هلال ماه دبی

هلال ماه دبی؛ معجزه ای بر فراز آسمان امارات

کل : 4

میانگین : 5

تاریخ انتشار: شنبه, ۱۴ بهمن ۱۳۹۶

هلال ماه دبی آسمان امارات را نورانی خواهد کرد

هلال ماه دبی یکی دیگر از شگفتی های جهان معماری به شمار می رود که قرار است باز هم به دست دبی ساخته شود. همانطور که می دانید دبی توانسته است در مدت کوتاهی از یک شهر بیابانی به شهری جهانی و خانه بلندترین ساختمان دنیا تبدیل شود. به عنوان یکی از مهم ترین تاجران نفت خام و دیگر محصولات نفتی، دبی پیش بینی می کند که در آینده به تدریج با کمبود منابع نفتی روبرو خواهد شد؛ از این رو شهر مدرن دبی با تمرکز بر گردشگری و توسعه این صنعت، تعداد زیادی آسمان خراش بنا کرده که همه آنها به نوعی معجزه معماری محسوب می شوند. یکی از عجایب معماری دبی، برج هلال ماه می باشد که از پنج سال پیش ایده احداث آن ارائه شده است.

دبی

دبی در صدد است با ساخت این برج هلالی شکل، عنوان فوق العاده ای به صنعت گردشگری و تجارت خود اضافه کند.

با سفرمی همراه باشید…

شرایط جغرافیایی و اقلیمی دبی به گونه ایست که طراحی ساختمان های آن تنها با سیستم های مصنوعی صورت می گیرد و همین امر دبی را به یکی از گران ترین شهرهای جهان بدل کرده است.

دبی

این را هم فراموش نکنید که دبی یکی از فعال ترین شهرهای دنیا بخاطر سرمایه گذاری در زمینه فناوری و معماری می باشد.

به غیر از میزبانی بلندترین آسمان خراش جهان (برج خلیفه)، اولین برج دایره ای شکل دنیا، بزرگترین مرکز تجاری جهان و … پیشنهاد جدیدی برای ساخت برجی هلالی شکل ارائه شده است. این پیشنهاد، یک پروژه چند منظوره، قابل توجه و مدرن می باشد که جایگاه ویژه ای در آینده معماری دبی خواهد داشت.

برج هلالی شکل دبی دو هدف را دنبال می کند:

هلال ماه دبی

  1. برجسته کردن خط ارتباطی دبی با جهان اسلام

  2. نشان دادن سطح توسعه تکنولوژی و اقتصادی دبی، پر جمعیت ترین شهر در مقایسه با دیگر شهرهای امارات متحده عربی.

موقعیت مکانی هلال ماه دبی

برج هلال ماه دبی

این پروژه 220 هکتاری قرار است در پارک زعبیل (Za’abeel Park)، در شمال شرقی مرکز تجارت جهانی و نزدیکی بیابان ساخته شود. این منطقه کاملا پاکسازی شده و برای ساخت دفاتر، هتل ها و خانه های 50000 نفر از ساکنین و 48000 کارگر آماده شده است.

مشخصات هلال ماه دبی

برج هلالی شکل دبی در 33 طبقه ساخته خواهد شد و شامل یک کتابخانه، رستوران، چند کافه و یک سکوی مشاهده در فضای باز می شود.

هلال ماه دبی

این برج هلالی شکل که خط افق شهر را قطع می کند، افراد زیادی در سراسر دنیا را چشم انتظار گذاشته است. این بنا قطعا بر روند توسعه گردشگری دبی تاثر زیادی خواهد گذاشت و از این طریق فعالیت های علمی، تفریحی و فرهنگی این شهر را افزایش خواهد داد.

هلال ماه دبی

به نظر می رسد این سازه رویای دختران جوان برای نشستن بر روی هلال ماه را به واقعیت پیوند خواهد داد.

نظرات کاربران