سامانه کارت دیجیتال واکسن کرونا

کارت دیجیتال واکسن کرونا برای مسافران سفرهای خارجی

کل : 12

میانگین : 4.75

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۴ شهریور ۱۴۰۰

کارت دیجیتال واکسن کرونا اقدامی جدید از وزارت بهداشت است که به سلامت و بازگشت جامعه به حالت نرمال کمک بزرگی‌ می‌کند. همه‌ می‌دانیم که مدت‌ها است ویروس کرونا در تمام دنیا شیوع پیدا کرده است. متاسفانه این ویروس تمام بخش‌های عادی زندگی را مختل کرده است. نمی‌توان تاثیر منفی ویروس کرونا را در تفریحات و سفرها نادیده گرفت. صنعت گردشگری از ویروس کرونا ضربه سنگینی خورده است. محدودیت های سفرهای خارجی و داخلی در کرونا باعث شد تا حجم سفرها را به شدت کاهش پیدا کند.

با این حال با تولید واکسن کووید شرایط کمی تغییر پیدا کرده است. بی شک واکسیناسیون به موقع و در سطح گسترده به خوبی‌ می‌تواند مانع شیوع این بیماری شود. هرچند هنوز بعضی از مردم از زدن واکسن امتناع‌ می‌کنند. در حال حاضر کشورهای زیادی انجام تست PCR و داشتن کارت واکسن کووید را پیش شرط پذیرش مسافر قرار داده‌اند. در واقع برای سفرهای خارجی علاوه بر تمام مدارکی که قبلا لازم بود، داشتن کارت دیجیتال واکسن کرونا هم الزامی است.

تست کرونا

سامانه کارت دیجیتال واکسن کرونا

وزارت بهداشت در راستای کنترل و جلوگیری از شیوع بیماری کووید برای کسانی که واکسن تزریق کرده‌اند و قصد سفر خارجی دارند، سامانه‌ای را راه اندازی کرده است. کارت دیجیتال واکسن کرونا برای مسافران خارجی الزامی است و سفر بدون این کارت امکان پذیر نیست.

در حال حاضر بیش از 500 نفر در روز به دلیل ویروس کرونا در ایران جان خود را از دست‌ می‌دهند. به همین دلیل تدابیری در نظر گرفته شده است. در آینده به کمک این سامانه استفاده از سینما و تفریحاتی این چنین منوط به داشتن کارت دیجیتال واکسن کرونا باشد. همین طور افرادی که از تزریق واکسن امتناع کنند بعدا در استفاده از خدماتی مانند خرید بلیط هواپیما، اقامت در هتل، خدمات بانکی و … دچار مشکل خواهند شد. این روند‌ می‌تواند باعث اجبار تزریق و در نهایت فروکش کردن همه گیری کرونا شود.

بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت با خانواده
ادامه مطلب

 

همه گیری ویروس کرونا

 

سامانه کارت دیجیتال واکسن کرونا برای مسافران سفرهای خارجی

در حال حاضر سامانه کارت دیجیتال واکسن کرونا برای مسافران سفرهای خارجی راه اندازی شده است. هر کسی که دو دوز واکسن را تزریق کرده باشد و بخواهد برای سفر خارجی اقدام کند باید به آدرس اینترنتی https://vcr.salamat.gov.ir مراجعه کند. در این سامانه با دریافت کد ملی، تاریخ تولد، نام و نام خانوادگی به زبان انگلیسی، شماره پاسپورت و شماره تلفن همراه ثبت نام انجام‌ می‌شود. بعد از گذشت یک روز آدرس اینترنتی کارت که قابلیت QR-CODE نیز دارد، برای متقاضی پیامک‌ می‌شود.

دقت داشته باشید در زمان ثبت نام در سامانه باید نام و نام خانوادگی خود را دقیقا مطابق آنچه در پاسپورت‌تان ذکر شده، بنویسید. همین طور مطمئن باشید شماره پاسپورت خود را به درستی وارد‌ می‌کنید. در صورت اشکال و مغایرت در هنگام ثبت اطلاعات ممکن است زمان ورود به کشور مقصد مانع شما شوند. به علاوه شماره تلفنی که فرد متقاضی در سامانه وارد‌ می‌کند حتما باید به نام خودش باشد.

در خصوص راحتی و سرعت بیشتر خدمت رسانی به متقاضیان کارت واکسن دیجیتال کرونا، گفته شده سامانه مذکور به کمک نیروی انتظامی قصد دارد تا فراخوانی اطلاعات را به صورت اتوماتیک انجام دهد. یعنی به محض ورود به سایت با وارد کردن کد ملی تمام اطلاعات شما از ارگان‌های مربوطه فراخوانی شود. این موضوع باعث‌ می‌شود اشتباهات کمتری اتفاق بیوفتد.

 

واکسیناسیون ویروس کرونا

 

رعایت پروتکل‌ها بعد از تزریق واکسن

با وجود این که تزریق واکسن ایمنی بالایی ایجاد‌ می‌کند اما باز هم احتمال بیماری وجود دارد. به همین دلیل گفته‌ می‌شود حتی بعد از تزریق واکسن تا زمان ریشه کن شدن بیماری، باز هم باید پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.

بهترین هتل های همدان
ادامه مطلب

فراگیری کرونا، قرنطینه و تعطیلی‌ها شرایط زندگی را برای خانواده‌ها سخت کرده است. خصوصا منع سفر و بسته بودن تفرجگاه‌ها گذراندن این دوره را سخت‌تر هم کرده است. تنها راه گذر از این بحران رعایت صد در صدی پروتکل‌ها و واکسینه شدن است. خوشبختانه با انجام واکسیناسیون شرایط‌ می‌تواند ایمن‌تر شود. با توجه به این موضوع واکسینه شدن پرسنل هتل‌ها به صورت گسترده در ماه‌های آینده آغاز‌ می‌شود. در حال حاضر تمام کارکنان هتل‌های فرودگاهی کشور واکسینه شده‌اند.

 

پروتکل های بهداشتی در شیوع کرونا

نظرات کاربران