مسجد جامع النور

مسجد جامع النور نگین شارجه

کل : 2

میانگین : 4.5

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۶

مسجد جامع النور و جزیره النور از برترین جاذبه های گردشگری شارجه

مسجد جامع النور شارجه یکی از زیباترین بناهای موجود در شارجه است. شارجه بیش از 600 مسجد دارد. اما مسجد النور از بقیه مشهورتر است. مسجد جامع النور در کنار خلیج خالد با شکوه و عظمت آرمیده است و زیبایی منحصر به فردی دارد. اگر از این مسجد بی نظیر بازدید کنید، قطعا در نگاه اول متوجه تفاوت اساسی آن با دیگر مساجد کشور امارات می شوید.

مسجد جامع النور

با سفرمی همراه باشید…

معرفی شارجه یا الشارقه

شارجه پایتخت هنری امارات متحده عربی است. با تلاش های مسئولین این شهر برای حفظ تاریخ منطقه، شارجه توسط سازمان یونسکو در سال 1998 به عنوان پایتخت فرهنگی جهان عرب نامگذاری شد.

برای دوستداران هنر و موزه، شارجه مملو از فرصت های گردشگری عالی است. این منطقه پر از میراث فرهنگی و ساختمان های جالب توجه تاریخی امارات می باشد.

یکی از مقاصد دوست داشتنی برای سفرهای خانوادگی شارجه می باشد. در این شهر جاذبه های زیادی برای سرگرم کردن بچه ها وجود دارد.

ساخت مسجد جامع النور

مسجد جامع النور

مسجد جامع النور به دستور همسر حاکم شارجه، جواهر بنت محمد القاسمی بنا گشت. ساخت این مسجد در سال 2005 به اتمام رسید. مسجد جامع النور گنجایش 2200 نمازگزار را دارد. نمازخانه بانوان 400 نفر و بخش آقایان 1800 نفر عابد را در خود جای می دهد.

معماری مسجد جامع النور

مسجد النور

طراحی معماری مسجد جامع النور تا حد زیادی از معماری کلاسیک ترکیه در زمان امپراطوری عثمانی الهام گرفته است. به طوریکه برخی عناصر به کار رفته در معماری آن یادآور مسجد سلطان احمد یا همان مسجد آبی در استانبول می باشد. ورودی های اصلی از هر دو طرف با دو مناره ظریف که ارتفاع هر یک به 52 متر می رسد، تزئین شده اند.

پل شیشه ای چین؛ اوج هیجان در دل طبیعت
ادامه مطلب

ویژگی های ظاهری مسجد جامع النور

یکی از ویژگی های جذاب نمای بیرونی مسجد، گنبدهای ظریف و آبشاری است که مجموع آنها در کل به 34 عدد می رسد. گنبد اصلی توسط چند نیم گنبد کوچکتر احاطه شده است. در هر گوشه مسجد 4 قبه کوچک به کار رفته که جذابیت بنا را دو چندان کرده است.

مسجد جامع النور

فضای بیرونی مسجد با گچ بری های گل دار زینتی در اطراف لبه سقف، درهای ورودی و پنجره ها تکمیل شده است.

نمای داخلی گنبدها با ترکیبی از گچ بری های گلدار، هندسی و دیگر الگوهای پیچ در پیچ تزئین شده است. این طراحی کاملا عربی با استفاده از عناصر هندسی پشت سر هم ایجاد شده است.

مسجد النور

نمازخانه مسجد یک سالن بزرگ، آرام و روشن روباز است که با طاق ها و ستون های کوچکتر آراسته شده است.

این مسجد به روی بازدیدکنندگان غیر مسلمان نیز باز است.

مسجد جامع النور اولین مسجد مستقر در شارجه می باشد که به روی غیر مسلمانان هم باز است و یک راهنمای تور اطلاعاتی درباره دین مبین اسلام و دیگر ویژگی های فرهنگی مسلمانان را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد. عکس گرفتن از مسجد و بردن دوربین به آنجا مجاز است.

مسجد جامع النور

آدرس: خیابان البحریه

محله المجاز شارجه (الشارقه)

در کنار خلیج خالد

همچنین، می توانید از جزیره النور که در حوالی مسجد جامع النور قرار گرفته است، بازدید کنید.

جزیره النور؛ خلیج خالد

مسجد جامع النور

جزیره النور یک پارک تفریحی عمومی می باشد که در خلیج خالد واقع شده است. دسترسی به این پارک از طریق پلی که از خیابان مرکزی کورنیش عبور می کند، امکان پذیر است. اگر به دنبال مکانی آرامش بخش می گردید، پارک النور بهترین انتخاب شما در شارجه خواهد بود. در این جزیره زیبا مجسمه ها و آثار هنری مدرن که توسط مشهورترین هنرمندان جهان ساخته شده اند، به چشم می خورد. جذابیت اصلی این جزیره خانه پروانه ای النور می باشد که می توانید در آن 500 گونه مختلف پروانه را مشاهده کنید.

پاندورا جاذبه ای خارق العاده از دنیای آواتار در دیزنی لند
ادامه مطلب

مسجد جامع النور

مساحت این جزیره به 45470 متر مربع می رسد و دقیقا در کنار مسجد النور واقع شده است. اگر به کشور امارات سفر کردید بازدید از پایتخت فرهنگی آن را فراموش نکنید.

نظرات کاربران