سفر

15 اصل در خلق یک سفر فوق‌العاده

کل : 2

میانگین : 5

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۵ فروردین ۱۳۹۷

15 اصل در خلق یک سفر فوق‌العاده

در زیر به عواملی اشاره می‌کنیم که می‌توانند یک سفر را به تجربه ای فوق‌العاده در زندگی تبدیل کنند. با سفرمی همراه باشید.

15 اصل برای داشتن سفر خوب

 

 1. مقاصد ناشناخته:

به گفته ملیسا بیگز برادلی، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت اینداگار، یک شرکت مسافرتی لوکس در شهر نیویورک «وقتی در طول سفر از محدوده امن خود و روال عادی زندگی خارج می‌شویم، اتفاقات فوق‌العاده‌تری را تجربه خواهیم کرد. وقتی به یک مکان ناشناخته سفر می‌کنیم، ناخودآگاه با حالت خاصی از زندگی مواجه خواهیم شد».

سفر

 

 1. طراح سفر:

اگر چنانچه مسافرت به مکان‌های ناشناخته در نظر شما موضوع تهدیدآمیزی محسوب می‌شود، حتماً در این زمینه از یک آژانس مسافرتی همکاری بگیرید. یک آژانس مسافرتی و یا یک طراح سفر بدون شک از اطلاعات گسترده‌ای در زمینه مقاصد گردشگری جذاب و فوق‌العاده برخوردار است. این اطلاعات می‌تواند در طراحی خلاقانه سفر و درک تجربیات منحصربفرد بسیار موثر باشد.

 1. آگاهی از ذهنیت و نگرش بعدی:

روال عادی ذهنی ما به گونه‌ای است که در یک زمان می‌توانیم در مورد یک مسافرت فکر کنیم، اما همه ما با سازماندهی تفکرات و دسته‌بندی نگرش‌های خود قادریم در خصوص سفر به تمام مناطقی که تمایل به بازدید از آن‌ها را داریم، برنامه‌ریزی کنیم. با این نگرش پس از بازگشت از یک مسافرت به خوبی خواهیم دانست که دیگر به دنبال چه هستیم.

مسافرت

 

 1. عکاسی پیش از بستن کوله‌بار سفر:

ایده خوبی است که پیش از بستن چمدان سفر خود، تمام وسایل مورد نیاز سفر از جمله کفش‌ها و لوازم دیگر خود را در محل مناسبی چیده و پیش از بسته‌بندی از آن‌ها عکس بگیرید. با این کار از بسته‌بندی بیش از حد وسایل خودداری کرده و اگر به خاطر سفر با هواپیما دچار خستگی و کم‌خوابی شده باشید به خوبی به یاد خواهید آورد که قرار است چه چیزهایی در طول سفر بپوشید.

موزه تای هوآ، پوکت
ادامه مطلب

مسافرت

 

 1. بسته بندی عالی:

یک چمدان مناسب نقش موثری در تجربه یک سفر آسان خواهد داشت. برای این منظور می‌توانید از چمدان‌های چندمنظوره استفاده کنید که این امکان را به شما می‌دهند تا وسایل خود را مرتب و سازمان‌دهی شده در آن‌ها قرار دهید.

چمدان در سفر

 

 1. پوشاک چند منظوره:

شما هرگز یک مسافر باهوش و زیرک را نخواهید دید که برای رعایت محدودیت‌های بار در فرودگاه به دنبال حذف مواردی از چمدان خود باشد. این قبیل مسافران همچنین هرگز چمدان اضافی دیگری پر از کفش با خود حمل نمی‌کنند. آن‌ها از قبل برنامه‌ریزی کرده و پوشاکی را با خود به همراه می‌آورند که بتوانند در موقعیت‌های مختلفی از آن استفاده کنند.

لباس مناسب سفر

 

 1. یوگای روزانه:

بهتر است در طول مسافرت خود ورزش یوگا را در برنامه روزانه خود بگنجانید تا از آرامش قابل قبولی در سفر بهره‌مند شوید. برای این کار می‌توانید پیش از شروع هر روز تازه 20 دقیقه در اتاق هتل خود یوگا کار کنید.

یوگا در سفر

 

 1. تکنیک تنفس مخصوص سفر:

برای حفظ آرامش بیشتر خود در طول مسافرت می‌توانید از راهکارهای ساده مدیتیشن و تکنیک‌های تنفسی استفاده کنید. برای این کار می‌توانید نفس عمیقی کشیده و بازدم خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که هر مرتبه از یک سوراخ بینی شما هوا به بیرون رانده شود. سوراخ دیگر بینی و دهان خود را در حین انجام این کار بگیرید. سه یا چهار مرتبه اینگونه تنفس کنید. بر طبق علم یوگا، این کار در پاکسازی خون بدن و سیستم تنفسی موثر خواهد بود. در عین حالی که مقدار زیادی از اکسیژن نیز وارد مغز، ریه‌ها، و قلب می‌شود.

اقامتی بی نظیر در هتل وایلد کاست سریلانکا
ادامه مطلب

سفر

 

 1. مشارکت فعال:

در طول سفر برای تجربه خلاقانه کارها وقت بگذارید. صرفاً تماشای مناظر شگفت انگیز به شما کمک نخواهد کرد که با روحیه‌ای تغییر یافته به خانه و دیار خود بازگردید. مثلاً برای مشارکت بیشتر در روند مسافرت خود می‌توانید در نقل و انتقالات به جای تاکسی از مترو استفاده کنید. و یا اینکه به جای اینکه فقط پاهایتان را در آب قرار دهید، سعی کنید تماماً در آب غوطه‌ور شوید.

در آب دریا غوطه ور شوید

 

 1. اظهار قدردانی:

این کار را می‌توانید هنگام ورود به هتل اجرا کنید، مثلاً برای انجام کارهایتان توسط پیشخدمتان به آن‌ها انعام دهید. یقیناً هنگامی که آن‌ها این قدردانی شما را درک کنند، تجربه بهتری از سفر نیز به شما منتقل خواهد شد.

 1. دوستی با افراد محلی:

یقیناً بیان خاطرات سفر بیشتر در مواردی که با افراد محلی رابطه صمیمانه‌تری داشته باشید، جذاب و تأثیرگذارتر خواهد شد. برای این کار می‌توانید با افراد بومی که در هنگام صرف غذا در میز کناری شما نشستند مشغول صحبت شوید. و یا اینکه از یک مشاور سفر کمک بگیرید تا یک وعده غذایی را در منزل یکی از مردم محلی به سر ببرید.

گردشگران و مردم محلی در سفر

 

 1. عکاسی سه مرحله‌ای:

یک عکاسی واقعی در مسافرت در واقع به صورت داستانی بیانگر اتفاقاتی است که باید یک سرآغاز، یک سیر میانی، و یک پایان داشته باشد. در حقیقت عکس‌هایی که در سفر می‌گیرید باید نشان دهند که قصد دارید به کجا سفر کنید، در طول سفر چه گذشته و در نهایت با چند عکس نتیجه سفر خود را نشان دهید.

عکاسی در سفر

 

 1. عکس‌های پشت صحنه:

برای مثال می‌توانید از خود در هنگام راه رفتن در هتل، بالا رفتن از پله‌های هتل، و باز کردن پنجره اتاق عکس زیبایی بگیرید. تمام این عکس‌ها ضمیمه مناسبی برای پشت صحنه یک عکس که در آن شما از پنجره اتاق به استخر بیرون هتل نگاه می‌کنید، خواهند شد.

 1. ارتقاء کیفیت دوربین:

برای ثبت عکس‌های با کیفیت از مسافرت خود، سعی کنید از دوربین‌های عکاسی مدل بالا و یا یک گوشی هوشمند مثل آیفون 7s استفاده کنید.

با بهترین رستوران های مونیخ آشنا شوید
ادامه مطلب

عکاسی در سفر

 

 1. یک آلبوم به روز و مدرن:

هر مسافری به خوبی می‌داند که عکس‌های خود در طول مسافرت را باید جایی به غیر از فضای مجازی حفظ کند تا سال‌ها به عنوان یادبودی از خاطرات گذشته برایش ماندگار شود. و بهترین جا برای این کار همان آلبوم‌های شخصی مدرن و پیشرفته است که برخی شرکت‌ها آن را با نام کتاب‌های شخصی عرضه می‌کنند.

سفری خاطره انگیز

نظرات کاربران