5 مقصد برتر سفر در سال 2017

۵ مقصد برتر سفر در سال ۲۰۱۷

کل : 0

میانگین : 0

از جذابیت های شیلی گرفته تا شکوه گرانادا و سواحل برمودا، کارشناسان ما ۵ مقصد برتر سفر در سال ۲۰۱۷ را انتخاب نموده اند که در این مطلب قصد داریم آنها را به شما معرفی نماییم. با سفرمی همراه باشید…

5 مقصد برتر سفر در سال 2017

 

  1. شیلی

اگرچه سال گذشته تا کنون برزیل سردمدار گردشگری در امریکای شمالی بوده است؛ اما در عوض امسال شیلی با روندی رو به رشد از برزیل پیشی گرفت. به طور آهسته و منظم، عجایب نادیده گرفته شده ی قاره، بی چون و چرا به مطلوب ترین مقصد گردشگری ماجراجویانه بدل گشتند.

ناقوس محبوبیت این جاذبه ها دقیقا در زمان اعطای جوایز سفر جهانی (World Travel Awards) به صدا در آمد.

5 مقصد برتر سفر در سال 2017

اما سوال اینجاست که چرا شیلی به برترین مقصد گردشگری دنیا در سال ۲۰۱۷ بدل گشته است؟!

به این علت که عظمت این سرزمین ۲ هزار و ۶۵۰ مایل گسترش یافته و احاطه شده با انواع اکوسیستم ها، تنوع زیستی و توپوگرافی ها می باشد. همچنین دارای ۳۶ پارک ملی، بسیاری از گونه های زیست محیطی موجود بر روی زمین، از بیابان ها گرفته تا جزایر می باشد و مهم تر از همه جاده ها، مسیرهای پیاده روی و زیرساخت های ضروری برای تسهیل دسترسی به این جاذبه ها برای گردشگران فراهم شده است.

5 مقصد برتر سفر در سال 2017

خبر مهم سال ۲۰۱۷ برقراری پرواز مستقیم بریتیش ایرویز از فرودگاه هیتروی لندن (۴ روز در هفته) به مقصد شیلی است. مدت زمان این پرواز ۱۴ ساعت و ۴۰ دقیقه به طول می انجامد، با این حال این پرواز سفر به سانتیاگو را همواره سرعت بخشیده و هموار می سازد.

5 مقصد برتر سفر در سال 2017

پایتخت شیلی غرق در هتل بوتیک های جدید {لوسیانو کِی. (Luciano K) و ماگنولیا (Magnolia) جدیدترین نمونه از این هتل‌ها هستند} و غذا خوری های خوب {۴ رستوران آن در سال ۲۰۱۶ در لیست رتبه بندی ۵۰ رستوران برتر سن پلِگرینو (San Pellegrino Top 50) قرار داشتند} می باشد. رستوران بوراگو (Boragó) با رتبه ی چهارم، برترین رستوران بوینس آیرس شناخته شد.

بعد از دسته بندی تفریحات شهری وقت آن رسیده به سوی بی نهایت ها پیش رویم:

کویر آتاکاما در شمال (Atacama)، جاییکه بالن های جدید هوای گرم برفراز دریاچه های نمک پرواز می کنند؛

پاتاگونیا (Patagonia)، جاییکه گریز گرایان می توانند با آرامش در طول تنها بزرگراه جنوبی، آیسِن (Aysén) رانندگی کنند و در پارکه پاتاگونیا (Parque Patagonia)، جدیدترین و کم ازدحام ترین منطقه ی حفاظت شده ی شیلی اقامت گزینند.

5 مقصد برتر سفر در سال 2017

 

  1. کانادا

از آنجاییکه سال ۲۰۱۷ با صد و پنجاهمین سالگرد کنفدراسیون کانادا مصادف شده است (لحظه ای که کانادا به قلمروی خود مختار از امپراطوری بریتانیا بدل گشت)، سالی عالی برای این کشور وسیع خواهد بود.

امروزه کانادا از لحاظ مساحت پس از روسیه در مرتبه ی دوم قرار می گیرد و این امر خود دلیلی خوب برای سفر به این مقصد است. فکر کردن به بازدید از کشوری زیبا تر و متنوع تر از کانادا امری دشوار است، به ویژه امسال که نوید جشن تولد در سراسر کشور داده شده است.

5 مقصد برتر سفر در سال 2017

چشم اندازهای فراوان رشته کوه های راکی کانادا به خوبی شناخته شده می باشند. به طور محتمل شکوه و جلال چشم اندازهای دیگر کم تر شناخته شده است. به طور مثال منطقه ی بریتیش کلمبیا که در بر دارنده ی صحرا در اطراف اُسویوس (Osoyoos) و منطقه ی اوکاناگان (Okanagan) که دارای زمستان گرم با درختانی همچون انگور و زیتون است.

5 مقصد برتر سفر در سال 2017

در داخل گذرگاهی از سواحل غربی، مسیری مارپیچی از جزایر و آبدره هایی وجود دارد که نشانگر برترین مناظر دریایی شمال امریکا می باشد.

مرغزارهای آلبرتا نیز در بر دارنده ی مسیرهای صعب العبور کوهستانی وهم آور در دروم هِلر (Drumheller) می باشد؛ زیبایی رنگ های پاییزی جنگل های نیو برانزویک (New Brunswick) معادل با هر چیزی در نیو انگلَند است.

جزیره ی پرنس ادوارد نیز دارای دوست داشتنی ترین حومه ی معنوی بر روی زمین می باشد.

5 مقصد برتر سفر در سال 2017

علاوه بر تمام این ها، منطقه ی گسترده ی قطب شمال کانادا با زیبایی های ظریفش – با وسعت صدها و هزاران مایل – به دست فراموشی سپرده شده است.

چشم اندازهای وسیع و مسافت های گسترده، بلاشک نیازمند سفری طولانی می باشند. کانادا در سفر جاده ای (از میان مسیرهای رانندگی دیگر)، آیس فیلد پارک وی (Icefields Parkway) را از میان قلب رشته کوه های راکی و بزرگراه آلاسکا به سمت شمال یوکان (Yukon) و معادن طلای قدیمی کلوندیک (Klondike) ارائه می دهد.

5 مقصد برتر سفر در سال 2017

در سفر به وسیله ی قطار چند انتخاب دارید: مسیر شاعرانه ی ترانس کانادا یا مسیری کوتاه تر اما جذاب تر بین جاسپر (Jasper) و پرنس روپرت (Prince Rupert) یا در سراسر نواحی قطبی از وینیپِگ (Winnipeg) به چرچیل در خلیج هادسون.

فراتر از چشم اندازها، شهرهایی وجود دارند که حقیتا ارزش بازدید را دارند. به طور مثال ونکور اغلب به عنوان یکی از پر شور ترین شهر های دنیا رتبه بندی می شود و مونترال پر جنب و جوش که تحت محاصره ی زبان فرانسوی است از شهر های مورد علاقه ی من می باشند، اما کِبِک (Quebec) تاریخی، ویکتوریای گمنام و تورنتوی پویا نیز قانع کننده هستند.

5 مقصد برتر سفر در سال 2017

 

  1. چندیگار (Chandigarh)؛ هند

چندیگار هند ترکیبی فوق العاده از نوآوری و سنت است!

5 مقصد برتر سفر در سال 2017

در شمال هند، در حالیکه معماری مدرن و برجسته ی چندیگار جایزه ی مقام کلاسیک را دریافت می نماید، کمی آن طرف تر از شهر چندیگار هتل تازه تاسیس برند، میراث کهن راجپوت (Rajput) را به صورت عملی جشن می گیرد.

چندیگار یکی از قابل توجه ترین خلاقیت های شهری دنیا است؛ این شهر با هدف قبلی توسط لوکوربیوزیر (Le Corbusier) در دهه ی 50 طراحی و ساخته شده است. پس از تقسیم بندی در سال 1947، دولت پنجاب (Punjab) در هند نیازمند پایتختی جدید گشت (در آن زمان لاهور به پاکستان واگذار شده بود). به همین علت، نخست وزیر جواهر لعل نهرو (Jawaharlal Nehru) دستور به راه اندازی حکومتی سوئیسی فرانسوی مدرنیسم نمود و شهری کاملا جدید که نمایانگر وفاداری کشور به آینده باشد ابداع  کردند.

5 مقصد برتر سفر در سال 2017

نتیجه ی ابداع این شهر شاهکار معماری در بناها و فضاهای سبز این شهر می باشد. چندیگار مقصدی پر شور و سر زنده است که مردم محلی عاشق خیابان های وسیع و پارک های گسترده ی آن می باشند.

5 مقصد برتر سفر در سال 2017

در ماه اکتبر دولت چندیگار مجتمع کاپیتول را احداث نمود که در میان تعدادی از برترین آثار لوکوربیوزیر در سراسر دنیا قرار گرفت و به فهرست آثار جهانی یونسکو نیز پیوست. به طور همزمان، گروه اوبروی (Oberoi) جزئیات نهایی را به این مقصد جدید فوق العاده باشکوه اضافه کردند، که واقع در لبه ی 8000 هکتاری محوطه ی جنگلی سیسوان می باشد و حدود نیم ساعت از مرکز شهر فاصله دارد.

اقامت گاه “Oberoi Sukhvilas” که به طور رسمی ماه آینده افتتاح می گردد، تجربه ی زندگی کاخ نشینی مدرن هندی را در تاریخ ارائه می دهد. چشم اندازها بسیار فوق العاده می باشند و به همراه فواره هایی دل انگیز، حیاطی گسترده و استخرهایی که انعکاس دهنده ی این مناظر زیبا هستند، محیط این اقامت گاه را دلنشین تر ساخته اند.

این اقامت گاه دارای کافه ای تزئین شده از نقاشی های آبرنگی جنگجویان است و همچنین دارای ۶۰ اتاق خواب فاخر و مجلل و با امکان انتخاب اقامت در ویلا، سوئیت و چادر می باشد.

5 مقصد برتر سفر در سال 2017

 

  1. گرانادا (Granada)؛ اسپانیا

سپری کردن چند روزی از عمرتان در اطراف گرانادا یکی از لذت بخش ترین تجربیات زندگیتان می تواند باشد. بازدید از قصر ها و باغ های آلهامبرا/ الحمرا (Alhambra)، که توسط ناسریدها (Nasrids) در آخرین سلسله ی اسلامی اسپانیا ایجاد شده اند، تجربه ای بسیار متفاوت است و با هر مرتبه بازدید از این جاذبه های تاریخی پی به زارهای پنهان بیشتری در خصوص معماری پیچیده ی آن خواهید برد.

5 مقصد برتر سفر در سال 2017

اگر به اسپانیا سفر کردید و تصمیم گرفتید به گرانادا که یکی از پر بازدید ترین جاذبه های تاریخی اسپانیا است سری بزنید، در طول مسیر چیزهای زیبای کوچکی مشاهده خواهید کرد که حقیقتا به روح شما نفوذ خواهند کرد؛ از قبیل: فواره های آب که درون حوض های کاشی کاری شده ی زیبا سرازیر می شوند، گل های آویخته شده از دیوارهای سفید رنگ، و غذاهای محلی خوش مزه که توسط دست فروشان ارائه می گردند.

5 مقصد برتر سفر در سال 2017

از تاریخ ۴ فوریه با برقراری پروازها به این مقصد، دسترسی به شهر آندالوسیان (Andalucian) بسیار آسان تر خواهد بود.

با سفر به گرانادا توسط هواپیما، می توانید چند روزی هم به اسکی در سیرا نوادا (Sierra Nevada) بپردازید؛ از آنجاییکه پیست اسکی تنها در 29 مایلی (47 کیلومتری) فرودگاه قرار گرفته است و معمولا تا ماه آوریل برف وجود دارد. قدم زدن در ” Alpujarras”، در دامنه های جنوبی رشته کوه ها، در ماه مه هنگامی که همه جا پوشیده از گل های رنگارنگ زیبا است، فوق العاده می باشد.

5 مقصد برتر سفر در سال 2017

نام رسمی فرودگاه گرانادا، فدریکو گارسیا لورکا گرانادا (Federico García Lorca Granada-Jaén) می باشد.

5 مقصد برتر سفر در سال 2017

 

  1. دیوار هادریان؛ انگلستان

دیوار هادریان انگلستان در قرن دوم میلادی به دستور امپراتور روم “هادریان”، توسط سربازان رومی در خیابان ارمینه (Ermine) بنا گردید؛ دیوار باستانی هادریان از جنس سنگ و کلوخ و طول آن 120 کیلومتر (73 مایل) بین بونس (Bowness) و والسند (Wallsend) برای حفاظت مرزهای شمالی امپراتوری روم در مقابل حملات قبایل سلتی احداث گردید. دیوار هادریان از رودخانه تاین در شرق انگلستان تا خور سالوی در غرب این کشور امتداد یافته است.

5 مقصد برتر سفر در سال 2017

امروزه این دیوار باستانی بازدیدکنندگان فراوانی را به منظور پیاده روی و دوچرخه سواری در سرتاسر دژها به سوی خود جذب می نماید.

5 مقصد برتر سفر در سال 2017

دیوار هادریان امسال سالگرد سی سالگی تبدیل شدن به میراث جهانی یونسکو را جشن می گیرد.

نظرات کاربران