گردشگری

در صنعت گردشگردی جهانی چه می گذرد؟ ۲۰۱۸

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۲۶ بهمن ۱۳۹۶

نکاتی درباره صنعت گردشگری ۲۰۱۸-۲۰۱۷

چند نکته درباره صنعت گردشگری جهانی در این مطلب برای شما گردآوری شده اند. با سفرمی همراه باشید و نگاهی به جدیدترین گزارشات درباره رفتار گردشگران و تغییرات صورت گرفته در این صنعت بیاندازید. محتوای به روز درباره سفر، امروزه به یکی از اصلی ترین بخش های موجود در بازارهای گردشگری تبدیل شده است. از گزارشات سالیانه درباره سلایق گردشگران و ترندهای به روز گرفته تا محتوای وبلاگ. از این طریق قصد داریم تا با ارائه آخرین آمار و اطلاعات گردشگری به اپراتورهای تور و شرکت های گردشگری کمک کنیم تا بفهمند چه عواملی صنعت گردشگری را شکل می دهند و بتوانند بهترین راه ممکن را برای پاسخ به نیاز مشتریان انتخاب کنند.

گردشگری

اطلاعات ذکر شده در این مطلب از سایت www.trekksoft.com (یک تیم فعال بین المللی و معتبر در صنعت گردشگری ماجراجویانه) تهیه شده است.

ترندهای رزرو

۱. گردشگران به سفرهای بزرگ علاقه دارند اما همچنان از مسافرت های یهویی لذت می برند.

گردشگری

۵۵% از گردشگرانی که به قصد تفریح سفر می کنند، معمولا یک یا دو بار در سال برنامه سفر می چینند و برای این برنامه ریزی زمان زیادی صرف می کنند. اما رفتار همین گردشگران اگر با آفرهای فوق العاده روبرو شوند تا حد زیادی تغییر می کند. بر اساس آمار، ۳۰% از این گردشگران به جاهایی که هیچ برنامه ای برای آن نداشته اند، سفر خواهند کرد و ۲۵% هم حاضرند برای سفر به مقاصد ناآشنا برنامه ریزی کنند.

۲. افزایش جستجوی اطلاعات درباره سفر با تلفن همراه اصلا تعجب آور نیست.

سفرمی

۷۰% از مسافران تحقیقات سفر خود را با استفاده از تلفن همراه انجام می دهند. بر طبق آمار از هر دو سفر، مقدمات رزرو یکی از طریق تلفن همراه انجام شده است و ۵۰% از مسافران هزاره سوم در هنگام جستجو در تلفن همراه شان با یک شرکت مسافرتی جدید آشنا می شوند. ۳۰% از جستجوهای تلفن همراه با مقاصد گردشگری مرتبط است.

سفرمی

نکات کلیدی: برخورداری از اپلیکیشن ها و وب سایت های گردشگری بهینه سازی شده در تلفن های همراه؛ به ویژه اگر شما اپراتور تور و رزور آنلاین هستید. برای دستیابی و شناسایی مشتریان هدف شما، تلفن همراه می تواند وسیله خوبی باشد. به ویژه برای تبادل اطلاعات و آگهی های تبلیغاتی.

۳. مسافران خواستار انعطاف در زمان رزرو هستند.

*بازدید و فعالیت بر روی وب سایت های گردشگری در بعد از ظهرها به طرز چشمگیری افزایش می یابد. علی الخصوص در آخر هفته ها. (treckksoft data)

* ۵۹% از مسافران مقدمات رزرو برای مسافرت های بزرگ را از یک تا ۳ ماه قبل انجام می دهند.

سفرمی

 

* ۳۸% از رزروها در همان روز تا دو سه روز قبل از سفر انجام می شود. بسیاری از این رزروها در مقصد (زمانی که مسافران در سفر هستند) اتفاق می افتد.

نکات کلیدی: مشتریان خواستار انعطاف در زمان رزرو هستند (چه از قبل و چه در تورهای لحظه آخری). شرکت های گردشگری باید شرایطی را فراهم کنند که امکان رزرو برای سفرهای از پیش تعیین شده و سفرهای یهویی وجود داشته باشد. برای این کار یک سیستم رزرو آنلاین و به روز مورد نیاز است که بدون محدودیت زمانی و مکانی عملیات رزرو را انجام دهد.

۴. کانال های رزرو آنلاین بیشتر برای اپراتورهای تور مهم هستند.

گردشگری

* رزروهای مستقیم در وب سایت شرکت های گردشگری به عنوان مهم ترین عامل برای اپراتورهای تور محسوب می شوند. بیشتر دنبال کنندگان این کانال ها اپراتورهای تورهای ورودی، فروشندگان مستقیم آفلاین و آنلاین در بازار گردشگری هستند.

۵. فروش آفلاین

فروش آفلاین همچنان مهم است. ۴۵% از معاملات در صنعت گردشگری به طور مستقیم و آفلاین اتفاق می افتد.

۶. اکثر رزروها توسط خانم ها انجام گرفته است.

گردشگری

تحقیقات حاکی از آن است که در تعطیلات، ۶۷% مواقع خانم ها پایه ثابت رزرو تور هستند.

۷. بازار چین در حال تغییر است.

رشد بازار خارجی چین همچنان ادامه دارد. بر اساس گزارشات استفاده از مسترکارت در کشورهای خارجی: از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ میانگین رشد بازار خارجی چین ۸.۵% به طور سالیانه افزایش خواهد داشت. خرید کمتر و تجربه بیشتر. عادت های افراطی مردم چین زودتر از حد انتظار کاهش خواهند یافت.

گردشگری

در عادت های سفر بازار چین تنوع زیادی وجود دارد. در واقع یک تفاوت واضح میان مسافرانی که برای نخستین بار سفر می کنند و آنهایی که بالغ تر هستند وجود دارد. این افراد لزوما بدنبال تجربیات مشابهی نیستند. بهتر است هنگام تبلیغات روی بازار چین زیاد حساب نکنید. چون رفتار گردشگری آنها به سرعت در حال تغییر است.

۸. بازاریابی محتوا باید با تصاویر زیبا و خلاقیت همراه باشد.

مقالاتی که در بین هر ۱۰۰ کلمه تصاویر زیبا در آن گنجانده شده است، در شبکه های اجتماعی بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند تا مقالات بدون عکس.

گردشگری

۶۹% از مسافرین بیشتر به شرکت هایی وفادار هستند که تجریبات خود را به صورت آفلاین و آنلاین با مشتریان خود به اشتراک می گذارند.

۹. شرکت های گردشگری باید مدام و آگاهانه شهرت خود را مدیریت کنند.

گردشگری

همه چیز به تجربیات مشتریان بستگی دارد. شرکت های پیش قدم در روش “تجربیات سفر مشتری” در طول ۵ سال ۱۷% افزایش درآمد داشته اند. اما شرکت هایی که در این مورد ضعیف عمل کرده اند، در همین مدت تنها ۳% افزایش درآمد داشته اند. ۹ نفر از ۱۰ مسافر معتقدند که بررسی آنلاین تجربیات دیگر مشتریان بسیار مهم است. یکی از ترفندهایی که می تواند شما را در میان دیگر رقبا محبوب تر جلوه دهد، تشویق مشتریان برای مطرح کردن تجریبات موفق سفر خود در وب سایت شماست.

 

نظرات کاربران