پل عشق آمستردام

پل عشق آمستردام

کل : 3

میانگین : 3.67

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۸ اسفند ۱۳۹۶

پل عشق آمستردام

پل عشق واقع در آمستردام (پایتخت و بزرگترین شهر هلند) می باشد و در زمره ی محبوب ترین مقاصد گردشگری اروپا قرار گرفته است. آمستردام هر ساله پذیرای میلیون ها گردشگر از سر تا سر دنیا می باشد. آمستردام با حفظ بافت کلاسیک و دارا بودن جاذبه های طبیعی و دیدنی متعدد مقصدی عالی برای سفر بشمار می رود. یکی از جاذبه های جالب دیدنی آمستردام پل عشق نام دارد. پل عشق آمستردام سال هاست که بار عشق عشاق جهان را به دوش می کشد. با سفرمی همراه باشید تا با پل عشق آمستردام آشنا شوید.

پل عشق آمستردام

 

آمستردام

وقتی برای اولین بار به آمستردام سفر می کنید، حتما در همان نگاه اول به جذابیت و زیبایی فوق العاده ی آن پی خواهید برد. جاذبه های شهر خارق العاده ی آمستردام بی نظیر هستند و وصف زیبایی های آن به سادگی امکان پذیر نیست. طبیعتاً متمرکز شدن بر زیبایی های شهر آمستردام هلند به جای توجه به ترافیک شدید خیابان ها در مراکز گردشگری راه گریز از ترافیک نیست، اما خستگی تان را کم تر می کند. شهر فوق العاده زیبای آمستردام از جاذبه های گردشگری متعددی برخوردار است. پل عشق آمستردام از جاذبه های رومانتیک این شهر بشمار می رود.

آمستردام

 

برای افرادی که با پل عشق آشنا نیستند باید بگوییم که این پل رومانتیک به دو علت مشهور شده است:

  • چشم انداز بی نظیر آن از زویدرکرک

پل عشق آمستردام - زویدرکرک

 

  • فراوانی قفل های عشق که زینت بخش زنجیره های پل هستند

پل عشق آمستردام

پل های عشق در سراسر دنیا شهرت زیادی دارند؛ به ویژه پل عشق پاریس و کلن آلمان. معمولاً قفل هایی که بر روی پل عشق زده می شوند نماد عشق و وفاداری به یکدیگر هستند. پل عشق آمستردام با اینکه زیاد شناخته شده نیست اما همانند پل عشق پاریس از محبوبیت خاصی برخوردار است و امروزه به جاذبه ای گردشگری در میان عشاق بدل گشته است.

ویرانه های باستانی؛ قلب تپنده ی گردشگری جهان
ادامه مطلب

پل عشق آمستردام هلند

 

قفل عشق

قفل عشق قفلی است که عشاق به نشان وفاداری به یکدیگر و جاودانه ماندن عشقشان به پل، حصار و یا دروازه می بندند. در اروپا بر این باورند که اگر عشاق نام خود را روی این قفل ها حک کنند و روی پل ببندند و کلید قفل را در رودخانه بیندازند عشقشان جاودانه می شود!

قفل عشق

پل عشق آمستردام در سال 1920 احداث گردید و واقع در قلب مرکز شهر می باشد. با وجود اینکه پل عشق در مرکز شهر قرار گرفته است اما راه فراری از شلوغی محسوب می گردد؛ چرا که پل عشق آمستردام بهشتی از صلح و آرامش در منطقه ی گردشگری آمستردام هلند است.

پل عشق آمستردام

اگر مقصد سفرتان به آمستردام هلند افتاد حتما بازدید از پل عشق آمستردام را فراموش نکنید.

منبع: https://www.safarme.com/

نظرات کاربران