نیوزلند-نیوزیلند-سفر به نیوزیلند-گردشگری-گردشگری نیوزیلند

همه کوله پشتی ها به سوی نیوزیلند

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۳ خرداد ۱۳۹۵

نیوزیلند یکی از محبوبترین کشورهای جهان برای کوله به دوشان است. اگر قصد دارید کوله بر پشت به نیوزیلند بروید اما هنوز مطمئن نیستید، با ما همراه باشید تا ببینید چه چیزی در انتظارتان است و چرا نباید این سفر را از دست بدهدید.

چه انتظاراتی می توان از سفر کوله به دوشی به نیوزیلند داشت؟

اولین سؤال و در واقع مهمترین سؤال بسیاری از علاقمندان به سفر این است: کجا باید بروم؟ در جواب این سؤال باید گفت جهان پر از جاهای دیدنی است و نیوزیلند به خصوص برای اروپایی ها یکی از این مکان های دیدنی محسوب می شود. یکی از دلایل آن می تواند این باشد که مسافرت و زندگی در گوشه دیگر دنیا و دور شدن از مسئوولیت های معمول خانه بسیار وسوسه کننده است. اما نمی توان این را تنها دلیل محبوبیت سرزمین کیوی ها در میان گردشگران دانست، گفتن چنین حرفی مثل این است که بگوییم من پیتزا دوست دارم چون بیشترین تضاد را با کلم بروکلی دارد! نیوزیلند دارای یکی از متنوع ترین مناظر بر روی زمین است. سواحل زیبای مملو از خوک های آبی تنها به اندازه یک رانندگی سه ساعته با کوههای پوشیده از برف و مناظر خیره کننده اش فاصله دارند. اگر به پیاده روی علاقمندید، نیوزیلند بهشت موعود شماست. اگر به پیاده روی با امکانات جانبی همچون دوش آب گرم و تختی راحت علاقمندید، انتخابهای بی شماری برای پیاده روی های یک روزه با مناظر خارق العاده پیش روی شماست. اگر دنبال سفری ماجراجویانه تر و نزدیکی بیشتر به طبیعت هستید، می توانید راهی سفری پنج روزه شوید که شامل پیاده روی و خوابیدن در چادر می باشد. حضور تعداد بیشماری از کوله به دوشان در این منطقه باعث بوجود آمدن رابطه ای صمیمانه میان محلی ها و مسافران شده است. بسیاری از کوله به دوشان بیش از آنچه در ابتدا قصد دارند، در این کشور می مانند که دلیل آن هم پیدا کردن مکانی راحت با امکان تلفن کردن به خانه است.

چه زمانی باید به نیوزیلند رفت؟

بهترین زمان برای سفر به نیوزیلند از شروع ماه اکتبر تا پایان ماه مارچ است و دلیل آن هم این است که این ماه ها، گرمترین ماه های سال هستند. بسیاری از مسافران از سرمای پاییزی و زمستانی نیمکره شمالی به گرمای لذت بخش و بهاری مناطق جنوبی پناه می برند. اگر امکان این را دارید که چند ماهی را در نیوزیلند سپری کنید می توانید از سواحل تابستانی، پیاده روی و دیگر جاذبه های این کشور در هوایی گرم اما معتدل لذت ببرید. اما در این فصل از سال معمولاً نیوزیلند بسیار شلوغ است. در حقیقت بسیاری از مکان های تفریحی از ماه ها پیش رزرو می شوند، برخی اوقات تفرجگاه های اصلی بسیار شلوغند و پیدا کردن جایی برای ماندن واقعاً مشکل می شود. البته این لزوماً چیز بدی نیست، اما نیازمند برنامه ریزی دقیق پیش از شروع سفر است. در چنین شرایطی بیش از آنکه احساس یک جهانگرد تنها را داشته باشید، حس عضوی کوچک از گروهی بزرگ را دارید.

اگر قصد دارید بیش از یک سال در نیوزیلند بمانید، توصیه ام این است که برای دوری از شلوغی، در فصل زمستان وارد این کشور شوید. بسیاری از اماکن تفریحی این کشور زیبا، فضای بی نظیری را برای فصل زمستان تدارک دیده اند و پیست های اسکی نیز شرایطی عالی برای طرفداران اسکی و اسنوبورد فراهم آورده اند. در این صورت، با فرارسیدن تابستان از مسافران تازه وارد جلوتر خواهید بود و همچنان فرصت برقراری ارتباط با دیگر مسافران و محلی ها را خواهید داشت.

قبل از سفر به نیوزیلند چه باید کرد؟

اول از همه باید بگویم که آنچه در ادامه میخوانید، لیستی از تمام کارهایی که میتوانید در نیوزیلند انجام دهید نیست، چرا که فکر می کنم بسیاری از سایت ها به مسافرت کوله به دوشی به عنوان کاری سخت و خشک نگاه می کنند. البته اشتباه برداشت نکنید، قطعا باید به یک سری اصول مقید باشید و خودتان را برای رویداد هایی آماده کنید، اما این مساله اصلا به آن پیچیدگی که بعضی ها می گویند نیست. خب بیایید نگاهی به لیست بیندازیم:

۱٫ ویزایتان را بگیرید: فقط کافی است که برای دریافت ویزا درخواست بدهید و دستورالعمل های مربوطه را دنبال کنید.

۲٫ مدارک مربوط به ویزا را فراهم کنید: شما باید پاسپورتی معتبر داشته باشید. برای برخی از ویزاهای خاص شرایط خاصی نیاز است، به عنوان مثال برای دریافت ویزای کاری ; تفریحاتی باید مبلغی را در حساب بانکی تان داشته باشید.

۳٫ هر چند ممکن است فکر کنید چیزهای دیگری هم لازم است، ولی در واقع همه چیزی که نیاز دارید همین هاست.

مسلماً سؤالات دیگری نیز ذهن شما را به خود مشغول کرد، سوال هایی مثل: چه چیزهایی باید با خود ببرم؟ آیا کاری هست که میبایست پیش از آغاز سفر انجام دهم ؟ راهنماهای گردشگری بسیاری برای پاسخ به این سؤالات هست اما باید یک چیز را مد نظر داشته باشید: سفر شما باید تجربه ای منحصربفرد و ویژه باشد و این مساله از همان آماده سازی مقدمات سفر آغاز می شود. اولین باری که سفری دراز مدت را آغاز کردم بسیار هیجان زده بودم و این احساسی فوق العاده بود که دوست نداشتم با راهنمایی خواستن از آژانس های مسافرتی مختلف ویا مقید ماندن به چهارچوبی از پیش تعیین شده آن را از بین ببرم. بنابراین از الان درباره چیزهایی که واقعا نیاز به آماده سازی شان دارید و یا آنچه از سفرتان انتظار دارد فکر کنید. می توانید درباره تفریحات مورد علاقه تان لیستی شامل معایب و محاسن آن ها تهیه کنید و طبق آن سفرتان را پیش ببرید.

چطور باید به مسافرت رفت؟

مسافرت کوله به دوشی به معنی حمل تمام وسایل مورد نیاز در یک کوله پشتی است، بسیار خب. اما کوله به پشت ها با چه وسیله ای به مسافرت می رود؟ انتخاب های فراوانی پیش روست، از ماشین اجاره ای، ون و اتوبوس گرفته تا مسافرت با پای پیاده. اول از هر چیز باید گفت که خرید وسیله نقلیه ضروری نیست. به خودتان اجازه ندهید که افکار ناامید کننده ای همچون تو نمی توانی همه جا را ببینی و قطعاً چیزهایی را دست خواهی داد شما را از لذت سفر باز بدارند. هیچ روش درست و یا غلطی برای مسافرت کردن وجود ندارد، برای هر کسی روشی وجود دارد و تنها همین است که اهمیت دارد. می توانید براحتی با اتوبوس از جایی به جای دیگر بروید، افراد بسیاری را ملاقات خواهید کرد که حاضرند در مسیر سفرشان با اتومبیل شما را تا جایی برسانند. بسیاری از شرکت های اتوبوسرانی برنامه ها و شرایط بسیار خوبی برای مسافران فراهم کرده اند که بدلیل امنیت و ارزانی شان بخصوص میان کوله به دوشان بسیار محبوب هستند. با این اتوبوس ها می توانید به خیلی از شهرها و حتی تفریحگاه های معروف و دیدنی سفر کنید. برای مسافرانی که قصد اقامت کوتاه مدت دارند ( تا سه ماه) اجاره کردن اتومبیل یا ون انتخاب خوبی خواهد بود که البته نیازمند گواهینامه رانندگی معتبر است. اینکه انتخابتان اتومبیل و یا کاروانی شیک باشد دیگر بستگی به خودتان دارد. با اجاره ون می توانید شب را در دل طبیعت بگذرانید که بسیار راحت تر و امن تر از چادر است؛ اما با اجاره اتومبیل و استفاده از چادر می توانید پول بیشتری برای دیگر تفریحاتتان کنار بگذارید. دیگر روش رفت و آمد مسافران در نیوزیلند مسافرت مجانی است. بسیاری از افرادی که با اتومبیل سفر می کنند از جمله دیگر کوله به دوشان و مردم محلی بسیار خوشحال خواهند شد که در طول سفرشان، همسفری داشته باشند. اگر در جایی پرت یا دورافتاده نباشید معمولاً ظرف چند دقیقه یکی از این مسافرت های مجانی نصیبتان می شود. البته اگر با گروه سفر می کنید احتمال اینکه بتوانید از چنین سفری بهره مند شوید بسیار کم است. از آنجایی که خود من تجربیات بسیاری در این زمینه داشته ام می توانم بگویم که روشی بسیار مطمئن است، تصویر قاتلی سریالی که کوله به دوشی را سوار می کند و او را در زیرزمین خانه اش حبس می کند فراموش کنید؛این تصویر چیزی جز توهم نیست.

انتخاب دیگر شما استفاده از خدمات جابجایی شرکت های اجاره اتومبیل است. با این روش شما اتومبیلی اجاره ای را از شرکت مربوطه به همراه مبلغی پول برای تهیه سوخت تحویل گرفته و چند روز بعد اتومبیل ر ا به شعبه دیگر شرکت در شهری دیگر تحویل می دهید. در این روش مقصدتان توسط شرکت تعیین می شود و باید به زمانبندی تعیین شده توسط شرکت پایبند باشید اما می توانید رایگان از اتومبیل استفاده کنید و حتی مقداری از پول بنزین را هم پس انداز کنید.

نظرات کاربران