بهترین و مهم ترین موزه های جهان

نگاهی به بهترین و مهم ترین موزه های جهان!

کل : 4

میانگین : 5

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۴ شهریور ۱۴۰۰

بهترین و مهم ترین موزه های جهان به خوبی گذر تاریخ و آنچه در آن اتفاق افتاده است را نشان‌‌ می‌دهند. موزه‌هایی که از عهد باستان تا دوران معاصر را شامل‌‌ می‌شوند. در این موزه‌ها‌‌ هم می‌توانید مجسمه‌های باستانی و جواهرات پادشاهان را ببینید و در عین حال ابزار شکنجه زندانیان. موزه پول، موزه اتومبیل، موزه باستان شناسی، موزه مردم شناسی، موزه نظامی و … نمونه‌‌‌ای از موزه‌ها هستند.

البته موزه‌ها دسته بندی دارند و مثلا در موزه‌های علمی که غالبا گیاهان، فسیل‌ها، سنگواره‌ها و … به نمایش گذاشته‌‌ می‌شوند، هیچ وقت جواهرات یا اسلحه‌های قدیمی را‌‌ نمی‌بینید. در یک دسته بندی کلی موزه‌ها به پنج گروه موزه‌های تاریخی، موزه‌های علمی، موزه‌های هنری، موزه‌های تخصصی و موزه‌های فنی صنعتی تقسیم‌‌ می‌شوند.

در این مطلب نگاهی به چند موزه برتر دنیا‌‌ می‌اندازیم که گردشگران را از سراسر دنیا به سمت خود‌‌ می‌کشانند. بعضی از این موزه‌ها با نمایش آثاری منحصر به فرد در دنیا شهرت جهانی دارند.

 

مهم ترین و بهترین موزه ها

 

مهم ترین موزه‌های جهان

موزه‌ها یکی از جاذبه‌های مهم در صنعت گردشگری به حساب‌‌ می‌آیند. آن‌ها نقش مهمی در جذب توریست دارند. بهترین و مهم ترین موزه های جهان به خوبی این موضوع را نشان‌‌ می‌دهند. مثلا موزه لوور پاریس به قدری معروف است که اکثر گردشگرانی که به پاریس‌‌ می‌روند برای یک بار هم شده از این موزه بازدید‌‌ می‌کنند. حتی‌‌ می‌توان گفت موزه لوور پاریس در کنار جاذبه‌هایی مانند برج ایفل نقش مستقیمی در افزایش تور گردشگری پاریس داشته‌اند.

موزه لوور پاریس

موزه لوور پاریس یکی از بزرگ‌‌ترین و مشهورترین موزه‌های هنری جهان است. این موزه حدود 38000 اثر از دوران مختلف تاریخی دارد. ساختمان موزه که یکی از بناهای تاریخی فرانسه است، پیش از انقلاب کبیر فرانسه جزو کاخ‌های سلطنتی بود. این موزه بارها در لیست پربازدید‌‌ترین موزه‌های جهان قرار گرفته است. در این موزه آثار مشهوری چون نقاشی مونالیزا، ظروف آشوری، مجسمه‌های هخامنشیان و همین طور تکه‌هایی از بنای عظیم تخت جمشید دیده‌‌ می‌شود.

شهر ساحلی Mui Ne ویتنام؛ یکی از بهترین مقاصد اسکی روی ماسه در جهان
ادامه مطلب

موزه اورسی پاریس

موزه اورسی یکی از معروف‌‌ترین موزه‌های پاریس و فرانسه است. اگر اهل هنر و نقاشی باشید باید بدانید این موزه از مهم‌‌ترین موزه‌های جهان در حوزه نقاشی و مجسمه سازی به شمار می‌رود. شاید برای‌تان جالب باشد بدانید ساختمان موزه زمانی ایستگاه قطار، بعد از آن محل نگه داری قطارهای قدیمی و حتی زمانی مرکز اداره پست بوده است. این بنای قدیمی از سال 1986 به موزه تبدیل شده است.

 

موزه اورسی در پاریس

 

موزه متروپولیتن نیویورک

موزه کلان شهری نیویورک که به متروپولیتن شناخته‌‌ می‌شود یکی از بهترین و مهم ترین موزه های جهان است. این موزه آثار ارزشمندی را از سراسر دنیا به نمایش‌‌ می‌گذارد. نمایش آثار موزه به چند مجموعه تقسیم شده‌اند. آثار هر بخش از نظر دوره و موضوعیت با یکدیگر فرق دارد. مجموعه آمریکا، مجموعه هنر آسیا، مجموعه هنر مصر، مجموعه هنر باستان شرق، مجموعه هنر آفریقا و مجموعه هنر اسلام تعدادی از بخش‌های مختلف این موزه هستند. بد نیست بدانید فرشی ابریشمی متعلق به شهر اصفهان که قدمتش به قرن 17 میلادی باز‌‌ می‌گردد هم در این موزه نگه داری‌‌ می‌شود.

موزه یادبود حملات یازده سپتامبر در نیویورک

این موزه برای یادآوری حملات ‌‌تروریستی یازده سپتامبر بنا شده است. موزه درست در همان جای برج‌ها ساخته شده تا یاد قربانیان را همیشه زنده نگه دارد. در طراحی این موزه دو استخر بزرگ در نظر گرفته شده است. نام قربانیان روی دیوارها حک شده است و از چهار طرف استخر‌ها آبشارهایی کوچک به مرکز آن جاری‌‌ می‌شود. در مجموعه موزه یاد بود حملات یازده سپتامبر، تمام آثار و اشیا به نمایش گذاشته شده مربوط به همان حادثه‌‌ می‌شود. بازدید از حیاط موزه رایگان است اما برای بازید از داخل موزه باید بلیط تهیه کنید.

عجیب ترین کلیساهای جهان با معماری خارق العاده!
ادامه مطلب

 

موزه یادبود حملات یازده سپتامبر

 

موزه آکروپولیس در آتن

بی شک این موزه  نه تنها یکی از مهم ترین موزه های جهان است بلکه در حوزه باستان شناسی اهمیت ویژه‌ای دارد. موزه آکروپولیس از مهم‌‌ترین موزه های جهان است که آنچه به دوران باستان یونان باز‌‌ می‌گردد را به نمایش گذاشته است. آثار این موزه به معبد پارتنون اختصاص دارد. این معبد قدمتی 2500 ساله دارد که توسط ژنرال برجسته آن زمان پریکلس بنا شده است. موزه در سه طبقه بنا شده است و بخشی از طبقه اول کف شیشه‌‌‌ای دارد. به این علت که هنگام بازدید از موزه حفاری‌های باستانی که هنگام ساخت موزه کشف شد، نیز دیده شود.

موزه ملی پرادو در مادرید

موزه ملی پرادو یکی دیگر از مهم‌‌ترین موزه‌های جهان در حوزه نقاشی و مجسمه سازی است. این موزه در مادرید اسپانیا قرار دارد و تاسیس آن به سال 1819 مربوط می‌شود. موزه ملی پرادو گنجینه‌‌‌ای منحصر به فرد از 8600 نقاشی، 4800 آثار چاپی و 1000 هزار مجسمه است.

موزه آرمیتاژ سنت پترزبورگ

موزه هرمیتاژ یا ارمیتاژ یکی از بزرگ‌‌ترین و مهم ترین موزه های جهان است. این موزه حدودا سه میلیون اثر هنری دارد. البته اغلب تمام این آثار با هم نمایش داده‌‌ نمی‌شوند. موزه از چهار ساختمان تشکیل شده است. در این موزه بسیاری از آثار باستانی رم، یونان و هند نمایش داده‌‌ می‌شود. موزه در سنت پترزبورگ واقع شده و چند شعبه هم در شهرهای آمستردام، لاس وگاس و لندن دارد. از نظر اهمیت این موزه را تنها‌‌ می‌توان با موزه لوور پاریس یا موزه ملی بریتانیا مقایسه کرد.

نظرات کاربران