۱۰ شهر گردشگری ترکیه دارای اهمیت بسیاری هستند؛ ترکیه با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوای مناسبی که دارد، مقصد بسیاری از گردشگران سراسر جهان است. به گونه‌ای که اغلب گردشگران بازدید از شهرهای این کشور زیبا، جذاب و تاریخی را به عنوان برترین گزینه‌های فهرست سفرشان در نظر می‌گیرند.

عده‌ای بر این باور هستند که موقعیت جغرافیایی و طبیعت زیبای ترکیه سبب جذب گردشگران به سوی این کشور زیبا شده است؛ اما تنها موقعیت جغرافیایی نمی‌تواند سبب جذب علاقه‌مندان شود؛ شهرهای توریست پذیر و زیبای ترکیه با جاذبه های طبیعی و تاریخی منحصر به فردی که دارند از مهم‌ترین گزینه‌های جذب گردشگر هستند. در ادامه به معرفی ۱۰ شهر گردشگری ترکیه می پردازیم تا هنگام سفر به این کشور زیبا مقصد مناسبتان را به طور آگاهانه انتخاب کنید و اطلاعات بیشتری درباره آن کسب نمایید. با سفرمی همراه باشید.

10 شهر گردشگری ترکیه

 

معرفی ۱۰ شهر گردشگری ترکیه

آنکارا

آنکارا پایتخت کشور ترکیه می‌باشد و اولین شهر در فهرست ۱۰ شهر گردشگری ترکیه است که هر ساله پذیرای بیشترین گردشگران می باشد. آنکارا شاهراه ارتباطی و قطب تجاری کشور ترکیه با دیگر کشورها می‌باشد. این شهر تاریخی که از قدمتی طولانی برخوردار است، دارای آب و هوایی قاره‌ای می باشد و با وجود معبد آتاتورک، تئاتر رومی، قله آنکارا و موزه‌های متعددی از جمله موزه هوانوردی به عنوان شهر گردشگری مورد توجه قرار می‌گیرد.

 10 شهر گردشگری ترکیه

 

آنتالیا

آنتالیا دومین شهر از ۱۰ شهر گردشگری ترکیه است که با وجود مناظر سرسبز طبیعی و سواحل زیبایی که دارد گردشگران زیادی را از سرتاسر جهان به سوی خود جذب می‌کند. تفریحات تابستانی در این منطقه رونق فراوانی دارد. این شهر زیبا برای شما این امکان را فراهم می‌کند که در سواحل حمام آفتاب بگیرید و به انجام تفریحات آبی مانند رفتینگ، قایق سواری و غواصی بپردازید. با وجود کافه‌ها و رستوران‌های اطراف این منطقه نگرانی از بابت تهیه غذا نخواهید داشت.

10 شهر گردشگری ترکیه

 

بدروم

بدروم به عنوان سومین شهر از ۱۰ شهر گردشگری ترکیه است که به نام شهر ساحل فیروزه‌ای در ترکیه شناخته می‌شود و از جاذبه‌های گردشگری متعددی برخوردار می باشد. از قایق سواری بر روی آب‌های مدیترانه تا  قلعه سنت پیتر‏، موزه آثار باستانی زیر آب بدروم‏، آرامگاه هالیکارناسوس‏ و دروازه میندوس ‏‏‏‏‏‎سبب جذب بیشتر گردشگران به سوی این منطقه شده است.

10 شهر گردشگری ترکیه

 

استانبول

استانبول به عنوان پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه، چهارمین و برترین شهر از ۱۰ شهر گردشگری ترکیه مورد توجه گردشگران جهان است. بقایای طراحی‌های معماری‌ رومی و عثمانی برجای مانده از گذشته را به خوبی می‌توانید در این شهر زیبا مشاهده کنید. از جاذبه‌های گردشگری استانبول می‌توان به موزه ایاصوفیه، قصر توپکاپی و مسجد سلطان احمد اشاره کرد.

10 شهر گردشگری ترکیه

 

سیده

سیده به عنوان یک شبه جزیره کوچک، پنجمین شهر از ۱۰ شهر گردشگری ترکیه است. این شهر تاریخی با وجود ساحل شنی سفید و بندرگاه زیبایی که دارد، تفریحات مدرن و کلاسیکی را برای گردشگران فراهم کرده است. با اقامت در این شهر زیبا می‌توانید از جذابیت‌های طبیعی آن لذت ببرید و غذاهای متنوع موجود در رستوران‌های ساحلی را میل کنید.

10 شهر گردشگری ترکیه

 

مارماریس

مارماریس به عنوان ششمین شهر از ۱۰ شهر گردشگری ترکیه، مرکز تجمع کشتی‌های بسیاری است. به دلیل طبیعت زیبا و هتل‌های مناسبی که این منطقه دارد بیشتر گردشگران اروپایی این شهر را به عنوان مقصد نهایی سفرشان در نظر می‌گیرند. در مارماریس می‌توانید از بازار بزرگ، سواحل مارماریس، خلیج کوچک بیزانسی و… بازید به عمل بیاورید، یا این که در تفریحات آبی و مسابقات اتومبیل سواری شرکت کنید.

10 شهر گردشگری ترکیه

 

قونیه

قونیه به عنوان هفتمین شهر از ۱۰ شهر گردشگری ترکیه، نزد ایرانیان ارزش بسیاری دارد؛ زیرا مقبره مولانا شاعر و عارف به نام ایرانی در این منطقه واقع شده است. مرقد مولانا، موزه مولانا، مسجد علاءالدین و موزه آتاتورک را می‌توانید در هنگام سفر به قونیه مورد بازدید قرار دهید.

10 شهر گردشگری ترکیه

 

ماردین

ماردین که هشتمین شهر از ۱۰ شهر گردشگری ترکیه است، به دلیل دارا بودن ساختمان‌های قدیمی ماسه‌ای و شنی به شهرت رسیده است. در مادرین می‌توانید یک رصدخانه نجومی و چند صومعه سرای قدیمی را مشاهده کنید. موزه ماردین، صومعه ماریعقوب، کیزیل‌تپه و صومعه دیر الزعفران از جاذبه‌های گردشگری این شهر زیبا هستند.

10 شهر گردشگری ترکیه

 

افه سوس

افه سوس به عنوان نهمین شهر از ۱۰ شهر گردشگری ترکیه دارای آثار باستانی بسیاری است. این شهر تاریخی با وجود پیشینه چند هزار ساله یکی از عجایب هفتگانه جهان تحت عنوان معبد آرتمیس را در قلب خود جای داده است. در هنگام بازدید از این شهر زیبا می‌توانید از آمفی‌تئاتر عظیم، معبد هادریان و کتابخانه باشکوه سلسوس نیز بازدید به عمل بیاورید.

10 شهر گردشگری ترکیه

 

کاپادوکیه

کاپادوکیه به عنوان دهمین شهر از ۱۰ شهر گردشگری ترکیه، به دلیل وجود صخره‌های مخروطی شکل که در اثر فرسایش زمین و فوران آتش‌فشان‌ها به وجود آمده؛ به شهرت دست پیدا کرده است. از آثار باستانی این شهر زیبا می‌توان به نقش‌های باستانی در غارهای کاپادوکیه، درینکویو، گورمه و اوچیسار اشاره کرد.

10 شهر گردشگری ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


33.3KFollowers
26Followers
2.3KPosts
1KComments
28Followers
Follows
8.7KSubscribers
Subscribe