نیوزلند

10 مقصد ایده آل برای چتربازی

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۸ آبان ۱۳۹۶

پاراشوت و چتربازی امروزه به یکی از محبوب ترین تفریحات گردشگری دنیا تبدیل شده است که طالبان بسیاری دارد. از این رو مناطق مناسب برای پرش و سقوط آزاد در سراسر جهان رو به افزایش است.

نیوزلند

شاید هر کسی برای بار اول دل و جرات امتحان کردن آن را نداشته باشد؛ اما پس از یک بار تجربه فشار آدرنالین و هیجان بیش از اندازه، قطعا مشتری دائمی این تفریح دوست داشتنی خواهد شد و شاید حتی به آن اعتیاد پیدا کند.

وایالوا

اگر شما هم قصد دارید برای اولین بار پاراشوت را امتحان کنید، سری به 10 مکانی بزنید که سفرمی به شما معرفی می کند! چراکه زیبایی بی حد و حصر این مناطق شما را برای پریدن مشتاق می کند.

1. وایالوا، هاوایی

چتربازی

وایالوا یکی از زیباترین مناطق جهان برای پریدن شناخته شده است. تماشای چشم انداز زیبای منطقه از ارتفاع 12000، 14000 یا 20000 فوتی بر فراز ساحل شمالی هاوایی بی نظیر است. با سرعت 120 مایل در دل آسمان به سمت مناظر نفس گیر اقیانوس آرام هدایت می شوید.

2. پالم جمیرا، امارات متحده عربی

پالم جمیرا

پاراشوت و چتربازی بر فراز پالم جمیرا (نخل جمیرا) به اندازه ای محبوب است که برای رزرو آن باید از یک یا دو ماه قبل اقدام کنید. آیا هنوز آماده ی پریدن نیستید؟ تماشای منطقه نخل و برج العرب از آسمان دیوانه کننده است.

3. کوه اورست، نپال

کوه اورست

خودتان را برای هیجان آماده کنید! چون زمانیکه شما را در ارتفاعات 23000 فوتی کوه اورست از هلی کوپتر پیاده می کنند باید تمام تجربیات موجود در رشته کوه های هیمالیا را به جان بخرید. می توانید از اما دابلام (کوهی در هیمالیا و در بخش خاور نپال است)، در ارتفاع 15000 فوت بالاتر از سطح دریا بپرید یا فرودگاه سینگابوچ که در ارتفاع 12340 فوت بالاتر از سطح دریا قرار دارد را برای سقوط انتخاب کنید.

بلفاست کجاست و چه دیدنی هایی دارد؟
ادامه مطلب

4. کی وست، فلوریدا

کی وست

همین طور که بین آسمان و زمین کی وست شناور هستید، با منظره زیبایی از صخره های فلوریدا و خلیج مکزیک رو به رو می شوید. فراموش نکنید که نگاهی هم به چشم انداز بی نظیر دلفین ها و پرندگان بیاندازید. مطمئن باشید که تمام مربیان حاضر در کی وست ابتدا در مورد ایمنی و آرامش قبل از پریدن تلاش می کنند. اگر یکبار امتحان کنید، قطعا دفعه دوم ترجیح می دهید که پرش انفرادی را تجربه کنید.

5. لیوینگستون، زامبیا، آبشار ویکتوریا

آبشار ویکتوریا

نظرتان درمورد پریدن بر فراز بزرگترین آبشار جهان چیست؟ چتربازی در اطراف آبشار ویکتوریا به این دلیل توصیه می شود که ترس و وحشتتان را از بین می برد و زیبایی حیرت انگیز آن شما را برای پریدن وسوسه می کنند. فقط انتخاب کنید که می خواهید از ارتفاع 6000، 8000 یا 10000 فوت بپرید؟

6. آلپ سوئیس، لوتر برونن

اسکای دایو سوئیس

چشم اندازهای شگفت انگیز لوتر برونن شامل آبشارها، دریاچه های یخی و کوه های برفی آلپ سوئیس می شود. این منطقه تنها یکی از زیباترین مقاصد جهان نیست بلکه یکی از دیدنی ترین مکان هاییست که باید با هلی کوپتر خودتان را به آن برسانید. در روزهای آفتابی و صاف اگر خوش شانس باشید می توانید “کوه ماترهورن” را هم ببینید.

7. امپوریا براوا، اسپانیا

امپوریا براوا

این منطقه چتربازی منحصر به فرد در میان طبیعت اطراف امپوریا براوا قرار گرفته است. این ناحیه در 40 مایلی شمال شرقی بارسلونا، بین دریای مدیترانه و کوه های پیرنه قرار گرفته و شانس شما برای دیدن چشم اندازهای شگفت انگیز را دو برابر می کند.

به ارتفاعات کامرون برویم یا کشور کامرون؟
ادامه مطلب

8. صخره های بزرگ مرجانی، استرالیا

استرالیا

همه می خواهند در میان صخره های مرجانی استرالیا غواصی کنند؛ اما در مورد چتربازی چه ایده ای دارید؟ اگر بر فراز این صخره های باورنکرنی چتربازی کنید، علاوه بر آن از تماشای جنگل های گرمسیری کوئینزلند هم بهره مند خواهید شد و دو میراث جهانی را در کنار هم خواهید دید.

9. دنارو، فیجی

دناراو

دیدن جزایر زیبای فیجی و صخره های مرجانی آن از آسمان شبیه هیچ تجربه دیگری نیست. این فرصت بی نظیر را با سقوط آزاد بر فراز اقیانوس آبی مرمرین تکمیل کنید. چتربازی و سقوط آزاد جزو تفریحاتی هستند که همیشه در جزایر فیجی ارائه می شوند. پرش از ارتفاع 14000 فوت به سمت چنین چشم اندازهایی واقعا فوق العاده است. هیچ محدودیت سنی وجود ندارد؛ جوان ترین مهمان این ماجراجویی تنها 7 سال و پیرترین شخص 92 سال سن داشت.

10. کوئینزتاون، نیوزلند

کوئدنزتاون

کوئینزتاون به عنوان “پایتخت ماجراجویی جهان” شناخته می شود. در ارتفاع 9000، 12000 و 15000 فوتی از تماشای چشم اندازهای دریاچه واکاتیپو لذت ببرید.

نظرات کاربران