هیجان انگیزترین ورزش ها

هیجان انگیزترین تفریحات ورزشی

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۶

هیجان انگیزترین تفریحات ورزشی

در این مطلب با هیجان انگیزترین تفریحات ورزشی آشنا شوید. با سفرمی همراه باشید…

بلک واتر رَفتینگ (Black Water Rafting)

“تیوب سواری در غار واتیمو” یکی از هیجان انگیزترین تفریحات ورزشی

غار واتیمو، واقع در نیوزلند و از جاذبه های گردشگری شمال این جزیره بشمار می رود. این غار ساخته شده از سنگ های آهک مربوط به دوران گذشته می باشد. بلک واتر رَفتینگ در غار واتیمو یکی از هیجان انگیزترین ورزش ها است که خاطره ای پر از هیجان و به یاد ماندنی را برای شما رقم خواهد زد. تیوب سواری در غار، یکی از راه های تماشای کرم های شب تاب و صخره های باستانی متعلق به قلمرو پادشاهی شمال نیوزلند، می باشد.

بلک واتر رَفتینگ تیوب سواری در غار واتیمو

این مجموعه غارها برای تفریح خانوادگی نیز مناسب هستند و لحظاتی فراموش نشدنی را برای آن ها به ارمغان می آورد. غار واتیمو مورد توجه جمعیت عظیمی از گردشگران است و هر ساله تورهای گردشگری بسیاری برای بازدید و رفتیگ به غار واتیمو می روند.

 

زیپ لاینینگ در کاستاریکا (Zip Lining)

زیپ لاینینگ” نوعی سیستم حمل و نقل و در عین حال یکی از هیجان انگیزترین هیجان انگیزترین تفریحات ورزشی می باشد. در زیپ لاینینگ طنابی دو منطقه ی دور از هم و با ارتفاع متفاوت را به هم وصل می کند.

در تفریح پرهیجان زیپ لاینینگ در حالی که از طناب آویزان هستید، مناظر حیرت انگیز پارک سلواترا را تماشا می کنید. در زیپ لاینینگ به وسیله ی یک قرقره همانند پرنده ای آزاد از میان پارک سلواترا می گذرید. با توجه به اینکه اکو توریسم در کشور کاستاریکا از محبوبیت خاصی برخوردار می باشد، زیپ لاینینگ تقریبا به بخشی از تورهای گردشگری این کشور بدل گشته است. مناظری که هنگام زیپ لاینینگ در این نقطه از کاستاریکا به چشم می خورد، بسیار با شکوه است. زیپ لاینینگ از پرهیجان ترین ورزش ها بشمار می رود.

پارک لازینکی، پارک سلطنتی لهستان
ادامه مطلب

زیپ لاینینگ در کاستاریکا

البته کسانی که به دنبال هیجان بیشتری هستند بهتر است به سان سیتی (Sun City) در آفریقای جنوبی سری بزنند. به این خاطر که بزرگترین زیپ لاین سریع السیر جهان در سان سیتی آفریقا واقع می باشد. زیپ لاین سان سیتی در سال 2004 افتتاح شده است. این زیپ لاین که نامش “زیپ2000” است، می تواند شما را  با سرعت سر سام آور 100 مایل بر ساعت از بالای طبیعت وحشی آفریقای جنوبی عبور دهد.

این سرعت ممکن است خطر ناک به نظر برسد، اما زیپ لاین سان سیتی توانسته به رکورد ایمنی %100 دست پیدا کند. این زیپ لاین به قدری ایمن است که کودکان بالای 12 سال نیز می توانند در کنار خانواده شان از این تفریح هیجان انگیز لذت ببرند. علاقه مندان به زیپ لاینینگ می گویند حس سوار شدن در این وسیله همانند حس پرواز کردن است؛ زیپ لاینینگ مثل “بانجی جامپینگ” و “پاراشوت” نیست که حس سقوط را به انسان دهد.

زیپ لاینینگ در کاستاریکا

 

کاستیرینگ (Coasteering)

“پرش از روی صخره داخل دریاچه” یکی از هیجان انگیزترین تفریحات ورزشی

تفریح هیجان انگیز کاستیرینگ، مختص ماجراجویان و عاشقان آدرنالین است. شهر پِمبروک شایِر (Pembrokeshire) در ولز بریتانیا به دلیل داشتن صخره های ساحلی مرتفع از بهترین مناطق مناسب این ورزش پر مخاطره اند. در واقع کاستیرینگ ترکیبی از ورزش های شنا، شیرجه و صخره نوردی است. برای انجام این ورزش پس از بالا رفتن از صخره بایستی خود را به نقطه ای مناسب برای پرش برسانید و سپس به داخل دریاچه بپرید و بدون کمک قایق و تنها با شنا کردن، خود را به ساحل برسانید. البته باید از یک راهنمای با تجربه کمک بگیرید. لباس های مخصوص مختلفی برای کاستیرینگ وجود دارد.

گوهر سفید ایرانی در فاصله ی دهلی تا آگرا
ادامه مطلب

کاستیرینگ

تورهایی که برای افراد آموزش دیده ی کاستیرینگ برگزار می شوند، آن ها را به سمت خطوط ساحلی مواج می برد. پس اگر قصد تجربه ی هیجان کاستیرینگ را دارید، خود را برای پرش از صخره و در آخر برای شنا کردن در میان امواج آبی دریا آماده کنید. کاستیرینگ ممکن است در ظاهر ورزش مرگبار و خطرناکی به نظر برسد، اما با استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب و عمل کردن به توصیه های کارشناسانه ی راهنما، حتی کودکان نیز می توانند این ورزش را امتحان کنند. بر خلاف پشت صحنه ی ترسناکی که این ورزش دارد (پرش از صخره های مرتفع نفس گیر)، کاستیرینگ برای یک ماجراجویی خانوادگی و دوستانه ورزشی ایده آل است.

کاستیرینگ

 

منبع: https://www.safarme.com/

نظرات کاربران