پیست اسکی بین المللی دیزین

پیست اسکی دیزین

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۶

پیست اسکی دیزین

پیست اسکی دیزین در زمره ی بزرگترین، کامل ترین و مجهز ترین پیست های اسکی ایران قرار دارد. مجموعه اسکی دیزین جزو ۴۰ پیست اسکی مرتفع و پهناور جهان بشمار می رود و در ۶ ماه سرد سال محل مناسبی برای اسکی بازان ایرانی و خارجی است. هر ساله و پیش از آغاز فصل اسکی، مجموعه اسکی دیزین برای تامین رفاه و امنیت علاقه مندان، اقدامات لازم را انجام می دهد. در ادامه به معرفی پیست اسکی دیزین می پردازیم. با سفرمی همراه باشید.

پیست اسکی بین المللی دیزین

معرفی پیست اسکی بین المللی دیزین

پیست اسکی بین المللی دیزین واقع در استان البرز، کرج می باشد. دیزین از مسیر جاده چالوس، در فاصله ی ۱۲۳ کیلومتری از تهران و ۷۴ کیلومتری از کرج قرار دارد. همچنین از مسیر شمشک در فاصله ی ۷۱ کیلومتری واقع شده است. دیزین یکی از مهم ترین پیست های اسکی ایران و خاورمیانه محسوب می گردد. پیست اسکی بین المللی دیزین محل بسیار مناسبی برای انجام ورزش های زمستانی است و ظرفیت بالایی دارد.

پیست اسکی بین المللی دیزین

پیست اسکی دیزین بیشترین زمان را برای اسکی بازان در ایران فراهم کرده است. مدت زمان فصل اسکی در دیزین از اوایل ماه آذر تا اواخر ماه اردیبهشت می باشد. مرتفع ترین نقطه ی پیست دیزین در ارتفاع 3600 متری و پایین ترین نقطه ی دیزین از سطح دریا 2650 متر است. مسیر اسکی پیست دیزین حدوداً 7.5 کیلومتر می باشد.

اولین پیست اسکی در ایران که از طرف فدراسیون جهانی اسکی برای برگزاری مسابقات رسمی مورد تایید قرار گرفت و عنوان بین‌المللی را از آن خود کرد، پیست اسکی دیزین بود.

استانبول کارت
ادامه مطلب

معرفی پیست اسکی بین المللی دیزین

امکانات تفریحی رفاهی پیست اسکی بین المللی دیزین

اولین تله کابین دیزین در سال ۱۳۴۸ نصب گردید. دیزین از ۲۳ پیست اسکی تشکیل شده است که شامل ۴ تله کابین شاله، قله، دره، چمن، ۲ تله سیژ قله و چمن، ۷ تله اسکی بشقابی شامل دوبل مایر، سی چال، گوزنی، پشت ویل، مبتدی، چمن و یک تله اسکی چکشی می باشد.

پیست اسکی دیزین

تله کابین پیست اسکی بین المللی دیزین

پیست اسنو پارک، پیست یو، پیست مبتدی و پیست چمن از جمله پیست های اسکی دیزین می باشند. اینجا شامل ۲ هتل، ۱۹ کلبه (شاله) و ۵ رستوران است. امکانات ویژه و فنی این پیست از قبیل شیب مسیر، طول مسیر و محل برگزاری مسابقات می باشد.

تفریحات تابستانی پیست اسکی بین المللی دیزین

اسکی روی چمن از تفریحات تابستانی در اینجا است. پیست اسکی روی چمن دیزین ۶۵۰ متر طول دارد. همه ساله در فصل تابستان مسابقات جهانی اسکی روی چمن در پیست اسکی بین المللی دیزین برگزار می‌ گردد. علاوه بر این، در مناطق دیگر دیزین تفریحاتی از قبیل دوچرخه سواری کوهستانی، تیراندازی با کمان، کایت سواری، تنیس، بازدید از باغ گل و گونه‌ های کمیاب گیاهان کوهستانی و غیره فراهم می باشد.

پیست اسکی بین المللی دیزین

آب و هوای خوب زمستانی با حداقل دمای ۲۰-  درجه سانتی گراد و روزهای تابستانی با حداکثر دمای ۲۰+ سانتی گراد، همچنین دسترسی مناسب و امکانات تفریحی و رفاهی موجود، دیزین را به دهکده ی گردشگری زمستانی و تابستانی بی نظیری در خاورمیانه بدل ساخته است.

دیزین در تابستان

نحوه ی تهیه ی بلیط ورودی پیست

نحوه ی تهیه ی بلیط ورودی پیست اسکی دیزین به صورت آنلاین فراهم می باشد. پس از خرید آنلاین بلیط ورودی از طریق سایت، کد رهگیری از طریق پیام کوتاه به تلفن همراهتان ارسال می شود. با در دست داشتن کد رهگیری هنگام حضور در پیست دیزین بدون اتلاف وقت در صف های طولانی می توانید بلیط خود را دریافت نمایید.

زیباترین پارک های آسیای جنوب شرقی
ادامه مطلب

معرفی پیست اسکی بین المللی دیزین

دسترسی به پیست

  • نشانی جاده پایین:

کرج (کیلومتر ۸۰ جاده چالوس) بعد از هتل گچسر، سه راهی دیزین به طرف گاجره، ۳ کیلومتر بعد از هتل گاجره، مجموعه بین المللی اسکی دیزین

  • نشانی جاده بالا:

تهران، لشگرک، به سمت شمشک، ۱۲ کیلومتر بعد از شمشک، پارکینگ گردنه دیزین، مجموعه بین المللی اسکی دیزین

  • شماره تماس:

026-۳۵۲۱۵۰۴۰

الی ۴۴

پیست اسکی دیزین

در انتها شایان ذکر است که به جز این پیست به زودی به اولین پیست سرباز پاتیناژ، دریاچه مصنوعی ۸۰۰۰ متری در ارتفاع ۳۰۰۰ متری و امکانات رفاهی و تفریحی دیگری نیز مجهز خواهد شد.

بلیط قطار یا بلیط اتوبوس را از سفرمی به صورت کاملا آنلاین بخواهید.

منبع: https://www.safarme.com/

نظرات کاربران