پر طرفدارترین مقاصد گردشگری در حال نابودی

پر طرفدارترین مقاصد گردشگری در حال نابودی

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۶

پر طرفدارترین مقاصد گردشگری دنیا در حال نابودی

پر طرفدارترین مقاصد گردشگری دنیا متاسفانه امروزه در زمره مکان هایی قرار گرفته اند که به سرعت در حال نابودی هستند. سیاره ای که ما بر روی آن زندگی می کنیم مملو از شگفتی ها و مناظر الهام بخش است. اما مادر طبیعت، یک معشوقه بی رحم است و نیروهای قدرتمندی مثل فرسایش، بالا آمدن سطح آب دریاها و همچنین، تاثیرات اجتناب ناپذیر صنعت گردشگری بر چشم اندازها و مناطق تاریخی باعث می شوند که بسیاری از عجایب خارق العاده دنیای امروز ما تا قرن آینده از بین بروند و هیچ ردی از آنها برجای نماند.

 

 

پر طرفدارترین مقاصد گردشگری

 

 

این مکان های در حال نابودی امروز در زمره بهترین و پر طرفدارترین مقاصد گردشگری جهان قرار دارند. حتی می توان گفت برخی از این مکان ها از چنان محبوبیتی برخودار هستند که شاید با شنیدن خبر زوال آنها به شدت غمگین شوید. به هرحال مقابله با عوامل طبیعی بسیار دشوار بوده و حتی می توان گفت غیرممکن تلقی می شود. به شما پیشنهاد می کنیم تا زمان باقی است سری به این 5 مکان در حال نابودی بزنید. زیرا گذر زمان، عوامل طبیعی و تحولات آب و هوایی قطعا فرصت چندانی به آنها نخواهد داد.

با سفرمی همراه باشید…

1. ونیز ایتالیا یکی از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری در حال نابودی است

(Venice, Italy)

 

 

ونیز ایتالیا

 

 

ونیز، این شهر نمادین زیبا که در بالای یک دریاچه قرار گرفته، یکی از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری است که به سرعت در حال غرق شدن می باشد. کانال های آبی که خیابان های ونیز را شکل داده اند، سالانه 2 میلی متر بالا می آیند. این افزایش روند بالا آمدن آب باعث ویرانی آثار تاریخی و معماری باستانی شهر ونیز شده است.

پارک جنگلی اگمونت با منظره هایی طبیعی
ادامه مطلب

 

 

پر طرفدارترین مقاصد گردشگری

 

 

کارشناسان معتقدند اگر اوضاع به همین نحو پیش رود و مداخله ای صورت نگیرد، با توجه به آب شدن یخ های قطبی و افزایش سطح آب اقیانوس ها این شهر حتی زودتر از موعد مقرر غرق خواهد شد.

 

 

پر طرفدارترین مقاصد گردشگری

 

 

اگر تاکنون از این شهر رویایی بازدید کرده اید پس خوش به حالتان؛ اما اگر هنوز ونیز را از نزدیک ندیده اید، به شما پیشنهاد می کنیم پیش از اینکه کلیساهای زیبا و قایق های گوندولای دلپذیر ونیز زیر آب فرو روند، از این مکان در حال نابودی دیدن کنید.

2. ماچوپیچو، پرو، یکی از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری در حال نابودی است

(Machu Picchu, Peru)

 

 

پر طرفدارترین مقاصد گردشگری

 

 

ویرانه های امپراتوری اینکا -یک امپراتوری از مردم بومی (سرخ‌پوست) در آمریکای جنوبی- مدت زیادی است که گردشگران ماجراجوی بسیاری را برای گشت و گذار در این نقطه تاریخی برجسته به کوه های آمریکای جنوبی کشانده است.

 

 

پر طرفدارترین مقاصد گردشگری

 

 

عوامل فرسایشی و اثرات مخرب صنعت گردشگری بر تخریب این منطقه دامن می زنند. دولت پرو در خصوص این موضوع تدبیری اندیشیده و قرار است برای بالا رفتن گردشگران از ویرانه های ماچوپیچو از ماشین های کابلی استفاده کنند تا آسیب ناشی از پیاده روی بازدیدکنندگان را به حداقل ممکن برسانند.

 

 

پر طرفدارترین مقاصد گردشگری

 

 

اما نگرانی های مسئولین درباره تاثیرات این پروژه سبب شده که مقامات این کار را متوقف کنند. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از ویرانی کامل ماچوپیچو که یکی از ارزشمندترین مکان های در حال نابودی به شمار می رود، از آن دیدن کنید.

کاخ تاریخی هشت بهشت اصفهان
ادامه مطلب

3. ماداگاسکار آفریقا یکی از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری در حال نابودی است

(Madagascar, Africa)

 

 

ماداگاسکار

 

 

قطع حجم انبوهی از درختان جنگلی موجب گشته پوشش جانوران منحصر به فرد این جزیره نیز رو به انقراض رود. ماداگاسکار با قرارگیری در کنار سواحل آفریقا دارای گونه های جانوری منحصر به فرد و برخی از قدیمی ترین درختان جهان نظیر بائوباب است.

 

 

پر طرفدارترین مقاصد گردشگری

 

 

بد نیست پیش از تخریب کامل این بهشت بیابانی که یکی از بی نظیرترین مکان های در حال نابودی می باشد، از درختان و جانوران آن بازدید کنید.

4. پارک ملی گلیشر مونتانا یکی از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری در حال نابودی است

(Glacier National Park, Montana)

 

 

پر طرفدارترین مقاصد گردشگری

 

 

احتمالا تاکنون شنیده اید که یخچال های طبیعی در حال ذوب شدن هستند. این امر در هیچ جای دنیا به اندازه پارک ملی گلیشر ایالات متحده مشهود نیست.

 

 

پر طرفدارترین مقاصد گردشگری

 

 

طبق برآوردهای اخیر، یخچال های طبیعی که بخش عمده ای از زیبایی شگفت انگیز این چشم انداز ملی را به دوش می کشند، تا دو دهه آینده به طور کلی از بین می روند. فرصت زیادی باقی نمانده است؛ چادر مسافرتی تان را بردارید و سری به این منطقه بزنید.

5. دیواره بزرگ مرجانی استرالیا یکی از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری در حال نابودی است

(The Great Barrier Reef, Australia)

 

 

دیوار بزرگ مرجانی

 

 

این دیواره بزرگ مرجانی که در دل امواج اقیانوس آرام پنهان شده است به سرعت در حال نابودی می باشد. تقریبا 50 درصد از حجم مرجان های این منطقه در اثر آلودگی و دیگر عوامل طبیعی از بین رفته اند. لباس غواصی تان را به تن کنید و تا دیر نشده از این صخره های مرجانی شگفت انگیز دیدن نمایید.

نظرات کاربران

  1. این مکانها همشون شگفت آورن … واقعا باعث ناراحتیه ، من خودم عاشق طبیعت و حیات وحش ـم ، مطمئنم کشورهای مربوطه با هر روشی شده جلوی نابودی این جاذبه های کم نظیرو میگیرن
    تشکر بابت مطالب فوق العاده ♥♥♥