سفر به مقاصد جدید

چرا باید به مقاصد جدید سفر کنیم؟

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۶

سفر به مقاصد جدید

چرا باید به مقاصد جدید سفر کنیم

سفر به مقاصد جدید حتما نباید خارج از کشور باشد؛ برای تجربه ی حس هیجان می توانید به شهرهای داخلی سفر کنید. ایران دارای شهرها و روستاهای زیبا و شگفت انگیزی است که شاید برخی از ما حتی از وجود این جاذبه های گردشگری بی اطلاع باشیم. پس بهتر است که ابتدا از مناطق بکری که تا کنون دیدن نکرده ایم آغاز کنیم؛ بدون شک  سفر به مقاصد جدید برای هریک از ما فراموش نشدنی خواهد بود.

سفر به مقاصد جدید |

با سفرهای داخلی به نقاط مختلف ایران می توانیم در مدت زمان کم از مناطق گوناگونی دیدن کنیم. برای اینکه سفری هیجان انگیز داشته باشید تنها باید در برنامه ی سفرتان مقاصد جدید سفر را بگنجانید تا بتوانید از تجربیات گوناگون بهره مند گردید. وقتی تعطیلاتتان را در مقصد جدید سپری می کنید، زمان مثل برق و باد می گذرد، پس پیش از سفر حتما برنامه ریزی کنید تا نهایت استفاده را از وقتتان ببرید.

چرا باید به مقاصد جدید سفر کنیم

تجربه ی سفر به مقاصد جدید در مقایسه با مقاصد تکراری قطعاً خاطره انگیزتر خواهد بود. در ادامه با سفرمی همراه باشید تا ببینیم چرا باید به مقاصد جدید سفر کنیم.

 سفر به مقاصد جدید |

 

مزایای ذهنی سفر به مقاصد جدید

مغز انسان نیازمند تعطیلات جدید و تنوع است. ذهن از تجربه ی اقامت در مقصدی جدید بهره های بسیاری می برد؛ در سفر ما چیزهای جدیدی یاد می گیریم و فعالیت های گوناگونی را تجربه می کنیم. برای اینکه تجربه کنیم زندگی چه چیزهایی را برایمان به ارمغان می آورد باید آغوشمان را به روی تجربه ی شرایط و فرهنگ های مختلف بگشاییم و با آن در تعامل باشیم. سفر به مقاصد جدید فرصتی برای یادگیری زبان های مختلف و سازگاری با شیوه ی زندگی جدید است.

موزه جنایات قرون وسطی در روتنبرگ آلمان
ادامه مطلب

چرا باید به مقاصد جدید سفر کنیم

 

آزادی انتخاب

برنامه ریزی برای سفر تقریباً کار دشواری می باشد و ممکن است برای روح آزادمان محدود کننده باشد. سفر به مقاصد جدید بدون برنامه ریزی کمک می کند تعادل صحیح شخصیتمان را بیابیم. آزادی انتخاب در توسعه ی منطقه ی راحتی و لذت از تجربیات جدید سفر تاثیر بسزایی دارد. جدید بودن مقصدی که به آن سفر کرده ایم و پرسه زدن بی هدف در اطراف ممکن است در ابتدا دشوار و وحشتناک به نظر برسد. تجربه ی سفر به مقاصد جدید و گردش بدون برنامه ممکن است ترس را افزایش دهد اما در عین حال هیجان انگیز است و حس آزادی بیشتری به مسافر می دهد.

چرا باید به مقاصد جدید سفر کنیم - آزادی انتخاب مقصد سفر

 

اسرار غریبه ها

صحبت کردن با غریبه ها در مقصدی کاملا جدید همیشه به تجربه ای بد ختم نمی شود. برخی از افراد به شدت مخالف آشنایی با غریبه ها در سفر هستند، اما صحبت با غریبه ها می تواند شگفتی های خارق العاده ای ایجاد کند. همچنین آشنایی با مردم بومی شهری که به آن سفر کرده اید بهترین شیوه برای درک و قدردانی از فرهنگ مردم در مقصد سفرتان است.

چرا باید به مقاصد جدید سفر کنیم

برای آشنایی بهتر است از مکالمه ای ساده مانند: “می شه لطفاً یه عکس از من بگیرید؟” استفاده کنید و به این نحو می توانید سر صحبت را باز کنید. همچنین فرصت شناختن رستوران و کافه های محلی خوب و اماکن تفریحی که در کتاب های راهنما موجود نیستند را بدست می آورید.

چرا باید به مقاصد جدید سفر کنیم

 

رشد به واسطه ی شکست های گذشته

سفر به مقاصد جدید فرصتی است برای کشف فضای طبیعت، تاریخ و فرهنگ. همچنین می توانید از اشتباهات و شکست های گذشته به عنوان راهی برای ساخت شخصیت خود استفاده کنید. از این فرصت ها به منظور آموختن شیوه های کارآمدتر برای تورهای آینده بهره ی لازم را ببرید.

سفری شگفت انگیز به مقاصد طبیعی و خارق العاده ی دنیا (بخش دوم)
ادامه مطلب

سفر به مقاصد جدید

 

قصه هایی که سراییده می شوند

این بهترین بخش در مورد افرادی است که تورهای برنامه ریزی شده ندارند؛ به این نحو از مردم بومی و جاذبه های گردشگری داستان های فراوانی برای سراییدن دارند. سفرهای برنامه ریزی شده معمولا در مقایسه با سفرهای بدون برنامه کم رنگ تر هستند اما اغلب برای سفر ترجیح می دهند از تورهای گردشگری با ارائه ی امکانات اقامتی رفاهی خوب و هواپیما سفر کنند.

سفر به مقاصد جدید

با وجود اینکه داشتن سفری راحت و بدون نگرانی برای همه لذت بخش است، اما تجربه ی سفر به مقاصد جدید بدون برنامه ریزی و آشنایی نیز لذت و هیجان منحصر به فردی برایتان به ارمغان می آورد. پس به جای اینکه فکر سورپرایز کردن دیگران باشید، همین حالا خودتان را سورپرایز کنید. برای تعطیلات پیش رو یک سفر ماجراجویی بدون برنامه ترتیب دهید و ببنید این سفر هیجان انگیز شما را به کجا خواهد برد!

سفر به مقاصد جدید

نظرات کاربران