پیست اسکی بین المللی آبعلی

پیست اسکی بین المللی آبعلی

کل : 0

میانگین : 0

پیست اسکی آبعلی

پیست اسکی آبعلی قدیمی ترین پیست اسکی تهران است و واقع در جاده هراز، در نزدیکی شهر آبعلی است. این پیست در فاصله ی ۷۵ کیلومتری شرق شهر تهران و نزدیک امامزاده هاشم قرار دارد. با سرد شدن هوا و آغاز بارش برف در فصل زمستان و سفید پوش شدن ارتفاعات، اسکی به یکی از لذت بخش ترین تفریحات بدل می گردد. فصل زمستان بهترین فرصت برای اسکی بازان و عاشقان برف بازی است. اگرچه اسکی از ورزش های گران قیمت بشمار می رود اما بیشتر مردم دوست دارند حتی برای یک بار هم که شده این ورزش هیجان انگیز را تجربه کنند. پیست اسکی آبعلی که از پیست های معروف و محبوب تهران بشمار می رود، در فصل زمستان میزبان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری است. در ادامه با سفرمی همراه باشید تا با پیست بین المللی آبعلی بیشتر آشنا شوید…

پیست اسکی بین المللی آبعلی

 

معرفی پیست اسکی آبعلی

پیست اسکی آبعلی یکی از پیست‌های اسکی بین المللی ایران، واقع در استان تهران است. در حقیقت پیست اسکی آبعلی قدیمی ‌ترین پیست اسکی ایران می باشد. محل تولد اسکی نوین و بنیان ورزش اسکی در ایران از پیست بین المللی آبعلی نهاده شد. اولین پیست اسکی که مجهز به دستگاه های بالابر گردید آبعلی بود. قدمت دستگاه های بالابر پیست اسکی آبعلی به سال 1332 بازمی گردد. مرتفع ترین نقطه ی پیست اسکی بین المللی آبعلی 2650 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و کم ارتفاع ترین نقطه ی آن در ارتفاع 2400 متری از سطح دریا قرار گرفته است.

پیست اسکی بین المللی آبعلی

پیست بین المللی آبعلی در بر دارنده ی پنج پیست اسکی ‌بازی است که هر یک از این پیست ها دارای امکاناتی از قبیل تله‌ کابین و تله‌ اسکی هستند. آبعلی همچنین از 6 رستوران و 1 هتل برخوردار است. این پیست محل مناسبی برای اسکی و لذت از برف زمستانی می باشد، همچنین امکانات بسیاری را برای علاقه مندان به اسکی فراهم نموده است. از مزایای پیست اسکی بین المللی آبعلی می توان به دسترسی آسان، آب و هوای مطلوب، آب گرم و وجود امامزاده اشاره کرد.

پیست اسکی بین المللی آبعلی

 

امکانات تفریحی رفاهی پیست اسکی آبعلی

تمامی امکانات تفریحی رفاهی مورد نیاز گردشگران در پیست آبعلی فراهم می باشد. پیست اسکی آبعلی دارای ۱ تله کابین، ۵ تله اسکی بشقابی، ۱ تله سیژ و ۳ تله اسکی چکشی است. این پیست اسکی به ۳ بخش تقسیم می شود که به ترتیب زیر می باشند:

  • پیست اسکی شرکت نفت
  • تربیت بدنی
  • پیست های خصوصی

پیست اسکی بین المللی آبعلی

 

دیگر امکانات رفاهی تفریحی پیست اسکی آبعلی از قبیل زیر هستند:

  • کمک‌های پزشکی
  • زمین‌ های تنیس
  • پرش و کایت
  • سوارکاری
  • رستوران
  • هتل

آبعلی در فصل های دیگر سال نیز از آب و هوای مناسبی برخوردار است. به ویژه در فصل تابستان که هوا گرم است، آبعلی دارای هوای مطبوعی می باشد؛ به همین علت محل مناسبی برای لذت بردن از اسب سواری و ورزش هایی از قبیل تنیس است.

پیست اسکی بین المللی آبعلی

 

هتل پیست اسکی آبعلی

هتل آبعلی یکی از بناهای تاریخی به شمار می رود و به عنوان اولین بنای بتنی ایران و اولین مهمانسرای سبک مدرن ایران شناخته شده است. مردم محلی هتل آبعلی را “شاله اوزنه” می نامند. این هتل در فاصله 45 کیلومتری تهران قرار دارد و بر فراز دامنه ی کوه های مشرف بر بخش های شرقی آبعلی استقرار یافته است.

با استناد بر روایات مردم محلی شهر آبعلی، هتل در سال های ۱۳۱۴ تا ۱۳۱۶ توسط مهندس طراح اهل شوروی سابق به نام “موسیو منگنف” و دو همکاری آلمانی وی که “ژرژ” و “آندرانیک” نام داشتند احداث شده است.

پیست اسکی بین المللی آبعلی

بنای تاریخی هتل آبعلی دارای دو بخش مجزا است. ساختمان سفید رنگ در دو طبقه و بخش اصلی در سه طبقه می باشد. هتل آبعلی دارای اتاق هایی برای اسکان، سلف سرویس، سالن اجتماعات و اتاق های اداری است.

پیست اسکی بین المللی آبعلی

هتل آبعلی به عنوان اولین مهمانسرای مدرن ایران در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفته است. متاسفانه این هتل وضعیت نامناسبی دارد و در حال حاضر متروکه می باشد.

 

منبع: https://www.safarme.com/

نظرات کاربران