه بروید، به رستوران بروید و بهتر از همه حین نوشیدن چای از مناظر زیبای مسیر لذت ببرید.

سفر با قطار

همانطور که در این مطلب خواندید سفر با قطار مزیت های بسیاری دارد؛ از قیمت ارزان تر آن گرفته تا راحتی سفر و موارد دیگری که به آن پرداخته شد. اگر تصمیم گرفتید با قطار سفر کنید به شما پیشنهاد می کنیم به صورت آنلاین از طریق سایت سفرمی به آسانی و بدون اتلاف وقت بلیط قطارتان را خریداری نمایید. سفرمی ضامن آسایش و راحتی شماست!

نظرات کاربران