م بازدیدترین کشورهای جهان

کم بازدیدترین کشورهای جهان

کل : 4

میانگین : 4.25

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۶

کم بازدیدترین کشورهای جهان را می شناسید؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کم بازدیدترین کشورهای جهان در زمره زیباترین مناطق دنیا قرار دارند. هر کشوری مانند فرانسه و اسپانیا پربازدید نیست اما این دلیل نمی شود که دست کمی از دیگر نقاط دنیا دارند. البته به جز کشورهای جنگ زده. در واقع کم بازدیدترین کشورهای جهان یک مزیت برتر نسبت به کشورهای پربازدید دارند. این مکان ها خلوت تر بوده و گشت و گذار در آنها راحت تر خواهد بود. بعلاوه، می توانید از طبیعت بکر و دست نخورده آن بیشتر لذت ببرید.

کم بازدیدترین کشورهای جهان

در ادامه مطلب با سفرمی همراه باشید…

کم بازدیدترین کشورهای جهان در اروپا

1. اروپا- لیختن اشتاین: 69000 بازدیدکننده

(Liechtenstein)

کم بازدیدترین کشورهای جهان

بر اساس گزارشات سازمان جهانی گردشگری ملل متحد (UNWTO)، لیختن اشتاین دومین کشور کم بازدید در اروپا به شمار می رود. این سرزمین باریک، بین اتریش و سوییس قرار دارد و دارای مناظر کوهستانی فوق العاده است که برای پیاده روی، دوچرخه سواری، کوهنوردی و دیگر ورزش های زمستانی ایده آل می باشند. قلعه وادوز (Vaduz Castle) متعلق به قرن 12 یکی از جاذبه های دیدنی لیختن اشتاین محسوب می شود. این پایتخت معروف دارای گالری های هنری عصر معاصر و یک موزه پستی می باشد.

2. اروپا- مولداوی: 121000 بازدیدکننده

(Moldova)

مولداوی

مولداوی سومین کشور کم بازدید در اروپا به حساب می آید. این جمهوری شوروی سابق در میان رومانی و اوکراین قرار دارد و پایتخت آن کیشیناو (Chișinău) است. این کشور با قلعه های قرون وسطایی، رومی و اورهئول وخچی، یک میراث باستان شناسی محسوب می شود. کاوش های باستان شناسی صورت گرفته در ساختمان های تاریخی نشان می دهد که قدمت این بناها به دوره پارینه سنگی باز می گردد.

سرنوشت هواپیمای بدون موتور چه می شود؟
ادامه مطلب

3. اروپا- سن مارینو :60000 بازدیدکننده

(San Marino)

کم بازدیدترین کشورهای جهان

کم بازدیدترین کشور اروپا را می شناسید؟ این کشور در محدوده ای کوهستانی واقع شده و توسط سرزمین ایتالیا محصور گشته است. اما سن مارینو به معنای واقعی کلمه دیدنی است. مرکز تاریخی سن مارینو که قدمت آن به قرن 13 بازمی گردد، دیوارها، دروازه ها و دیگر استحکاماتی نظیر کلیسای نئوکلاسیک قرن نوزدهم که در سال 2008 به عنوان میراثی جهانی ثبت شد، از جاذبه های گردشگری سن مارینو به شمار می روند. همچنین، بازدید از کوه تیتانو (Mount Titano) خالی از لطف نیست.

کم بازدیدترین کشورهای جهان در آسیا

1. آسیا- بوتان: 155000 بازدیدکننده

بوتان

دره های پارو و پوناکا منزلگاه “تپه های سبز” (verdant hills)، رودخانه های کریستالی، کوه های سر به فلک کشیده و زمین های کشاورزی که توسط گاو و گوسفندان شخم زده می شوند، بسیار دیدنی هستند. اما شاید یکی از علل کم بازدید بودن این منطقه مشکل دسترسی باشد. فقط تعداد انگشت شماری از خلبانان می توانند در فرودگاه بوتان فرود بیایند.

2. آسیا- بنگلادش: 125000 بازدیدکننده

معبد بودایی

بنگلادش یکی از پرجمعیت ترین ولی در عین حال کم بازدیدترین کشورهای جهان است. بنگلادش که اغلب دچار سیل زدگی می شود در سال 1971 به یک کشور تبدیل شد. این کشور از فقر عمیقی رنج می برد اما صنعت گردشگری کوچک آن بخاطر زمین های چایهمچنان پابرجاست. معابد بودایی ویهارا (Buddhist Vihara) یکی از جاذبه های دیدنی بنگلادش به شمار می رود.

3. آسیا- تیمور- لسته: 66000 بازدیدکننده

(Timor-Leste)

تیمور لسته

یکی از کم بازدیدترین کشورهای آسیا، تیمور لسته است. قسمت شرقی جزیره تیمور توسط صخره های مرجانی محصور گشته و بخش های داخلی آن در دل جنگل های کوهستانی قرار گرفته است. این منطقه برای غواصان، کوهنوردان و به طور کلی افراد ماجراجو، بسیار مناسب است. همپنین، ساختمان های مستعمراتی عظیمی از دوران پرتغالی ها بر جای مانده است. غارهای این منطقه از نقاشی های جذابی پر شده که قدمت آنها به 13000 سال پیش می رسد.

راهنمای سفر به بالی
ادامه مطلب

4. آسیا- برونئی : 219000 بازدیدکننده

کم بازدیدترین کشورهای جهان

این کشور کوچک در جزیره بورنئو، مهد جنگل های سرسبز از جمله پارک ملی اولو تمبورونگ (Ulu Temburong National Park) می باشد. در این پارک ملی قایق های بزرگ و میمون های بازیگوش به چشم می خورند. این پارک همچنین، دارای معماری های شگفت انگیز اسلامی همچون مسجد سلطان عمر علی سیف الدین می باشد.

کم بازدیدترین کشورهای جهان در اقیانوسیه

1. اقیانوسیه- کیریباتی: 4000 بازدیدکننده

(Kiribati)

کیریباتی

این کشور شامل 33 جزیره مرجانی می باشد که در امتداد خط استوا قرار گرفته است. امروزه کیریباتی به مکانی ایده آل برای ماهیگیری، غواصی و استراحت در جزایر خصوصی تبدیل شده است.

2. اقیانوسیه- تووالو: 2000 بازدیدکننده

(Tuvalu)

تووالیو

تووالو واقع در جنوب اقیانوس آرام، کم بازدیدترین کشور دنیا محسوب می شود. تووالو هیچ نیروی مسلحی ندارد. میزان تهدیدات تروریستی و جرم و جنایات در این کشور بسیار پایین است. بیشتر مردم جهان تا قبل از اینکه دوک و دوشس کمبریج از آن بازدید نکرده بودند، این کشور را نمی شناختند. در تووالو یک قلمرو پارلمانی با رفاه عمومی برقرار است و ملکه الیزابت دوم رئیس دولت می باشد.

کارائیب

1. کارائیب- مونتسرات: 9000 بازدیدکننده

کم بازدیدترین کشورهای جهان

کم بازدیدترین جزیره کارائیب مونتسرات می باشد. این قلمرو که روی آب های قلمرو بریتانیا واقع شده است، بیشتر به خاطر تپه های آتش فشانی اش شناخته شده می باشد. این آتش فشان در دهه 1990 فوران کرد و پلیموث (Plymouth) پایتخت سابق این کشور را با خاک یکسان نمود. در حال حاضر مونتسرات به عنوان “جزیره زمردین” شناخته می شود.

کم بازدیدترین کشورهای جهان در آفریقا

1. آفریقا- سائوتومه و پرنسیپ: 8000 بازدیدکننده

(Sao Tome & Principe)

کم بازدیدترین کشورهای جهان

کم بازدیدترین کشور آفریقا، این سرزمین دو جزیره به شمار می رود. مساحت سائوتومه و پرنسیپ به 225 کیلومتر می رسد. این کشور آفریقایی از نفت، گاز و کاکائو غنی می باشد. اما ورود گردشگران به آن تقریبا وجود ندارد. سبک معماری آن که برگرفته از دوران استعماری پرتغال می باشد، شهر سائوتومه را جذاب ساخته است. فعالیت های گردشگری نظیر غواصی، ماهیگیری و تماشای نهنگ های کوهی و دلفین ها در ماه های جولای و اکتبر رایج است.

زیباترین جاذبه های گردشگری استان لرستان (بخش اول)
ادامه مطلب

2. آفریقا- کومور (مجمع‌الجزایر قُمُر): 24000 بازدیدکننده

(Comoros)

کم بازدیدترین کشورهای جهان

این جزایر خوشه ای در نزدیکی ماداگاسکار و خط ساحلی موزامبیک واقع شده اند و دارای مناظر آتش فشانی شگفت انگیزی می باشند. برخی از بهترین صخره های مرجانی ناشناخته جهان برای غواصی، جنگل های مملو از میمون های پوزه دار و خفاش های میوه خوار در این جزیره وجود دارند. مردم این جزیره به زبان های سواحلی، فرانسوی و عربی صحبت می کنند.

نظرات کاربران