ژوهانسبورگ

جاذبه های گردشگری ژوهانسبورگ

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

دیدنی های ژوهانسبورگ

ژوهانسبورگ که به خاطر داشتن معادن طلا، به شهر طلایی شهرت یافته است؛ به عنوان یکی از مدرن ترین و صنعتی ترین شهرهای آفریقای جنوبی شناخته می شود و سیر تحولی رو به رشد را در زمانی بسیار کوتاه طی نموده است. قدمت این شهر آفریقایی به 120 سال می رسد و همین زمان کوتاه کافی بوده است تا شهر ژوهانسبورگ، به شهری پیشرفته، سرزنده و پویا تغییر یابد و با داشتن جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار، به مقصدی ایده آل برای گردشگران کل دنیا تبدیل گردد.

وجود گالری های هنری متعدد، کافه ها و رستوران های لوکس و مدرن، برج ها و آسمان خراش های غول آسا و جاذبه های طبیعی بسیار، باعث شده اند تا سالانه گردشگران زیادی راهی این شهر شده و از گشت و گذار در آن لذت ببرند. در این بخش به معرفی جاذبه های گردشگری ژوهانسبورگ خواهیم پرداخت و شما را با اماکن دیدنی این شهر آشنا خواهیم نمود. با سفرمی همراه باشید.

 

پارک گلدریف سیتی (Golf Reef City)

پارک گلدریف سیتی یکی از مهم ترین اماکن دیدنی ژوهانسبورگ است؛ که گردشگران را با بخشی از تاریخ آفریقای جنوبی آشنا می کند. گردشگران با مراجعه به این پارک می توانند به بازدید از یک معدن طلای باستانی که غنی ترین معدن طلا در کل دنیا است مشغول شده و از تماشای خانه ها، مغازه ها، هتل قدیمی، سالن تئاتر سلطنتی و دیگر بناهای بازسازی شده لذت ببرند و با بخشی از گذشته این سرزمین آشنا شوند.

گلد ریف سیتی

 

موزه ی آپارتاید (Apartheid Museum)

آپارتاید، واقعه ای تاریخی در آفریقای جنوبی می باشد و موزه ی آپارتاید به شرح تمامی وقایعی می پردازد که در این رویداد تاریخی به وقوع پیوسته اند. تمامی اتفاقات آپارتاید، در قالب فیلم، عکس، اسناد و مدارک شخصی، تکه هایی از روزنامه ها و نشریات و آثار هنری مختلف به نمایش گذاشته می شوند و علاقه مندان به تاریخ این کشور می توانند به بازدید از این آثار بپردازند و لذت ببرند.

بهترین هتل های شهر دبی را بشناسید
ادامه مطلب

برای گشت و گذار کامل در این موزه بهتر است تا زمانی بالغ بر 2 ساعت را به این کار اختصاص دهید و از بخش های مختلف این موزه همچون موزه ی Lilies Leaf Frame، که زمانی محل تجمع رهبران جنبش آزادی این کشور بوده است، دیدن فرمایید.

اپاراتاید

 

موزه ی ماندلا، واقع در سووءِتو (Soweto)

کلمه ی سووءِتو از عبارت Southwestern Townships، استخراج شده است و به معنای جنوب غربی می باشد. این منطقه ی تاریخی در فاصله ی 20 کیلومتری از شهر ژوهانسبورگ واقع شده است و سالانه میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می باشد. این منطقه به عنوان نقطه ی آغازی برای شروع آپارتاید در آفریقای جنوبی شناخته می شود و تمامی بازدیدکنندگان را مهمان سفری تاریخی و پرشور می نماید. یکی از پرطرفدارترین اماکن دیدنی این منطقه موزه ی ماندلا می باشد؛ که در واقع زمانی خانه ی نلسون ماندلا بوده و وی آخرین سال های قبل از زندانی شدنش را در آنجا زندگی کرده است.

سووتو

البته اماکن دیدنی ژوهانسبورگ، محدود به همین ها نمی شوند و از میان آن ها می توان به تئاتر مارکت (Market Theatre)، موزه‌ی ملی تاریخ نظامی آفریقای جنوبی، منطقه‌ی Maboneng Precinct ،Constitution Hill و بسیاری اماکن دیگر نیز اشاره کرد؛ که بازدید از آن ها در سفر به ژوهانسبورگ به شدت توصیه می شود. کافی است علاقه مندی های خود را بشناسید و با توجه به آن ها لیستی از اماکن دیدنی موجود در هر شهر و کشور را قبل از سفر به آنجا تهیه نمایید تا سفری لذت بخش و خاطره انگیز را تجربه کنید.

لاپلند، سرزمین عجایب، نفس گیر ترین مقصد زمستانی
ادامه مطلب

موزه ویتس

نظرات کاربران