چطور در کرونا سلامت سفر کنیم؟

چطور در کرونا به سلامت سفر کنیم؟

کل : 9

میانگین : 4.56

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۸ مهر ۱۴۰۰

سفر در کرونا یکی از دغدغه های امروزی گردشگران است. کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که علاقه‌ای به سفر و گشت و گذار نداشته‌ باشد. همه افراد تمایل دارند تا با سفر به نقاط گوناگون از زیبایی‌های دنیا لذت ببرند. با آداب و رسوم و فرهنگ کشورهای مختلف آشنا شوند و تجریه های تازه کسب کنند. سفر فرصتی است که از طریق آن می‌توانیم از خستگی‌های ذهنی خود کم کنیم. در سفر محیط اطرافمان را بهتر و بیشتر می‌شناسیم و لخظات منحصر به فردی را زندگی می کنیم. تا قبل از شیوع ویروس منحوس کرونا امکان سفر در هر لحظه از سال میسر بود اما در زمان کوتاهی همه چیز تغییر کرد.

از زمانی که زندگی‌هایمان به وسیله این ویروس تحت الشعاع قرار گرفته، توصیه شده تا حد امکان به سفر نرویم. تمام تلاشمان را به کار بگیریم تا از طریق ماندن در خانه و به کمک برنامه‌های آنلاین روزمرگی‌های‌مان را سپری کنیم تا این ویروس ناخوانده هر چه سریع‌تر بار و بندیلش را ببندد و شرش را از سر زندگی‌های‌مان کم کند.

با شروع واکسیناسیون اوضاع کمی بهبود پیدا کرد و بعضی مرزها با رعایت پروتکل ها باز شد. بعضی ها هم به دلیل شغل شان مجبور به سفر در کرونا بودند. منتها مسئله‌ای که در این میان وجود دارد، این است که ویروس کرونا تنها جان ما را به خطر نمی‌اندازد. در صورت ابتلا شدن به این ویروس عزیزان و اطرافیان‌مان را هم ناخواسته در معرض خطر قرار می‌دهیم. در نتیجه سوالی که در این بین مطرح می‌شود، این است که چگونه می‌توانیم در این دوران سخت به گونه‌ای سفر کنیم که سلامتی‌مان حفظ گردد؟

پیست اسکی بین المللی آبعلی
ادامه مطلب

 

ضرورت رعایت پروتکل ها در سفر

 

قبل از سفر در کرونا علائم خود و دیگران را چک کنید

همان طور که می‌دانید ابتلا به ویروس کرونا برای کسانی مثل کودکان، افراد سالخورده، افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای و زنان باردار خطرناک‌تر است. در نتیجه چنانچه با این افراد قصد سفر در کرونا را دارید، بهتر است که از دو هفته قبل سفر علائم خود و همسفران‌تان را زیر نظر بگیرید تا از ابتلا نبودن به این ویروس مطمئن شوید. همچنین در آستانه سفر باید تست پی‌سی‌آر بدهید. با توجه به شرایط خاص حاکم بر جهان امکان سفر بدون انجام تست پی‌سی‌آر وجود ندارد. جدای از این مورد انجام این تست باعث می‌شود که خیال‌تان از بابت ناقل یا مبتلا نبودن خودتان و نزدیکان‌تان راحت شود.

با این حال همچنان شرایط سفر در کرونا را ندارید اگر هنوز واکسن نزده‌اید. تزریق دو دوز واکسن کرونا یکی از شرط‌های سفر است. شاید در سفرهای داخلی بتوان بدون واکسن سفر کرد اما کارت دیجیتال واکسن کرونا برای مسافران سفرهای خارجی الزامی است و خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل بدون آن انجام نمی شود.

سفر به مناطق وضعیت قرمز ممنوع!

سفر در کرونا به خودی خود خطرناک است چه برسد به سفر به مناطق قرمز! در شرایط فعلی عقل ایجاب می‌کند که دور سفر به شهرهایی با وضعیت قرمز را خط بکشیم. چرا که ریسک ابتلا به بیماری در این مناطق بالا بوده و رفتن به آن جا عاقلانه نیست. با این حال اگر تحت شرایط ویژه‌ای مجبور به سفر به شهرهایی با وضعیت قرمز هستید، تا حد ممکن نکات ایمنی را جدی بگیرید. در صورت سفر با وسیله شخصی در میان راه توقف نکنید و به طور کل پروتکل‌ها را خیلی جدی رعایت کنید.

بهترین فصل خرید در کشورهای اروپایی
ادامه مطلب

 

ضرورت تست کرونا در سفر

 

غذا خوردن در بین راه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

حتما می‌دانید که ویروس کرونا در بدن افرادی که سیستم ایمنی ضعیف‌تری دارند، شدت یافته و این افراد را بیشتر اذیت قرار می‌دهد. بنابراین از مدتی قبل از سفر به خورد و خوراک خود بیش از گذشته اهمیت دهید. در واقع از این طریق سیستم ایمنی بدن خود را برای سفر تقویت کنید. برای طول مسیر نیز بهتر است غذاهای خانگی را تدارک ببینید تا از سلامت آنها مطمئن باشید. اگر هم که فرصت آماده کردن غذا از خانه را ندارید، بهتر است، هتل و یا رستورانی که از ظاهرش می‌توان به رعایت بهداشت در آن پی برد را برای خوردن غذا انتخاب کنید.

از برداشتن لوازم ضروری سفر در کرونا غافل نشوید

معمولا تمامی افراد هنگام بستن چمدان وسایل مختلفی را برمی‌دارند تا خیال‌شان از بابت برداشتن کلیه وسایل ضروری راحت باشد. در این میان ممکن است خیلی از وسایل هم در طول سفر مورد استفاده قرار نگیرند و آنها را بلااستفاده برگردانیم. وسایل ضروری سفر در کرونا با شرایط عادی فرق می کند و همراه داشتن آن ها بسیار واجب است. توصیه ما به شما این است که از برداشتن لوازم غیر ضروری بکاهید. چون باید برای برداشتن وسایل مهم‌تری چون ماسک، الکل و ژل ضدعفونی کننده به اندازه کافی جا وجود داشته باشد.

در طول مسیر سعی کنید در محیطی مطمئن دست‌های‌تان را بشویید. همین طور هرازگاهی محض احتیاط از الکل و ژل جهت ضدعفونی کردن وسایل و دست‌های‌تان استفاده کنید. همچنین حفظ فاصله از افراد حین شستن دست‌های‌تان در محیط عمومی را فراموش نکنید.

با شیخ نشین دبی آشنا شوید
ادامه مطلب

 

الزام واکسن برای سفر در کرونا

 

قید بازدید از اماکن شلوغ را بزنید!

یکی از تفریحات مهم و خاطره‌انگیز هر سفری بازدید از آثار باستانی و موزه‌های آن شهر است. باید توجه داشت که قرار گرفتن در محیطی شلوغ و بسته احتمال مبتلا به ویروس کرونا را افزایش می‌دهد. در نتیجه اگر قصد بازدید از اماکنی را دارید که شلوغ هستند، بهتر است که رفتن به آن‌ها را به زمان بهتری موکول کنید.

همچنان بعد از سفر پروتکل‌ها را رعایت کنید!

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در طول سفر در کرونا اهمیت بالایی دارد. البته ادامه دادن به آن پس از سفر هم بیش از اندازه مهم است. چراکه گاهی ممکن است علیرغم تمام مراقبت‌ها باز هم مبتلا یا دست کم ناقل کرونا شویم. به همین خاطر سعی کنید تا دو هفته پس از بازگشت از سفر خود را قرنطینه کنید. چنان چه شرایط قرنطینه بودن را ندارید، یادتان باشد که فاصله اجتماعی را با سایر افراد حفظ کرده و از زدن ماسک و الکل غافل نشوید. این روند را تا زمانی جدی بگیرید که از بابت بیمار یا ناقل نبودن خود مطمئن شوید.

نظرات کاربران