ماجراجویی در آسیا

ماجراجویی در آسیا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۶ مرداد ۱۳۹۶

مناطق ناشناخته ی بسیاری برای ماجراجویی در آسیا وجود دارند. آسیا به عنوان پهناورترین قاره ی جهان با وسعت ۱۷٫۱۳۹٫۴۴۵ مایل مربع (برابر با ۴۴٫۳۹۱٫۱۶۳ کیلومتر مربع) هر نوع وضعیت ناهموار قابل تصوری را در خود جای داده است.
اولین فاتحان قله هیمالیا، گردشگران و ماجراجویان، همگی در آسیا به دنبال مکان هایی جدید برای اکتشافند. در ادامه سفرمی جدیدترین نقاط آسیا را به دوستداران هیجان و ماجراجویی به عنوان ایده و الهامی برای سفر بعدی معرفی می نماید. با سفرمی همراه باشید…

ماجراجویی در آسیا

۱. قایق سواری در آب های خروشان پای (Pai)، تایلند

رودخانه pai 62 مایل از میان دره های پرپیچ وخم عبور می کند سپس آب های روان آن از میان بخش دور افتاده و رام نشدنی استان Mae Hong Son در تایلند جریان پیدا می کند. ماه های ژوئن تا ژانویه بهترین زمان سفر است. سفرهایی چند روزه به این ناحیه انجام می شود.

۲. کایت سواری در جزیره فیلیپینی Boracay

تالاب Bulabog در امتداد سه خلیج گسترش یافته است و با آب های کم عمق و بادهای ساحلی پیوسته در حال وزش خود محلی مناسب برای کایت سواری است. آموزشگاه های متعددی دوره های آموزش کایت سواری را ارائه می دهند.

۳. کوهنوردی در نپال

در میان چندین مسیر معروف برای کوهنوردی در نپال، محبوب ترین آن ها مسیر Annapurna Base Camp Trail است. این مسیر همانند بیشتر مسیرهای مورد علاقه کوهنوردان، دارای چایخانه هایی جهت استراحت و صرف چای می باشد. مسیرها از میان روستاهای مختلفی عبور می کنند و در هر یک می توان اتاق هایی را جهت اقامت کرایه کرد.

کاخ نیاوران؛ قصر مجلل قاجار و پهلوی
ادامه مطلب

۴. غار نوردی و بازدید از حیات وحش در جزیره بورنئو

پارک بین المللی Gunung Mulu مکانی بین المللی برای غارنوردی، با بیش از سیصد کیلومتر سیستم غاری نقشه برداری شده، دارای بزرگترین اقامتگاه غاری جهان است؛ روزانه تورهای گردشگری خوبی در این منطقه برگزار می شود.

۵. موج سواری در اوکیناوا، ژاپن

موج سواران به خوبی اوکیناوا را می شناسند. اوکیناوا از سواحل شنی سفید رنگ، موج های بلند و فرهنگ موج سواری بهره می برد. می توانید در اینجا بدون هجوم حاکم بر توکیو و دیگر شهرهای بزرگ از تجربه فرهنگ ژاپنی لذت ببرید. بهترین موج ها در منطقه شمال ناگو می باشند؛ ولی مراقب انتهای جنوبی بندرگاه باشید، این منطقه برای موج سواران مبتدی مناسب نمی باشد.

۶. موج سواری روی ماسه ها در Mui Ne، ویتنام

بهترین زمان برای رفتن به تپه های شن های سفید، طلوع خورشید است. یکی از راه های وقت گذرانی در میان این تپه های شنی، موج سواری روی ماسه هاست. می توانید با ۱۰۰٫۰۰۰ دونگ یک تخته موج سواری کرایه کنید.

۷.  کوهنوردی و سنگ نوردی در بوتان، (Bhutan) 

بوتان به چند دلیل مقصد خوبی برای سفر است: برخی از بهترین چشم اندازهای حیرت آور را می توان در بوتان مشاهده کرد؛ بوتان دارای مسیرهای کوهنوردی بسیاری است؛ دولت پیشرفت کشور را بر اساس مقیاس GNH یا همان خوشبختی ناخالص ملی می سنجد. به یاد داشته باشید که طبق قوانین دولت بوتان، امکان سفر مستقل به این کشور وجود ندارد. شما باید از طریق یک آژانس مسافرتی محلی برای سفر خود برنامه ریزی کنید.

داراب؛ شهری به قدمت تاریخ ایران
ادامه مطلب

نظرات کاربران