7 جاذبه ی گردشگری لاهور

کل : 5

میانگین : 5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۶ شهریور ۱۳۹۷

جاذبه های گردشگری لاهور

شهر لاهور پرجمعیت ترین و مهم ترین شهر پاکستان است که به اعتقاد مردم پاکستانی به عنوان قلب این کشور شناخته می شود. در این میان جاذبه های گردشگری لاهور با بافتی قدیمی و تاریخی در میان مردم پاکستان و گردشگران از اهمیت بسیاری برخوردار است. شهر فرهنگی لاهور امن ترین شهر پاکستان برای گردشگری داخلی و خارجی می باشد و برخی از آثار تاریخی به جا مانده از آن در یونسکو ثبت شده است.

جاذبه های گردشگری لاهور

همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما چارتری و سیستمی و رزرو هتل باشید تا با برخی از جاذبه های گردشگری لاهور آشنا شوید.

باغ شالیمار | Shalimar Gardens

باغ شالیمار نام باغی ایرانی و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری لاهور پاکستان می باشد که با زیبایی بی نظیرش در فهرست جهانی یونسکو قرار گرفته است. این باغ توسط معماری ایرانی به نام ملاء علا الملک تونی به صورت یک متوازی الاضلاع طویل ساخته شد. دور تا دور باغ شالیمار دیواری آجری با منبت کاری کشیده شده که معماری بسیار زیبایی دارد. ملاء علا الملک تونی این باغ را همچون باغ های ایرانی به خصوص برپایه طرح چهارباغ بنا کرده که با برخورداری از 410 فواره کوچک و بزرگ و مزین شدن حوض های باغ به سنگ مرمر زیبایی این باغ بی نظیر را دو چندان کرده است.

باغ شالیمار | Shalimar Gardens

باغ شالیمار | Shalimar Gardens

مسجد بادشاهی لاهور |  Badshahi Mosque

مسجد بادشاهی یا پادشاهی از مساجد تاریخی پاکستان می باشد که در شهر لاهور قرار گرفته است. مسجد بادشاهی یادگاری از معماری دوره گورکانیان هند است که بنای آن با آجرهای کوره ای ساخته شده و از روکشی به رنگ قرمز و مرمر در آن استفاده شده است. در تزیینات داخلی و بر روی دیوارهای مسجد بادشاهی، منبت کاری های ظریف، گچ بری و  حکاکی هایی انجام شده که شکوه و زیبایی این مسجد را دو چندان کرده است. مسجد پادشاهی با عظمت و شکوه بی نظیرش از جاذبه های گردشگری لاهور می باشد که گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند.

همه چیز درباره شهر پالرمو در ایتالیا
ادامه مطلب

مسجد بادشاهی لاهور | Badshahi Mosque

مسجد بادشاهی لاهور | Badshahi Mosque

باغ وحش لاهور | Lahore Zoo

یکی از جاذبه های گردشگری لاهور که بیشتر مورد علاقه کودکان می باشد باغ وحش لاهور است. این باغ وحش یکی از قدیمی ترین باغ وحش های پاکستان است که در سال 1872 تاسیس شده است. گردشگران می توانند یک روز از سفر خود به لاهور را به این باغ وحش اختصاص دهند و از تماشای حیوانات و جانوران بیشمار این باغ وحش، همچون فیل، گوزن، ببر آسیایی، زرافه، کروکودیل و شتر و .. لذت ببرند. همچنین در بخش هایی از این باغ وحش می توانند به برخی از حیوانات غذا بدهند. این باغ وحش جزو 5 باغ وحش قدیمی در دنیا می باشد که طرفدارارن بسیاری دارد !

باغ وحش لاهور | Lahore Zoo

باغ وحش لاهور | Lahore Zoo

قلعه بزرگ لاهور |  Lahore Fort

قلعه بزرگ لاهور یا قلعه شاهی در زمان گورکانیان هند و در سال 1025 ساخته شد. این قلعه یکی از جاذبه های گردشگری لاهور می باشد که در طول تاریخ بارها توسط اشخاص بیگانه ویران و سپس بازسازی و مرمت شده است. قلعه بزرگ لاهور با عظمت و شکوهی بی نظیر باحث حیرت بسیاری از گردشگران می شود. گردشگرانی که در سفر به لاهور، بازدید از قلعه شاهی را در برنامه های خود قرار می دهند می توانند از بناهای تاریخی و متعدد این قلعه همچون دیوان خاص، موتی مسجد، تماشاگاه نولخه، شش محل و … بازدید کنند و از تماشای معماری بی نظیر این بناها لذت ببرند.

قلعه بزرگ لاهور | Lahore Fort

مسجد موتی | Moti Masjid

مسجد موتی یا مرواریدی یکی دیگر از مساجد پاکستان می باشد که جزو جاذبه های گردشگری لاهور است. مسجد موتی در قرن 17 و دوره گورکانیان ساخته شده است. این مسجد در داخل محوطه و در قسمت غربی قلعه لاهور واقع شده و  مزین به سنگ های مرمر سفید است که پس از گذشت صدها سال هنوز با زیبایی هرچه تمام تر پابرجاست. این مسجد تاریخی و ارزشمند با گنبدها و نمای پنج طاق خود گردشگران خارجی بسیاری را مجذوب خود می کند.

جاذبه های آکسفورد (شهر معروفترین دانشگاه های جهان) را بشناسید
ادامه مطلب

مسجد موتی | Moti Masjid

شش محل | Sheesh Mahal

شش محل یکی از بناهای تاریخی و جذاب در قلعه شاهی لاهور می باشد. شش محل بنایی است که با معماری ایرانی و در 2 سال ساخته شد که بر روی دیوارها و سقف آن هزاران قطعه ریز و درشت شیشه به کار رفته و درخشش و جذابیتی شگفت انگیز به این بنا داده است. ایوان های شش محل با سنگ های مرمر سفید مفروش شده اند که گردشگران با قدم زدن بر روی این ایوان حس و حالی متفاوت را تجربه می کنند.

شش محل | Sheesh Mahal

شش محل | Sheesh Mahal

منار پاکستان | Minar Pakistan

ساخت منار پاکستان به دهه 1960 میلادی برمی گردد و به عنوان نمادی و نشانی از اعلام استقلال پاکستان در برابر مردم هند را نشان می دهد. منار پاکستان در پارک اقبال لاهور قرار گرفته و با ارتفاع  70 متر از سطح زمین در سرتاسر شهر قابل دیدن است.

منار پاکستان | Minar Pakistan

همراه سفرمی باشید و اطلاعات گردشگری خود را در رابطه با شهر یا کشور موردنظر خود تکمیل نمایید. همچنین شما می توانید برای خرید بلیط هواپیما تهران به لاهور چارتری و سیستمی و رزرو هتل لاهور به رزرواسیون آنلاین سفرمی مراجعه نموده و سفری لذت بخش و خاطره انگیز به لاهور را تجربه نمایید.

نظرات کاربران